Справа № 367/4629/24
Провадження №2/367/4040/2024
УХВАЛА
про залишення без руху
22 травня 2024 року м. Ірпінь
Суддя Ірпінського міського суду Київської області Чернова О.В., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про повернення безпідставно сплачених коштів,-
ВСТАНОВИВ:
До Ірпінського міського суду Київської області надійшла вищезазначена позовна заява.
Ознайомившись із вказаною позовною заявою, вважаю, що вона підлягає залишенню без руху з огляду на наступне.
За приписами п.п.2,3,4,5 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити, окрім іншого, відомості пронаявність абовідсутність електронногокабінету учасниківсправи;зазначення цінипозову,якщо позовпідлягає грошовійоцінці; зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чидоговором,або іншийспосіб (способи)захисту правта інтересів,який несуперечить законуі якийпозивач проситьсуд визначитиу рішенні; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Згідно ч.1 ст.177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Відповідно до ч.4ст.177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з ч.4 ст.175 ЦПК України, якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаєЗакон України "Про судовий збір".
Відповідно до ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою або фізичною особою підприємцем, ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Як вбачається, вищезазначена позовна заява подана без додержання вимог, встановлених у статтях 175, 177 ЦПК України, оскільки в ній не зазначені відомості щодо наявності чи відсутності електронного кабінету учасників справи, не вказана ціна позову. Окрім цього, позов не містить викладу обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, та позовні вимоги до відповідача, які передбачені законом (стягнення або зобов`язання тощо).
Також, до позовної заяви не додано підтверджуючих документів про сплату судового збору у встановленому законом порядку та розмірі, не додано примірнику позовної заяви із додатками для відповідача.
Відповідно до ч.1 та ч.2ст.185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду заяви постановляє ухвалу про залишення заяви без руху. Суд постановляєухвалу прозалишення позовноїзаяви безруху такожу разі,якщо позовнузаяву поданоособою,яка відповіднодо частинишостої статті14цього Кодексузобов`язаназареєструвати електроннийкабінет,але незареєструвала його. В ухвалі про залишення заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави, визначеної абзацом другим частини першої цієї статті, суд у такій ухвалі зазначає про обов`язок такої особи зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 14 цього Кодексу.
Таким чином, позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про повернення безпідставно сплачених коштів з наданням позивачу строку для усунення вищевказаних недоліків позовної заяви.
Керуючись ст.ст.175, 177, 187 ЦПК України, суддя,-
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про повернення безпідставно сплачених коштів, -залишити без руху.
Позивачу надати строк для усунення недоліків зазначених в ухвалі судді5 днів з дня отримання даної ухвали.
Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, суд продовжує розгляд справи, про що постановляє ухвалу не пізніше наступного дня з дня отримання інформації про усунення недоліків.
У разі не усунення недоліків у встановлений строк, позовна заява відповідно до ст.185 ч.13 ЦПК Українизалишається без розгляду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://ip.ko.court.gov.ua/sud1013/
Суддя: О.В.Чернова
Суд | Ірпінський міський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 22.05.2024 |
Оприлюднено | 24.05.2024 |
Номер документу | 119198061 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про повернення безпідставно набутого майна (коштів) |
Цивільне
Ірпінський міський суд Київської області
Чернова О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні