Ухвала
від 22.05.2024 по справі 921/192/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

22 травня 2024 рокуСправа № 921/192/24УХВАЛА

Господарський суд Тернопільської області

у складі судді Боровця Я.Я.

розглянув заяву представника ТОВ "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" адвоката Бень В.Е. про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду (вх. №4024 від 21.05.2024)

у справі №921/192/24

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Газопостачальна компанія" Нафтогаз України", вул. Шолуденка, 1, м. Київ

до відповідача Комунального некомерційного підприємства "Скалатська комунальна районна лікарня" Скалатської міської ради, вул. Л. Курбаса, 36, м. Скалат, Тернопільський район, Тернопільська область

про стягнення заборгованості

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Газопостачальна компанія" Нафтогаз України" звернулося до Господарського суду Тернопільської області з позовом до відповідача Комунального некомерційного підприємства "Скалатська комунальна районна лікарня" Скалатської міської ради про стягнення заборгованості у розмірі 38 846,76 грн.

Відповідно до Протоколу автоматизованого розподілу судових справ між суддями від 28.03.2024, для розгляду справи №921/192/24 визначено суддю Боровця Я.Я.

Ухвалою Господарського суду Тернопільської області від 03.04.2024 відкрито провадження у справі №921/192/24 за правилами спрощеного позовного провадження та судове засідання призначено на 02.05.2024.

Ухвалою суду від 02.05.2024 судове засідання відкладено на 23.05.2024 з підстав, викладених в ній.

21.05.2024 представник ТОВ "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" адвокат Бень В.Е. звернулася до Господарського суду Тернопільської області із заявою (вх. №4024), згідно якої просить забезпечити проведення судових засідань у справі №921/192/24 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, відповідно до статті 197 ГПК України.

Розглянувши заяву про участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, суд встановив таке.

Відповідно до частини 7 статті 11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.

Частинами 1, 2, 3 та 5 статті 197 ГПК України визначено, що учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", у порядку, встановленому Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів). Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Процесуальне законодавство не містить приписів, які б унеможливлювали звернення до суду з єдиним (одним) клопотанням (заявою) щодо участі у всіх судових засіданнях по справі в режимі відеоконференції або передбачали звернення виключно з окремим клопотанням (заявою) щодо кожного судового засідання.

Правова позиція у постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 23 березня 2023 року у cправі №905/2371/21.

Враховуючи необхідність забезпечення права на доступ до правосуддя, рівність учасників процесу перед законом і судом, з метою забезпечення своєчасного розгляду справи, суд прийшов до висновку задовольнити заяву заявника та провести судове засідання в режимі відеоконференції, з урахуванням технічних можливостей у суді, з використанням системи відеоконференцзв`язку.

Процедурні питання, пов`язані з рухом справи в суді першої інстанції, клопотання та заяви осіб, які беруть участь у справі, питання про відкладення розгляду справи та оголошення перерви, зупинення або закриття провадження у справі, залишення заяви без розгляду, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом, вирішуються судом шляхом постановлення ухвали (частина 2 статті 232 ГПК України).

Керуючись ст.ст. 197, 232, 234, 235 ГПК України, суд

УХВАЛИВ:

1. Заяву представника ТОВ "Нафтогаз України" адвоката Бень В.Е. про участь у судових засіданнях у справі №921/192/24 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, задоволити.

2. Проведення судових засідань у справі №921/192/24 в режимі відеоконференції здійснити з використанням системи відеоконференцзв`язку.

3. Для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду представнику ТОВ "Нафтогаз України" адвокату Бень В.Е. необхідно використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.

4. Забезпечити участь представнику ТОВ "Нафтогаз України" адвокату Бень В.Е. в судових засіданнях в режимі відеоконференції у справі №921/192/24.

5. Попередити учасника судового процесу, що відповідно до статті 197 ГПК України, ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи.

6. Ухвалу надіслати заявнику до електронного кабінету в електронній формі із застосуванням ЄСІТС в порядку, визначеному ГПК України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.

Ухвалу підписано "22" травня 2024 року .

Учасники справи можуть отримати інформацію у справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою - https://te.court.gov.ua/sud5022.

СуддяЯ.Я. Боровець

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення22.05.2024
Оприлюднено24.05.2024
Номер документу119211721
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —921/192/24

Судовий наказ від 14.08.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Боровець Я.Я.

Рішення від 23.05.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Боровець Я.Я.

Рішення від 23.05.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Боровець Я.Я.

Ухвала від 22.05.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Боровець Я.Я.

Ухвала від 02.05.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Боровець Я.Я.

Ухвала від 03.04.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Боровець Я.Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні