КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м.ПОЛТАВИ
Справа №552/2326/24
Провадження № 2/552/1843/24
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16.05.2024 року Київський районний суд м.Полтави в складі:
Головуючого судді Турченко Т.В,
При секретарі Буханченко Т.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Полтаві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «АЗОВВАГОН» про визнання трудових відносин припиненими,-
ВСТАНОВИВ:
16.04.2024 року до Київського районного суду м.Полтави звернувся ОСОБА_1 з позовними вимогами до Товариства з обмеженою відповідальністю «АЗОВВАГОН» про визнання трудових відносин припиненими. В позовній заяві вказував на те, що 13.12.2021 року наказом ТОВ «Азоввагон» №195-к його було прийнято до цеху складально-зварювальних та малярних робіт на посаду старшого майстра. З 24.02.2022 року на підставі усного розпорядження керівництва він припинив свою роботу. А через деякий час його зв`язок з керівництвом було втрачено. Подати письмову заяву на звільнення він не мав можливості, так як м.Маріуполь є на даний час тимчасово окупованою територією України. 19.03.2024 року на офіційну електронну адресу відповідача, ним було направлено заяву про звільнення. Проте, на даний час йому не надійшло жодної відповіді. Жодних відносин з ТОВ «Азоввагон» він не має. Припинення трудових відносин в умовах воєнного стану йому потрібне для подальшого зняття обмежень стосовно його пенсії органами ПФУ, як працюючого пенсіонера. В зв`язку з чим, просив суд визнати трудові відносини між ним та ТОВ «Азоввагон» припиненими з 24.02.2024 року у зв`язку із звільненням із займаної посади за власним бажанням на підставі ст..38 КЗпП України.
Ухвалою суду від 16.04.2024 року відкрито провадження по справі за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
В судове засідання позивач ОСОБА_1 не з`явився, в позовній заяві просив суд розгляд справи проводити за його відсутності, позовні вимоги підтримують в повному обсязі, просять задовольнити.
Відповідач ТОВ «Азоввагон» в судове засідання свого представника не направив, будучи належним чином повідомленим, причини неявки суду не відомі.
Відповідно дост. 247 ЦПК Українив зв`язку з неявкою в судове засідання осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Згідно зст. 280 ЦПК Українисуд вважає можливим ухвалити по справі заочне рішення на підставі доказів, що є в матеріалах справи, оскільки відповідач був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання, не з`явився в судове засідання, не повідомив причини неявки, не подав відзив.
Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов наступного висновку.
Судом встановлено, що 13.12.2021 року наказом ТОВ «Азоввагон» №195-к ОСОБА_1 було прийнято на роботу до цеху складально-зварювальних та малярних робіт на посаду старшого майстра, що підтверджується записами зробленими в трудовій книжці.
Як вбачається з поданої позовної заяви, 24.02.2022 року на підставі усного розпорядження керівництва ОСОБА_1 припинив свою роботу. А через деякий час взагілі зв`язок з керівництвом було втрачено.
Подати письмову заяву на звільнення позивач не мав можливості, так як м.Маріуполь на даний час є тимчасово окупованою територією України.
Також судом встановлено, що 19.03.2024 року на офіційну електронну адресу відповідача, позивачем було направлено заяву про звільнення.
Проте, на наданий час ОСОБА_1 не надійшло жодної відповіді від відповідача.
Судом також встановлено, що припинення трудових відносин в умовах воєнного стану позивачу потрібне для подальшого зняття обмежень стосовно його пенсії органами ПФУ, як працюючого пенсіонера.
Відповідно до ч. 1 ст.3КЗпП України законодавство про працю регулює трудові відносини працівників усіх підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, виду діяльності і галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізичними особами.
Згідно з ч. 2 ст. 22 КЗпП України, відповідно до Конституції Українибудь-яке пряме або непряме обмеження прав чи встановлення прямих або непрямих переваг при укладенні, зміні та припиненні трудового договору залежно від походження, соціального і майнового стану, расової та національної приналежності, статі, мови, політичних поглядів, релігійних переконань, членства у професійній спілці чи іншому об`єднанні громадян, роду і характеру занять, місця проживання не допускається.
У відповідності до п. 4 ч. 1 ст. 36 КЗпП України, підставою припинення трудового договору є розірвання трудового договору з ініціативи працівника (статті 38, 39).
Частиною першоюстатті 38 КЗпП Українипередбачено, що працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні.
За ч. 1ст.38КЗпП України працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні.
Встановлені судом обставини свідчать про те, що на теперішній час трудові відносини між сторонами фактично припинені, однак процедура розірвання трудового договору відповідно до законодавства України про працю не виконана. Враховуючи дані обставини, те, що трудові обов`язки позивач з відповідачем припинив, що підтверджується поданою заявою, повідомленням, однак відповідачем не прийнято рішення відповідно до вимог діючого трудового законодавства у встановлені строки, відомості до ЄДР не внесені, що вбачає не припинення трудових відносин з відповідачем, А тому, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 про визнання припиненими трудових відносин підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.12, 13, 81, 263-265, 280-282 ЦПК України, суд,-
В С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити.
Визнати припиненими трудові відносини між ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 та Товариством з обмеженою відповідальністю «Азоввагон» код ЄДРПОУ 39629578 на підставі статті 38КЗпП України за власним бажанням з 24 лютого 2022 року.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви на його перегляд - якщо така заява подана протягом 20 днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Заочне рішення набирає законної сили якщо протягом строків встановленихЦПК Українине подана заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Полтавського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Позивач: ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса місця проживання: АДРЕСА_1 .
Відповідач: Товариство з обмеженою відповідальністю «Азоввагон», код ЄДРПОУ 39629578, місце реєстрації: 87555, Донецька область, м.Маріуполь, проспект Миру, будинок 83.
Суддя Т.В.Турченко
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 16.05.2024 |
Оприлюднено | 24.05.2024 |
Номер документу | 119199044 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Київський районний суд м. Полтави
Турченко Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні