Справа № 953/4247/24
н/п 2/953/2539/24
У х в а л а
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"21" травня 2024 р. Суддя Київського районного суду м. Харкова Колесник С.А., у справі № 953/4247/24 за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог: Акціонерне товариство Комерційний банк «Приватбанк», Акціонерне товариство «Державний ощадний банк України» про визнання права на частку в праві спільної часткової власності, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Данько Л.В. звернулася до суду з позовом до відповідача ОСОБА_2 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог: АТ КБ «Приватбанк», АТ «Ощадбанк», у якому просить:
1. Визнати за ОСОБА_1 право на 1/2 частку в праві спільної часткової власності на двокімнатну квартиру по АДРЕСА_1 загальною площею 80,9 кв.м, житловою площею 41,9 кв.м.
2. Визнати за ОСОБА_1 право на 1/2 частку в праві спільної часткової власності на трикімнатну квартиру по АДРЕСА_2 загальною площею 65,2 кв.м, житловою площею 47,7 кв.м.
3. Визнати за ОСОБА_1 право на 1/2 частку в праві спільної часткової власності на нежитлову будівлю аптека літ «А-1» загальною площею 154,1 кв.м. по АДРЕСА_3 .
4. Визнати за ОСОБА_1 право на 1/2 частку в праві спільної часткової власності на нежитлове приміщення 1-го поверху № 222-1-:222-4 в житловому будинку літ. «А-10» (аптека) загальною площею 41,9 кв.м. по АДРЕСА_4 .
5. Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судові витрати.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 21.05.2024 справу передано для розгляду судді Колесник С.А.
Після надходження позовної заяви суд вирішує питання щодо наявності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження, або відкриває провадження у справі.
Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи, приходжу до висновку про необхідність залишення позовної заяви без рухуз наступних підстав.
Статтею 129КонституціїУкраїни як одну із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.
Згідно з частини першоїстатті 4 ЦПК Україникожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Порядок звернення до суду за судовим захистом урегульованийЦивільним процесуальним кодексом України. Подання позовної заяви має відбуватись з дотриманням певних умов.
Згідностатті 19 ЦПК Україницивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити крім іншого відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Всупереч вказаних вимог, позивач у позовній заяві не зазначив відомості про наявність або відсутність електронного кабінету учасників справи.
Крім того, відповідно до положень п. 3 ч.3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити: ціну позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.
Позивач звертається з позовом до відповідача про визнання права частку в праві спільної часткової власності, тобто з позовом майнового характеру. Однак, в позовній заяві не вказана ціна позову, не надані докази вартості майна, на яке позивач просить визнати права частку в праві спільної часткової власності.
За ст. 3 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» незалежною оцінкою майна вважається оцінка майна, що проведена суб`єктом оціночної діяльності суб`єктом господарювання. Процедури оцінки майна встановлюються нормативно-правовими актами з оцінки майна. У випадках проведення незалежної оцінки майна складається звіт про оцінку майна. У випадках самостійного проведення оцінки майна органом державної влади або органом місцевого самоврядування складається акт оцінки майна.
Ціна позову визначається від ринкової вартості майна на момент звернення до суду та повинна бути підтверджена відповідними відомостями (оцінкою відповідної установи).
Відповідно до ст. 12 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» документом, який підтверджує вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна суб`єктом оціночної діяльності - суб`єктом господарювання відповідно до договору є звіт про оцінку майна.
За приписами абз. 3 п. 2 розділу ІV Порядку ведення єдиної бази даних звітів про оцінку, затвердженого наказом Фонду державного майна України 17.05.2018 № 658, строк дії звіту про оцінку не може перевищувати шість місяців з дати оцінки, що зазначається в такому звіті.
Тягар доказування вартості майна несе позивач. Відтак, позивачем не надано доказів проведення оцінки майна та не вказано ціни позову, яка б відповідала вартості майна, яке є предметом спору.
Відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч.1 ст. 9 Закону «Про судовий збір» судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Так, позивачем додано до позовної заяви квитанцію про сплату судового збору у розмірі 4844,80 грн., як за чотири немайнові вимоги.
Однак, суд не погоджується з тим, що даний позов не майнового характеру. Позивач звернулася до суду із вимогою про визнання права на частку в праві спільної часткової власності, що є вимогою майнового характеру, а тому останній необхідно сплатити судовий збір у порядку та розмірі, які визначені Законом України «Про судовий збір».
Згідно пункт 1.1 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання фізичною особою до суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1 211,20 грн.) та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (15 140 грн.).
У відповідності до ч.1 ст.30 ЦПК України, позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою.
З позовної заяви вбачається, що позивач просить визнати за нею право власності на 1/2 частку нерухомого майна, яке розташоване в: Київському, Салтівському, Основ"янському та Шевченківському районах м.Харкова, а тому вартість майна необхідна з метою визначення підсудності справи Київському районному суду м.Харкова.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За змістом ч. 2 вищевказаної статті в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, оскільки позовна заява не відповідає вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України, то позивачу необхідно: подати уточнену позовну заяву, вказавши про наявність або відсутність електронного кабінету учасників справи, ціну позову, вартість кожного з об"єктів, право власності на 1/2 частку в праві спільної часткової власності яких просить визнати за нею позивач, доплатити судовий збір з урахуванням ціни позову та вже сплаченою сумою судового збору і надати до суду квитанцію про доплату судового збору.
Отже, позовну заяву потрібно залишити без руху та надати позивачу строк для усунення зазначених недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення цієї ухвали.
Роз`яснити позивачу, що у разі невиконання вимог ухвали у встановлений строк, тобто якщо вказані недоліки не будуть усунуті, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Керуючисьст. ст. 43, 175, 177,185,260,353 ЦПК України, суддя,-
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог: Акціонерне товариство Комерційний банк «Приватбанк», Акціонерне товариство «Державний ощадний банк України» про визнання права на частку в праві спільної часткової власності, - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення копії ухвали.
У разі невиконання позивачем ухвали суду у зазначений строк, позовну заяву буде визнано неподаною та повернуто позивачу зі всіма доданими документами.
Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя С.А.Колесник
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 21.05.2024 |
Оприлюднено | 22.05.2024 |
Номер документу | 119159108 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Київський районний суд м.Харкова
Колесник С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні