СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
ун. № 759/3310/24
пр. № 1-кп/759/927/24
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 травня 2024 року Святошинський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді -ОСОБА_1 ,при секретарі судового засідання -ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві кримінальне провадження, внесене до ЄРДР за № 12024100080000327 від 24.01.2024 відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Києва, українця, громадянина України, з середньо спеціальною освітою, не одруженого, офіційно не працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого, обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України,
сторони кримінального провадження: прокурор - ОСОБА_4 ,
обвинувачений - ОСОБА_3 ,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_3 , в період дії воєнного стану, введеного Указом Президента України №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» (зі змінами) у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану», в Україні введено воєнний стан, який у подальшому неодноразово продовжено, 21.01.2024 року приблизно о 13 годині 20 хвилин, перебуваючи в приміщенні укриття пологового будинку АДРЕСА_2 , здійснив крадіжку камери відеоспостереження, марки «Dahua» модель DS-2CD1123G0E-1(C) загальною вартістю 2583 грн. 36 коп. без ПДВ.
Не будучи працевлаштованим, а також відчуваючи потребу в грошових коштах, усвідомлюючи що в країні введено воєнний стан, ОСОБА_3 вирішив таємно викрасти чуже майно з приміщення укриття КНП «КНПБ № 3», що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Василя Кучера, 7 з метою обернення його на свою користь та особистого збагачення.
Так, 21.01.2024 ОСОБА_3 приблизно о 15 годині 15 хвилин зайшов до приміщення укриття КНП «КНПБ № 3», що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Василя Кучера, 7 та під час перебування ОСОБА_3 у вищевказаному приміщенні у останнього виник злочинний умисел на вчинення таємного викрадення чужого майна, вчиненого в умовах воєнного стану.
З метою виконання свого злочинного умислу, спрямованого на заволодіння чужим майном, ОСОБА_3 продовжуючи знаходитись в приміщенні укриття вказаного пологового будинку, користуючись тим, що за його діями ніхто не спостерігає, підійшов до камери внутрішнього відео-спостереження марки «Dahua» модель DS-2CD1123G0E-1(C) загальною вартістю 2583 грн. 36 коп. без ПДВ та ставши ногами на лавку, яка перебувала в приміщенні, зірвав відеокамеру з поверхні стіни укриття.
Заволодівши вказаним чужим майном, ОСОБА_5 покинув приміщення укриття та пішов в невідомому напрямку разом з викраденим чужим майном, яким в подальшому розпорядився на власний розсуд, завдавши потерпілому «Київському міському пологовому будинку № 3 » Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) який знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Василя Кучера, 7 в особі представника ОСОБА_6 , в.о. директора комунального некомерційного підприємства « Київський міський пологовий будинок № 3» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) майнової шкоди на загальну суму 2583 грн. 36 коп. без ПДВ.
Допитаний в судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_3 свою вину у вчиненні кримінального правопорушення за наведених вище обставин визнав у повному обсязі, щиро розкаявся і послідовно дав показання, які за своїм змістом відповідають викладеним вище обставинам вчинення кримінального правопорушення. Так, ОСОБА_3 показав, 21.01.2024 приблизно о 13:22 год. перебуваючи в приміщенні укриття пологового будинку АДРЕСА_2 , він скористався, що за його діями ніхто не спостерігає, викрав відеокамеру зірвавши її зі стіни. Дану камеру залишив собі, в подальшому її вилучили працівники поліції. Просив його суворо не карати, він усвідомив негативні наслідки діяння, такого більше не вчинить.
Представник потерпілого в судове засідання не з`явився, про час і місце його проведення повідомлявся належним чином, подав цивільний позов про відшкодування шкоди, який обвинувачений ОСОБА_3 визнав в повному обсязі. За таких обставин, ураховуючи думку сторін кримінального провадження, які просили розглядати справу у відсутність представника потерпілого, суд, керуючись ст. 325 КПК України, вирішив, що за відсутності потерпілого можливо з`ясувати всі обставини та провів судовий розгляд у відсутність представника потерпілого.
Враховуючи те, що обвинувачений та інші учасники судового провадження не оспорюють обставини справи і судом встановлено, що вони правильно розуміють зміст цих обставин, обвинувачений визнав вимоги за цивільним позовом, відсутні будь-які сумніви у добровільності їх позицій, заслухавши думку учасників судового провадження та роз`яснивши їм положення ч. 3 ст. 349 КПК України, суд при визначенні обсягу доказів, що підлягають дослідженню, обмежився показаннями обвинуваченого, дослідженням матеріалів кримінального провадження, що характеризують його особу, визначивши відповідно до ч. 3 ст. 349 КПК України недоцільним дослідження доказів щодо тих обставин, які ніким не оспорюються.
Таким чином, допитавши обвинуваченого ОСОБА_3 , дослідивши матеріали кримінального провадження, що характеризують особу обвинуваченого, суд вважає доведеною винуватість ОСОБА_3 у вчиненні таємного викрадення чужого майна (крадіжка), вчиненого в умовах воєнного стану, та кваліфікує його дії за ч. 4 ст. 185 КК України.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 65 КК України особі, яка вчинила кримінальне правопорушення, має бути призначене покарання, необхідне й достатнє для її виправлення та попередження вчинення нових кримінальних правопорушень, а згідно з ч. 2 ст. 50 КК України покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засуджених, а також запобігання вчиненню нових кримінальних правопорушень як засудженими, так і іншими особами.
Вирішуючи питання про призначення обвинуваченому покарання, суд керується вимогами ст.ст. 65-67 КК України та роз`ясненнями Постанови Пленуму Верховного Суду України від 24 жовтня 2003 року «Про практику призначення судами кримінального покарання» з послідуючими змінами та виходить із принципів законності, справедливості, обґрунтованості та індивідуалізації покарання.
Обставиною, що пом`якшує покарання обвинуваченого ОСОБА_3 у відповідності до ст. 66 КК України, є щире каяття.
Обставин, що обтяжують покарання обвинуваченого ОСОБА_3 у відповідності до ст. 67 КК України, судом не встановлено.
При призначенні покарання обвинуваченому ОСОБА_3 , суд, згідно з вимогами ст. 65 КК України, враховує характер і ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, який згідно зі ст. 12 КК України є тяжким злочином; обставину, яка пом`якшує та відсутність обставин, які обтяжують його покарання, дані про особу обвинуваченого, а саме те, що він має постійне місце проживання та реєстрації, на обліку у лікаря-психіатра та у лікаря-нарколога не перебуває, що свідчить про його осудність; раніше не судимий, офіційно не працює, але є волонтером громадської організації.
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що необхідним та достатнім для виправлення обвинуваченого та попередження вчинення нових кримінальних правопорушень як обвинуваченим, так і іншими особами є призначення покарання за ч. 4 ст. 185 КК України у виді позбавлення волі в межах санкції ч. 4 ст. 185 КК України, не вбачаючи підстав для призначення іншого виду покарання.
При цьому, з урахуванням тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, фактичних обставин справи, характеру злочинного діяння, з огляду на особу винного, наявність обставин, що пом`якшують покарання, відсутність обставин, що його обтяжують, приймаючи до уваги відношення обвинуваченого до вчиненого, який обіцяв у судовому засіданні не допускати в подальшому протиправної поведінки та просив надати йому шанс стати на шлях виправлення без позбавлення волі, суд дійшов висновку про те, що ОСОБА_3 зможе довести своє виправлення без реального відбування покарання, і тому вважає за можливе звільнити обвинуваченого від відбування покарання з випробуванням на підставі ст. 75 КК України, з встановленням іспитового строку та покладенням певних обов`язків, встановлених ст. 76 КК України.
Крім цього, суд вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_3 витрати на залучення експерта в розмірі 200 грн. на користь держави.
Долю речових доказів необхідно вирішити у відповідності до вимог ст. 100 КПК України, а саме, DVD-R диски зберігати при матеріалах криміналного провадження, камеру відеоспостереження, марки «Dahua» модель DS-2CD1123G0E-1 CС серійний номер 8J0C720PAG295EE, яка зберігається в камері схову Святошинського УП ГУНП в м. Києві відповідно до квитанції 150940 повернути потерпілому КНП "Київський міський пологовий будинок № 3"
В задоволенні цивільного позову КНП "Київський міський пологовий будинок № 3" (код ЄДРПОУ 05496796) слід відмовити, оскільки шкода, завдана кримінальним правопорушенням повністю відшкодована шляхом повернення викраденого майна потерпілому.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 349, 369-371, 373-376 КПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України та призначити покарання у виді позбавлення волі на строк 5 (п`ять) років.
Відповідно до ст. 75 КК України ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 звільнити від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком на 3 (три) роки.
На підставі ст. 76 КК України покласти на ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 наступні обов`язки, а саме: періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи та навчання; не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.
Речові докази по справі:
- DVD-R диски зберігати при матеріалах криміналного провадження,
- камеру відеоспостереження, марки «Dahua» модель DS-2CD1123G0E-1 CС серійний номер 8J0C720PAG295EE, яка зберігається в камері схову Святошинського Уп ГУНП в м. Києві відповідно до квитанції 150940 - повернути потерпілому КНП "Київський міський пологовий будинок № 3".
В задоволенні цивільного позову КНП "Київський міський пологовий будинок № 3" (код ЄДРПОУ 05496796) - відмовити.
Стягнути з ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь держави витрати на залучення експерта в розмірі 200 (двісті) гривень.
Вирок суду може бути оскаржено до Київського апеляційного суду протягом 30 днів з дня проголошення через Святошинський районний суд м. Києва з урахуванням особливостей, передбачених ч. 2 ст. 394 КПК України.
Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. В разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції.
Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку. Копія вироку негайно після його проголошення вручається обвинуваченому та прокурору.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 21.05.2024 |
Оприлюднено | 24.05.2024 |
Номер документу | 119190407 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Кримінальне
Святошинський районний суд міста Києва
Поплавська О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні