Ухвала
від 21.05.2024 по справі 570/6513/23
РІВНЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 570/6513/23

Номер провадження 2/570/333/2024

У Х в а л а

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 травня 2024 року

Рівненський районний суд Рівненської області в особі:

судді Красовського О.О.

з участю:

секретаря судових засідань Ткачук О..

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Рівне (в порядку спрощеного позовного провадження) цивільну справу за позовом Приватного сільськогосподарського підприємства "Світанок" до ОСОБА_1 про стягнення матеріальної шкоди, -

в с т а н о в и в:

В провадженні суду перебуває зазначена цивільна справа.

За положеннями ЦПК України, який регулює порядок виклику особи в судове засідання та порядок вручення судової повістки, представник позивача є належним чином повідомленим про час та дату судового засідання.

В судове засідання представник позивача втретє не з`явився. Від нього не надходили заяви про відкладення слухання справи чи про слухання справи без їх участі.

Представник відповідачки подала заяву, згідно якої просить справу розглядати без їх участі, у разі неявки представника позивача просить суд залишити позов без розгляду.

Судом приймається до уваги, що за положеннями пункту 2 частини 2 статті 43 ЦПК України учасники справи зобов`язані сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи. Відповідно до ч.1 ст. 44 ЦПК України учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватись процесуальними правами; зловживання процесуальним правами не допускається.

Про дату і час судового розгляду представник позивача повідомлявся у визначеному ЦПК України порядку.

Згідно з частинами 3, 5 ст. 128 ЦПК України судові виклики здійснюються судовими повістками про виклик. Судова повістка про виклик повинна бути вручена з таким розрахунком, щоб особи, які викликаються, мали достатньо часу для явки в суд і підготовки до участі в судовому розгляді справи, але не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання, а судова повістка-повідомлення - завчасно.

З системного аналізу норм права, зокрема п. 3, 4 ч. 8 ст. 128 ЦПК України, слідує, що сторони є належним чином повідомлені про час, дату та місце судового засідання.

Окрім цього, представник позивача мав та має змогу дізнатися про час слухання справи не лише з виклику до суду через направлення судової повістки, але й зателефонувавши до канцелярії суду; таку інформацію можливо отримати з інтернет- сторінки суду; отримавши судову повістку через електронний суд.

На думку суду, така позиція позивача щодо неявки в судові засідання свідчить про те, що він втратив інтерес до розгляду справи.

Відповідно до положень п. 3 ч. 1 ст. 257 ЦПК України суд залишає позовну заяву без розгляду, якщо належним чином повідомлений позивач повторно не з`явився в судове засідання або не повідомив про причини неявки, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності і його нез`явлення не перешкоджає розгляду справи.

Отже, законом передбачено право суду залишити позовну заяву без розгляду за наявності таких умов у сукупності: позивача (його представників) належним чином повідомлено про час і місце розгляду справи; позивач (або його представники) повторно не з`явилися судове засідання; від них не надійшла заява про розгляд справи за їх відсутності.

Положення ст. 257 ЦПК України зумовлені необхідністю дотримання судом розумних строків розгляду справи, що встановлені п. 10 ч. 3 ст. 2 ЦПК України.

Таким чином наявні підстави для залишення позовної заяви без розгляду: наявна повторна, як вимагають приписи ЦПК України, неявка, належним чином повідомленого позивача; відсутні заяви про те, що позивач підтримує позов та просить справу розглядати без його участі.

Приписи п. 3 ч. 1 ст. 257 ЦПК України не надають суду можливості продовжувати розгляд справи з постановленням судового рішення, а чітко зазначають про необхідність прийняття рішення у виді залишення позову буз розгляду.

Кінцевий результат розгляду справи у такому випадку оформляється ухвалою суду. Це не перешкоджає повторному зверненню позивача до суду.

Керуючись п. 3 ч. 1 ст. 257 ЦПК України, суд,

у х в а л и в:

Позов Приватного сільськогосподарського підприємства "Світанок" до ОСОБА_1 про стягнення матеріальної шкоди - залишити без розгляду.

Апеляційна скаргана ухвалусуду подаєтьсядо Рівненськогоапеляційного судупротягом 15днів здня проголошення.Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом 15 днів з дня вручення відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.

Суддя Красовський О.О.

СудРівненський районний суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення21.05.2024
Оприлюднено22.05.2024
Номер документу119156268
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них

Судовий реєстр по справі —570/6513/23

Ухвала від 21.05.2024

Цивільне

Рівненський районний суд Рівненської області

Красовський О.О.

Ухвала від 20.12.2023

Цивільне

Рівненський районний суд Рівненської області

Красовський О.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні