справа № 208/2992/24
№ провадження 2/208/900/24
УХВАЛА
Іменем України
10 травня 2024 р. м. Кам`янське
Суддя Заводськогорайонного судум.Дніпродзержинська Дніпропетровськоїобласті ПохвалітаС.М.,розглянувши матеріалипозовної заяви ОСОБА_1 до Кам`янська міська рада, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, Приватний нотаріус Кам`янського районного нотаріального округу Дніпропетровської області Прожуга М.В., Товарна біржа «Дніпродзержинська», про визнання договору купівлі-продажу нерухомого майна дійсним та визнання права власності на нерухоме майно, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_1 звернувся до Заводського районного суду м.Дніпродзержинська Дніпропетровської області із позовною заявою до Кам`янська міська рада, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, Приватний нотаріус Кам`янського районного нотаріального округу Дніпропетровської області Прожуга М.В., Товарна біржа «Дніпродзержинська», про визнання договору купівлі-продажу нерухомого майна дійсним та визнання права власності на нерухоме майно.
Вивчивши матеріали справи, суддею встановлено, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, з огляду на наступне.
Відповідно до ч.2 ст. 175 ЦПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивачем ОСОБА_1 не підписана подана позовна заява. Вона підписана представником позивача ОСОБА_2 , який діє на підставі довіреності від 11.01.2024 року.
Відповідно до статті 131-2 Конституції України для надання професійної правничої допомоги в Україні діє адвокатура. Незалежність адвокатури гарантується. Засади організації і діяльності адвокатури та здійснення адвокатської діяльності в Україні визначаються законом. Виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального обвинувачення. Законом можуть бути визначені винятки щодо представництва в суді у трудових спорах, спорах щодо захисту соціальних прав, щодо виборів та референдумів, у малозначних спорах, а також стосовно представництва малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена.
Відповідно до п.п. 11 пункту 16-1 розділу ХV Перехідні положення Конституції України з дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», представництво відповідно до пункту 3 частини першої статті 131-1 та статті 131-2 цієї Конституції виключно прокурорами або адвокатами у Верховному Суді та судах касаційної інстанції здійснюється з 01 січня 2017 року; у судах апеляційної інстанції - з 01 січня 2018 року; у судах першої інстанції - з 01 січня 2019 року.
За змістом ч.1 ст.58 ЦПК України, сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Відповідно до частин 1, 2 статті 60 ЦПК України, представником у суді може бути адвокат або законний представник. Під час розгляду спорів, що виникають з трудових відносин, а також справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених у статті 61 цього Кодексу.
Таким чином, у цивільному процесуальному законі встановлено конкретні випадки, у яких представником у суді, окрім адвоката чи законного представника, може бути інша особа, яка має відповідну цивільну процесуальну дієздатність.
Згідно із частиною шостою статті 19 ЦПК України малозначними справами є:
1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує двісті п`ятдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
3) справи про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, якщо такі вимоги не пов`язані із встановленням чи оспорюванням батьківства (материнства);
4) справи про розірвання шлюбу;
5) справи про захист прав споживачів, ціна позову в яких не перевищує двохсот п`ятдесяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Вказана справа не виникла з трудових правовідносин і не є малозначною та розглядається в загальному провадженні.
Враховуючи, що справа не є малозначною та не належить до інших категорій, по яких законом визначено винятки щодо представництва у суді іншою особою, окрім адвоката, тому представником у даній справі може бути виключно адвокат.
Згідно вимогч.4ст.62ЦПК Україниповноваження адвокатаяк представникапідтверджуються однимз такихдокументів: довіреністю; ордером, виданим відповідно доЗакону України«Про адвокатурута адвокатськудіяльність»; дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правничої допомоги, виданим відповідно доЗакону України«Про безоплатну правничу допомогу».
Отже, повноваження представника позивача, яким є ОСОБА_2 , повинні бути підтверджені ордером, виданим на ведення справи в суді або дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правничої допомоги, або довіреністю як адвоката, а не фізичної особи.
При цьому, до матеріалів позовної заяви не долучено договору про надання правової допомоги та свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю.
Отже копія довіреності на фізичну особу ОСОБА_2 , долучена представником до матеріалів позовної заяви не є підтвердженням наявності повноважень останнього на підпис та звернення до суду саме з цією заявою від імені та в інтересах позивача.
Відтак, представнику позивача необхідно надати суду документи на підтвердження його повноважень на представництво інтересів позивача у відповідності до вимог законодавства.
Відповідно до ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначеністаттями 175і177цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 260, 261, 354, 355 ЦПК України суд,-
п о с т а н о в и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Кам`янська міська рада, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, Приватний нотаріус Кам`янського районного нотаріального округу Дніпропетровської області Прожуга М.В., Товарна біржа «Дніпродзержинська», про визнання договору купівлі-продажу нерухомого майна дійсним та визнання права власності на нерухоме майно, залишити без руху.
Надати позивачу для усунення зазначених недоліків строк десять днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Повідомити та роз`яснити позивачу, що у разі не усунення зазначених недоліків, заява буде визнана не поданою та повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Похваліта С. М.
Суд | Заводський районний суд м.Дніпродзержинська |
Дата ухвалення рішення | 10.05.2024 |
Оприлюднено | 24.05.2024 |
Номер документу | 119214086 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: |
Цивільне
Заводський районний суд м.Дніпродзержинська
Похваліта С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні