ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
20 травня 2024 року Черкаси справа №925/607/24
Господарський суд Черкаської області у складі судді Кучеренко О.І. розглянувши матеріали
до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код РНОКПП НОМЕР_1 )
про стягнення 57902,86 грн та зобов`язання повернути об`єкт оренди шляхом виселення.
ВСТАНОВИВ:
13.05.2024 виконавчий комітет Шевченківської сільської ради Звенигородського району Черкаської області звернувся у Господарський суд Черкаської області із позовом до ОСОБА_1 , у якому просить суд стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 заборгованість за договором оренди нежитлового приміщення №01/04/21 від 01.04.2021 у сумі 57902,86 грн, з яких: 36366,60 заборгованість зі сплати орендної плати, 8561,38 грн пеня, 12974,88 відшкодування вартості комунальних послуг, а також з вимогою зобов`язати фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 , повернути об`єкт оренди шляхом виселення з нежитлового приміщення, яке розташоване за адресою АДРЕСА_2 , загальною площею 21,1 м2.
У позовній заяві позивач також просить суд стягнути з відповідача на свою користь судові витрати у вигляді сплаченого судового збору у сумі 3028,00 грн.
Суд зазначає, що позовна заява, яка подається до суду повинна відповідати вимогам, які встановлені у статтях 162, 164 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно з пунктом 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
У позовній заяві позивач вказує відповідача ОСОБА_1 , як фізичну особу, проте у прохальній частині просить суд стягнути заборгованість як з нього, як з підприємця. Отже, позивачу необхідно уточнити найменування відповідача.
Як слідує з прохальної частини позовної заяви, позивачем заявлено 2 позовні вимоги: стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 заборгованість за договором оренди нежитлового приміщення у сумі 57902,86 грн (майнова вимога) та зобов`язання повернути об`єкт оренди шляхом виселення (немайнова вимога).
Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 2024 рік встановлено Законом України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» №3460-IX від 09.11.2023 і становить 3028,00 грн.
Відповідно до підпунктів 1 та 2 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до Господарського суду позовної заяви майнового характеру судовий збір справляється у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який встановлений законом на 1 січня календарного року, у якому відповідна заява або скарга подається до суду, а за подання позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
У частині 3 статті 6 цього Закону визначено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Отже, за подання цієї позовної заяви позивачу необхідно сплатити судовий збір у розмірі одного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб за кожну заявлену вимогу у сумі 3028,00 грн, а разом 6056,00 грн (3028,00 грн * 2).
До позовної заяви позивачем додано платіжну інструкцію №2 (внутрішній номер 343910592) від 03.05.2024 на суму 3028,00 грн. Тобто позивачу необхідно сплатити суму недоплаченого судового збору у сумі 3028,00 грн (6056,00 грн - 3028,00 грн) та надати суду документи, які підтверджують, сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви мають бути додані документи, які підтверджують направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу. Аналогічне положення передбачене також частиною 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України, згідно з якою позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Згідно з частиною 7 статті 42 Господарського процесуального кодексу України якщо цим Кодексом передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
Позивачем на підтвердження надсилання відповідачу копії позовної заяви з доданими до неї документами, надано суду фіскальний чек, у якому сума наданих поштових послуг становить 0,00 грн.
Суд також зазначає, що належним доказом направлення копії заяви з додатками іншим учасникам справи є оригінали розрахункового документу (оригінал поштової квитанції чи фінансового чека) та опису вкладення у цінний лист з поіменним переліком документів. Всупереч указаним вимогам, заявником не надано суду належних доказів направлення копії позовної заяви з додатками відповідачу - опису вкладення у цінний лист з поіменним переліком документів.
Суд вважає, що наданий до позовної заяви фіскальний чек не є розрахункового документу, яким підтверджено надсилання копії позовної заяви з доданими до неї документами відповідачу у розумінні вимог пункту 1 частини 1 статті 164 та частини 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно з пунктом 3 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Обґрунтований розрахунок позовних вимог це такий розрахунок, що містить обчислення, порядок нарахування сум (множення, додавання, нарахування процентів та інше) та підстави такого нарахування, які передбачені законом або умовами договору, відображення вартості переданого товару, проведених оплат, тощо.
Дослідивши зміст позовної заяви та додані до неї документи, судом встановлено, що позивачем не дотримані вимоги статті 162 Господарського процесуального кодексу України, зокрема пункту 3 частини 3 статті 162, оскільки позивач має вірно визначити ціну позову та загальну суму, яка стягується, а також надати суду обґрунтований розрахунок сум, що стягується із зазначенням періодів та порядком нарахування сум.
Відповідно до пунктів 8, 9 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви та попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Усупереч вказаним нормам, позивачем у позовній заяві не зазначено відомостей щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви та попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи
Відповідно до частин 1, 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного, керуючись статтями 162, 164, 174, 233-235 Господарського процесуального кодексу України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву залишити без руху.
Встановити виконавчому комітету Шевченківської сільської ради Звенигородського району Черкаської області строк для усунення недоліків, протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху уточнити найменування відповідача, надати суду докази доплати судового збору до Державного бюджету України у сумі 3028,00 грн, докази надіслання відповідачу копії позовної заяви та копії доданих до неї документів з поіменним переліком документів на адресу фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , надати суду обґрунтований розрахунок сум, що стягується із зазначенням періодів та порядком нарахування сум, зазначити у позові ціну позову, попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат понесених позивачем та місце знаходження оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Роз`яснити, що у випадку невиконання позивачем вимог суду про усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і не підлягає оскарженню.
Суддя Кучеренко О.І.
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 20.05.2024 |
Оприлюднено | 24.05.2024 |
Номер документу | 119211906 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань оренди |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Кучеренко О.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні