Ухвала
від 21.05.2024 по справі 705/2388/24
УМАНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №705/2388/24

2/705/1607/24

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в справі

21.05.2024 м. Умань

Суддя Уманського міськрайонного суду Черкаської області Піньковський Р.В., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 , який діє в інтересах ОСОБА_2 до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Косенівка», третя особа: Державний нотаріус Другої уманської державної нотаріальної контори Велика Катерина Сергіївна про зняття заборони з нерухомого майна,

В С Т А Н О В И В :

До Уманського міськрайонного суду Черкаської області звернувся ОСОБА_1 , який діє в інтересах ОСОБА_2 до Сільськогосподарського ТОВ «Косенівка», третя особа: Державний нотаріус Другої уманської державної нотаріальної контори Велика К.С. про зняття заборони з нерухомого майна.

Згідно ст.46 ЦПК України здатність мати цивільні процесуальні права та обов`язки сторони, третьої особи, заявника, заінтересованої особи (цивільна процесуальна правоздатність) мають усі фізичні і юридичні особи.

Відповідно до ч.4 ст.58ЦПК України держава, Автономна Республіка Крим, територіальна громада беруть участь у справі через відповідний орган державної влади, орган влади Автономної Республіки Крим, орган місцевого самоврядування відповідно до його компетенції, від імені якого діє його керівник, інша уповноважена особа відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування), або через представника.

Натомість відповідно до ст.80ЦК України юридичною особою є організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку. Юридична особа наділяється цивільною правоздатністю і дієздатністю, може бути позивачем та відповідачем у суді.

Згідно з ч.1 ст.89ЦК України юридична особа підлягає державній реєстрації у порядку, встановленому законом. Дані державної реєстрації включаються до єдиного державного реєстру, відкритого для загального ознайомлення.

Відповідно до ч.4 ст.91ЦК України цивільна правоздатність юридичної особи виникає з моменту її створення і припиняється з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.

За змістом ст.104ЦК України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників. Юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.

За такого, з часу внесення до реєстру відповідного запису про припинення юридичної особи вона втрачає цивільну та цивільно-процесуальну правоздатність.

Натомість з відкритих джерел, з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань слідує, що Товариство з обмеженою відповідальністю сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Косенівка», який мав статус юридичної особи (ідентифікаційний код юридичної особи 03794512), але припинено з 03.11.2005, підстава: ДР припинення ЮО у зв`язку з визнанням її банкрутом.

За таких обставин, оскільки вказана в позові в якості відповідача особа не має статусу юридичної особи та як така припинена з 03.11.2005, тобто до пред`явлення вказаного позову (не має самостійної цивільно-процесуальної правоздатності на момент пред`явлення до неї позову), то вона не може набути здатності мати процесуальні права та обов`язки відповідача за цим позовом.

Оскільки чинним законодавством України не передбачено судового вирішення спору з юридичною особою, яка на час звернення до суду припинена та процесуальна правоздатність якої відповідно до вимог ч.4 ст.91ЦК України припинена, - суддя приходить до висновку про необхідність відмови у відкритті провадження у зв`язку з тим, що позов пред`явлено до особи, яка не має цивільної процесуальної правоздатності та не може бути стороною по справі, тому подібний позов до припиненої без правонаступництва юридичної особи не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Згідно з п.1 ч.1 ст.186ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.

Керуючись ст.ст.46, 48, 186 ЦПК України, суддя

У Х В А Л И В:

Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 , який діє в інтересах ОСОБА_2 до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Косенівка», третя особа: Державний нотаріус Другої уманської державної нотаріальної контори Велика Катерина Сергіївна про зняття заборони з нерухомого майна.

На ухвалу може бути подана апеляційна скарга безпосередньо до Черкаського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвали суду якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Р.В. Піньковський

СудУманський міськрайонний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення21.05.2024
Оприлюднено23.05.2024
Номер документу119187567
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про звільнення майна з-під арешту (виключення майна з опису)

Судовий реєстр по справі —705/2388/24

Ухвала від 21.05.2024

Цивільне

Уманський міськрайонний суд Черкаської області

Піньковський Р. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні