Ухвала
від 22.05.2024 по справі 403/245/24
УСТИНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №403/245/24 провадження № 2/403/286/24

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

22 травня 2024 року с-ще Устинівка

Суддя Устинівського районного суду Кіровоградської області Атаманова С.Ю., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог: служба у справах дітей Устинівської селищної ради, про позбавлення батьківських прав,

В С Т А Н О В И В :

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до відповідача ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог: служба у справах дітей Устинівської селищної ради, про позбавлення ОСОБА_2 , батьківських прав стосовно її дочки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Відповідно до ч.1 ст.187 ЦПК України суддя відкриває провадження у справі за відсутності, крім іншого, підстав для залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст.175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Дослідивши зміст позовної заяви та додані до неї документи, вважаю, що подана позивачем ОСОБА_1 позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ч.3 ст.175 ЦПК України, а саме, позовна заява не містить:

1) адрес електронної пошти сторін по справі або підтвердження про їх відсутність чи необізнаність позивача про їх наявність з огляду на те, що вказані позивачем формулювання як «інші засоби зв`язку відсутні» та «інші відомості невідомі» стосуються невизначеного обсягу інформації, який не може трактуватись судом на власний розсуд;

-відомостей пронаявність абовідсутність електроннихкабінетів уучасників справи(позивача,відповідача,третьої особи)чи необізнаність ОСОБА_1 про їхнаявність зогляду нате,що уподаній досуду позовнійзаяві вказанаінформація взагалівідсутня (п.2 ч.3 ст.175 ЦПК України);

- поштового індексу адреси зареєстрованого місця проживання (перебування) відповідача по справі ОСОБА_2 з огляду на те, що у поданій до суду позовній заяві вказана інформація взагалі відсутня (п.2 ч.3 ст.175 ЦПК України);

2) відомостей про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, або про їх не проведення (п.6 ч.3 ст.175 ЦПК України);

3) зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); відомостей про наявність у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до позовної заяви (п.8 ч.3 ст.175 ЦПК України).

Таким чином, з метою усунення вказаних недоліків позовної заяви, позивачу по справі необхідно надати суду належним чином оформлену позовну заяву, зазначивши в ній:

1)на виконання вимог п.2 ч.3 ст.175 ЦПК України:

- адреси електронної пошти позивача ОСОБА_1 та відповідача ОСОБА_2 , як учасників справи, або підтвердження про їх відсутність чи необізнаність позивача про їх наявність;

- відомості про наявність або відсутність електронних кабінетів в учасників справи або підтвердження про їх відсутність чи необізнаність позивача про їх наявність;

- поштовий індекс адреси зареєстрованого місця проживання (перебування)відповідача ОСОБА_2 згідно інформації, розміщеної на офіційному сайті Українського державного підприємства поштового зв`язку «Укрпошта» в розділі «Довідкова інформація» (шляхом вибору населеного пункту та вулиці з урахуванням номеру будинку за місцем проживання вказаного учасника справи);

2) на виконання вимог п.6 ч.3 ст.175 ЦПК України - відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, або про їх не проведення;

3) на виконання вимог п.8 ч.3 ст.175 ЦПК України - докази, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності) або підтвердження про їх відсутність; відомості про наявність у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до позовної заяви.

Крім того, згідно ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно положень ч.2 ст.133 ЦПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

За змістом ст.1 Закону України «Про судовий збір» судовий збір - збір, що справляється на всій території України, крім іншого, за подання заяв, скарг до суду.

Відповідно до ст.2 вказаного Закону платниками судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи-підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.

Суддею встановлено,що позивачем ОСОБА_1 до позовної заяви не був доданий документ на підтвердження сплати ним судового збору при зверненні до суду з позовною вимогою про позбавлення батьківських прав.

Натомість у поданій до суду позовній заяві ОСОБА_1 зазначає про звільнення його від сплати судового збору на підставі п.9 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір» з одночасним наданням копії довідки військово-лікарської комісії про проведення 16 квітня 2024 року медичного огляду, встановлення наявності у нього травми тяжкого ступеня та висновком про потребу в наданні відпустки для лікування на 30 календарних днів.

Разом з тим, зі змісту позовної заяви та доданих до неї копій документів не вбачається наявність у позивача ОСОБА_1 статусу особи з інвалідністю І або ІІ групи, законного представника дитини з інвалідністю і недієздатної особи з інвалідністю, віднесених п.9 ч.1 ст.5 Закону до осіб, які звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях.

Сама по собі обставина наявності у позивача поранення та проходження у звязку з цим лікування не є достатнім та належним доказом його належності до осіб з інвалідністю.

Доказів встановлення відповідної групи інвалідності малолітній ОСОБА_3 суду також надано не було.

З огляду на викладене, приходжу до висновку про відсутність доданих до позовної заяви документів, які підтверджують підстави звільнення позивача від сплати судового збору відповідно до закону, що, як наслідок, свідчить про невиконання ним вимог ч.4ст.177 ЦПК Українита є підставою для залишення позовної заяви без руху.

Таким чином, позивачу ОСОБА_1 для виконання вимог ч.4ст.177 ЦПК України необхідно надати до суду докази його належності до осіб, перелік яких наведений у п.9 ч.2 ст.5 Закону України «Про судовий збір» або оригінал квитанції (іншого платіжного документа) на підтвердження сплати ним судового збору у встановленому законом розмірі за одну позовну вимогу немайнового характеру в сумі 1211 грн. 20 коп. (0,4 х 3028,00 грн. (розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01 січня 2024 року)) відповідно до положень ч.1 ст.3, ч.1, п.п.2 п.1 ч.2 ст.4, ч.1 ст.6 Закону України «Про судовий збір» за наступними реквізитами:

отримувач коштів: ГУК у Кіров.обл./тг.с-ще Устин/22030101;

код отримувача (ЄДРПОУ): 37918230;

банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат.);

код банку отримувача (МФО): 899998;

рахунок: UA348999980313101206000011555;

кодкласифікації доходів бюджету: 22030101;

(судовий збір (Державна судова адміністрація України);

призначення платежу: *;101; __ (реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр); судовий збір за позовом ___ (ПІБ позивача), Устинівський районний суд Кіровоградської області.

Відповідно до ч.ч.2, 3 ст.185 ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені ст.ст.175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

З урахуванням викладеного, суддею в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначені недоліки позовної заяви та спосіб їх усунення.

Відповідно до приписів ч.2 ст.185 ЦПК України, з урахуванням характеру встановлених суддею недоліків позовної заяви, позивачу ОСОБА_1 необхідно встановити строк для їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення йому копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст.ст.95, 175, 177, 185, 187, 258, 260, 261, 353 ЦПК України,

П О С Т А Н О В И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 третя особа, яка не заявляє самостійних вимог: служба у справах дітей Устинівської селищної ради, про позбавлення батьківських прав залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків поданої позовної заяви, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення йому копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Роз`яснити позивачу, що у разі виконання ним вимог ч.3 ст.175 ЦПК України відповідно до ухвали суду, позовна заява вважатиметься поданою в день її первісного подання до суду. Якщо позивачем не будуть усунуті недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачу.

Копію даної ухвали направити позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду. Заперечення на ухвалу включаються до апеляційної скарги на судове рішення.

Суддя С.Ю.Атаманова

СудУстинівський районний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення22.05.2024
Оприлюднено24.05.2024
Номер документу119213509
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав

Судовий реєстр по справі —403/245/24

Ухвала від 09.08.2024

Цивільне

Устинівський районний суд Кіровоградської області

Атаманова С. Ю.

Ухвала від 22.05.2024

Цивільне

Устинівський районний суд Кіровоградської області

Атаманова С. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні