Справа № 373/566/24
Номер провадження 2/373/459/24
УХВАЛА
про витребування доказів
20 травня 2024 року м. Переяслав
Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області у складі
головуючої судді Хасанової В.В.,
за участю секретаря судового засідання Шинкаренко А.О.,
позивача ОСОБА_1 ,
представника позивача ОСОБА_2 ,
розглянув у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Студениківської сільської ради Бориспільського району Київської області про визнання права власності на нерухоме майно за набувальною давністю, -
ВСТАНОВИВ:
11.03.2024 ОСОБА_1 звернулася до суду з даним позовом, у якому просить визнати за нею право власності за набувальною давністю на квартиру АДРЕСА_1 .
В обгрунтування заявлених вимог позивач зазначає, що з вересня 2003 року вона працювала в сільськогосподарському підприємстві «Нива» село Жовтневе Переяслав-Хмельницького району. Підприємством їй була надана квартира АДРЕСА_1 для проживання. В даній квартирі позивач проживає та зареєстрована разом зі своїм чоловіком та дітьми. З приводу приватизації та передачу у власність даної квартири позивач звернулася до відповідача, який повідомив, що квартира на обліку в сільській раді не перебуває та в них відсутній фонд приватизації житла. Оскільки позивач разом зі своєю сім`єю проживає в квартирі з вересня 2003 року та не має можливості отримати правовстановлюючі документи на квартиру, то змушена в порядку вимог ст. 344 ЦК України звернутися до суду за захистом своїх прав.
У судовому засіданні позивач та її представник вимоги підтримали.
Представник відповідача до суду не з`явився, на адресу суду направив листа про розгляд справи без його участі.
Під час дослідження матеріалів справи, у зв`язку із встановленими судом обставинами, представник позивача просив визнати явку представника відповідача у судове засідання обов`язковою.
Відповідно до положень частин першої та другої ст. 2 ЦПК України завданнями цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданнями цивільного судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Статтею 11 ЦПК України передбачено, що суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання цивільного судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов`язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.
Відповідно до ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Пунктом 4 ч. 2 ст. 43 ЦПК України передбачено, що учасники справи зобов`язані подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази.
В частині 1 ст. 81 ЦПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно з ч. 5 ст. 81 ЦПК України докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Згідно із ч. 2 ст. 13 ЦПК України збирання доказів у цивільних справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд має право збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи лише у випадках, коли це необхідно для захисту малолітніх чи неповнолітніх осіб або осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до частин 6, 7 ст. 81 ЦПК України доказування не може ґрунтуватися на припущеннях. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.
Суд звертає увагу, що позивачем до позову додано свідоцтво про право власності на квартиру АДРЕСА_2 , на ім`я ОСОБА_3 . Дане свідоцтво видане 25.09.2009 на підставі рішення виконавчого комітету Жовтневої сільської ради, сільським головою М.М. Гудзь. За повідомленням свідка ОСОБА_4 в судовому засіданні, свідоцтво видано на ім`я її мами ОСОБА_3 , яка була членом СВК «Нива».
Однак, за твердженням позивача, у передачі у власність квартири АДРЕСА_1 . 26.12.2023 відповідач,в особістарости Студениківськоїсільської ради відмовив позивачу ОСОБА_1 .
Враховуючи наведене вище, з метою виконання завдань цивільного судочинства, всебічного та об`єктивного розгляду справи по суті, суд вважає за доцільне визнати явку відповідача обов`язковою та витребувати у відповідача належним чином завірені копії документів, що стали підставою для видачі свідоцтва про право власності на квартиру АДРЕСА_2 , на ім`я ОСОБА_3 ; а також надати відомості чи прийнятий в експлуатацію будинок АДРЕСА_3 .
Положеннями частин 6, 7 ст. 84 ЦПК України передбачено, що будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
Керуючись статтями 84, 260 ЦПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Явку відповідача Студениківської сільської ради Бориспільського району Київської області визнати обов`язковою.
Судове засідання в цивільній справі відкласти до 11 год. 00 хв. 14 серпня 2024 року.
Витребувативід Студениківськоїсільської радиБориспільського районуКиївської області письмові докази, а саме:
- копії документів, що стали підставою для видачі свідоцтва про право власності на квартиру АДРЕСА_2 , на ім`я ОСОБА_3 ;
- відомості чи прийнятий в експлуатацію будинок АДРЕСА_3 .
Надати витребувані документи (відомості) у строк до 01 серпня 2024 року.
Роз`яснити, що відповідно до частин 7, 8 ст. 84 ЦПК України особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Ухвала не підлягає оскарженню.
СУДДЯ: В.В. ХАСАНОВА
Суд | Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 20.05.2024 |
Оприлюднено | 23.05.2024 |
Номер документу | 119186668 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Цивільне
Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області
Хасанова В. В.
Цивільне
Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області
Хасанова В. В.
Цивільне
Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області
Хасанова В. В.
Цивільне
Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області
Хасанова В. В.
Цивільне
Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області
Хасанова В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні