11/519-АП-07
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м.Херсон, вул. Горького, 18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"06" грудня 2007 р. Справа № 11/519-АП-07
Господарський суд Херсонської області у складі судді Чернявського В.В. при секретарі Борхаленко О.А. за участю представників сторін:
від позивача: Довгошеї Л.М.- зав. юр. сект., дор. № 7133/07 від 02.10.2007р.
від відповідача: Волкової О.О.- уповн. предст., дов. № 1 від 15.01.2007р.
розглянув у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Управління Пенсійного Фонду України в Дніпровському районі м. Херсона, м. Херсон
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Злагода", м. Херсон
про стягнення 126509грн. 61коп.
Провадження у справі відкрито за позовом про стягнення 81317,43грн. недоїмки з внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та 45192,18 грн. штрафу.
Відповідач визнав позов щодо вимог про стягнення 45192,18грн. штрафу, проти позову в частині вимог про стягнення 81317,43грн. заперечує, вказуючи, що не отримував від органу Пенсійного фонду України вимоги про сплату цієї суми внесків. Посилаючись на ст.106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" відповідач вважає, що зобов'язання по оплаті недоїмки виникає у платника не раніше отримання від органу Пенсійного фонду України вимоги про сплату недоїмки та узгодження цієї вимоги у встановленому порядку.
У судовому засіданні представники сторін підтримали, відповідно, вимоги та заперечення.
С у д в с т а н о в и в:
За "Актом перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та своєчасності сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування ТОВ "Злагода" від 14.12.2006р. № 197 Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Херсона встановило, що ТОВ "Злагода" з 01.04.2005р. до 01.11.2006р. знаходилось на спрощеній системі оподаткування, не нараховувало та не сплачувало у цей період внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
За цим актом позивач донарахував відповідачеві 81783,04грн. внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, не задекларованих відповідачем у вказаний період. Первинно ТОВ "Злагода" не нараховувало, не декларувало й не сплачувало внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, вважаючи, що платник єдиного податку не є платником внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Рішенням Управління Пенсійного фонду України № 126 від 14.12.2006р. "Про застосування фінансових санкцій за донарахування органом Пенсійного фонду України або страхувальником сум своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків" товариству з обмеженою відповідальністю "Злагода" визначено 45192,18грн. штрафу у зв'язку з порушенням строків оплати зобов'язань з внесків, встановлених за вказаним Актом № 197 від 14.12.2006р. Це рішення контролюючого органу є чинним, не змінене, не скасоване, не визнане недійсним, протиправним чи нечинним, але і не виконане ТОВ "Злагода".
Відповідно до ч.3 ст.20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон № 1058) обчислення страхових внесків територіальними органами Пенсійного фонду України здійснюється за складеними актами перевірки правильності нарахування та сплати страхових внесків, звітності, що подається страхувальником, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суму заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.
За ч.2 ст.106 Закону № 1068 суми страхових внесків, своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках передбачених наведеною ч.3 ст.20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю зі сплати страхових внесків, тобто недоїмкою і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
З викладених норм слідує, що не нараховані, не задекларовані та не сплачені платниками внески набувають статусу недоїмки (простроченої заборгованості) вже зі сплином нормативного строку їх оплати - після сплину цього строку розпочинається нарахування штрафу, пені; цей статус недоїмки визначається органом державної податкової служби в акті перевірки.
Частина третя ст.106 Закону № 1058 законодавцем викладена наступним чином: "Територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.
Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.
Страхувальник у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, узгоджує її з органами Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, а в разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду має право на оскарження вимоги в судовому порядку.
Про оскарження вимоги територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки до виконавчої дирекції Пенсійного фонду або в судовому порядку страхувальник зобов'язаний письмово повідомити відповідний територіальний орган Пенсійного фонду протягом трьох робочих днів із дня звернення до виконавчої дирекції Пенсійного фонду чи суду.
Узгодження вимоги територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки здійснюється на підставі заяви страхувальника, яка розглядається територіальним органом Пенсійного фонду протягом трьох робочих днів після її отримання, та поданих страхувальником документів, що свідчать про неправильність обчислення сум недоїмки, зазначених у вимозі.
У разі узгодження страхувальником вимоги про сплату недоїмки з територіальним органом Пенсійного фонду цей орган зобов'язаний у строк, визначений для розгляду заяви страхувальника про узгодження вимоги, надіслати йому узгоджену вимогу про сплату недоїмки, а страхувальник зобов'язаний сплатити узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги.
У разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки. У разі звернення органу Пенсійного фонду з позовом про стягнення недоїмки до господарського суду передбачені законодавством заходи досудового врегулювання спорів не застосовуються".
Наведеним змістом ч.3 ст.106 Закону № 1058 наголошено, що при зверненні органу Пенсійного фонду України до суду з позовом про стягнення недоїмки не застосовуються заходи досудового врегулювання спорів. Фраза "У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки" не може бути вузько витлумаченою у значенні можливості звернення до суду контролюючого органу тільки після винесення вимоги, узгодження чи не оскарження вимоги. За змістом частин другої та третьої ст.106 Закону № 1058 до "зазначених випадків" стягнення недоїмки (примусова дія) відносяться як дії щодо стягнення за вимогою - виконавчим документом, так і без неї - в судовому порядку.
Право позивача на позов за матеріальним змістом не спростовується відсутністю вимоги. Позов за цим змістом є обґрунтованим з огляду на доведеність позивачем наявності недоїмки з внесків у відповідача, заборгованості з штрафу. Оскільки нормативний строк сплати внесків закінчився, що встановлено за Актом № 197 від 14.12.2006р., ці внески не сплачені платником, при цьому розмір нарахувань відповідач не оспорює (не наводить таких обґрунтувань в порядку ч.1 ст.72 Кодексу адміністративного судочинства України) позов підлягає задоволенню.
Враховуючи викладене суд задовольняє позов, при цьому приймається до уваги відповідність рішення № 126 від 14.12.2006р. про нарахування штрафу частині 9-й ст.106 Закону № 1058, визнання відповідачем позову щодо вимог про стягнення 45192,18грн. штрафу.
Керуючись ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Злагода" (код 31560006, м. Херсон, вул. Кримська, буд. 94, р/р 260073011151 в ХОУ ВАТ "Держощадбанк", МФО 352457) на користь Управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Херсона (ОКПО 21294862, м. Херсон, вул. перекопська, буд.166, р/р 256093011200 в ВАТ "Ощадбанк", МФО 352457) 81317грн. 43коп. недоїмки з внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та 45192грн. 18коп. фінансових санкцій.
Виконавчий лист видати після набрання постановою законної сили.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови у повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви на апеляційне оскарження, якщо такої заяви не буде подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження буде подано, але апеляційної скарги у визначений строк подано не буде, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя В.В. Чернявський
Повний текс постанови
складено 10.12.2007р.
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 06.12.2007 |
Оприлюднено | 12.12.2007 |
Номер документу | 1191398 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Чернявський В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні