КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙСУД М.ПОЛТАВИ
Справа №552/2457/24
Провадження № 1-кс/552/1169/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22.05.2024 року слідчий суддя Київського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянув клопотання детектива відділу детективів Територіального управління БЕБ у Полтавській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів,-
В С Т А Н О В И В:
Старший детектив відділу детективів Територіального управління БЕБ у Полтавській області ОСОБА_3 звернувся з клопотанням погодженим з прокурором про тимчасовий доступ до речей і документів, що перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Своє клопотання обґрунтовує тим, що у провадженні ІНФОРМАЦІЯ_2 перебувають матеріали досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 72023171200000012 від 28.11.2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 204 КК України.
З метою повного та всебічного проведення досудового розслідування виникла необхідність в тимчасовому доступі та вилучення документів, а саме документи які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
У судове засідання детектив не з`явився, надав суду заяву про розгляд клопотання у його відсутність, клопотання підтримує, просить задовольнити.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов до наступного висновку.
Згідно ч.1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Слідчим суддею встановлено, що у провадженні ІНФОРМАЦІЯ_2 перебувають матеріали досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 72023171200000012 від 28.11.2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 204 КК України.
Згідно ч.1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Стаття 163 КПК України передбачає, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
В поданому до суду клопотанні детективом доведено наявність достатніх підстав вважати, що документи, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » до якого детектив просить надати тимчасовий доступ, в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Також поданими до суду матеріалами доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться у вказаних документах та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.
Відповідно до вимог ч.5 ст. 163 КПК України та приймаючи до уваги вище викладене, а також неможливість отримати відомості в інший спосіб та враховуючи, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що дана інформація має суттєве значення для подальшого проведення досудового розслідування, необхідно витребувати зазначені документи, які мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, тому клопотання підлягає задоволенню.
Документи про тимчасовий доступ до яких звернувся слідчий містять інформацію, яка є джерелом доказів та у подальшому потрібна для долучення певних документів до матеріалів кримінального провадження.
Беручи до уваги вище викладене, неможливість отримати відомості в інший спосіб та для подальшого проведення досудового розслідування, тому клопотання підлягає задоволенню.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст.159,160,162 -164, 166 КПК України, -
У Х В А Л И В :
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл на тимчасовий доступ та вилучення оригіналів (копій) документів, інформації та відомостей, що знаходяться у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), юридична адреса: АДРЕСА_1 , а саме: фактів проведення (здійснення) грошових переказів готівкових коштів з використанням платіжних систем ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », з подальшим формуванням наступних документів: відомостей щодо отримання та відправлення грошових переказів, із зазначенням місця (адреси) отримання і відправлення грошового переказу, з прив`язкою до відділення оператора поштового зв`язку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та зазначенням виду товару; числа, місяця, року отримання і відправлення грошового переказу; сум грошових переказів, які перераховувались та отримувались; відомостей про документ отримувача/відправника грошових переказів, а також копії паспорта отримувача грошового переказу; заяв про переказ готівки; чеків про отримання грошових переказів, інших документів, що підтверджують отримання і відправлення грошового переказу (грошових коштів), де відправником чи одержувачем є: ОСОБА_4 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , ОСОБА_5 , НОМЕР_5 за відповідні періоди часу з 01.01.2024 по 22.05.2024 року.
Дозвіл натимчасовий доступта вилученнявищевказаних документівнадати детективуПідрозділу детективівТУ БЕБу Полтавськійобласті ОСОБА_3 ,а такожіншим співробітникамТУ БЕБу Полтавськійобласті: ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 .
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Строк дії ухвали до 25 червня 2024 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 22.05.2024 |
Оприлюднено | 23.05.2024 |
Номер документу | 119186845 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Київський районний суд м. Полтави
Кузіна Ж. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні