Ухвала
від 23.05.2024 по справі 634/470/24
САХНОВЩИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23.05.2024 рокуСправа № 634/470/24 Провадження № 1-кп/634/81/24

Сахновщинський районний суд Харківської області у складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в с. Сахновщина Харківської області клопотання начальника Сахновщинського відділу Красноградської окружної прокуратури Харківської області ОСОБА_3 про закриття кримінального провадження №12020225420000029 від 10.09.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.290 КК України, на підставі п.3-1 ч.1 ст.284 КПК України,-

встановив:

15.05.2024 року до Сахновщинського районного суду Харківської області надійшло вищевказане клопотання, яке мотивоване тим, що 09.09.2020 року до Сахновщинського ВП ГУ НП у Харківській області надійшло повідомлення зі служби 102 про те, що 09.09.2020 року екіпажем «Трал 416» поблизу с. Дар Надежда Сахновщинського району Харківської області на земельній ділянці з кадастровим номером 6324882000:01:000:0892 було виявлено спеціальну сільськогосподарську техніку, комбайн марки ДЛОН 1500 д.н.з. НОМЕР_1 номер кузова НОМЕР_2 , при огляді якого встановлено невідповідність заводського номеру з реєстраційними документами.

За вказаним фактом 10.09.2020 року внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12020225420000029 та СД ВП № 1 Красноградського РВП ГУ НП у Харківській області розпочато досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченогост. 290 КК України.

На цей час досудовим розслідуванням не встановлено жодної особи, причетної до вчинення зазначеного кримінального правопорушення, жодній особі не повідомлено про підозру.

Враховуючи, що з моменту початку досудового розслідування та до подання клопотання не встановлено особу, яка вчинила кримінальне правопорушення, та закінчилися строки притягнення до кримінальної відповідальності існують підстави для закриття кримінального провадження відповідно до п. 3-1 ч. 1 ст. 284 КПК України.

У судовому засіданні прокурор підтримав клопотання, просив його задовольнити з підстав, викладених у ньому.

Суд, заслухавши прокурора, дослідивши клопотання та матеріали кримінального провадження №12020225420000029 від 10.09.2020 року, приходить до такого висновку.

Як встановлено судом, СД ВП № 1 Красноградського РВП ГУ НП у Харківській області проводиться досудове розслідування за фактом того, що 09.09.2020 року до Сахновщинського ВП ГУ НП у Харківській області надійшло повідомлення зі служби 102 про те, що 09.09.2020 року екіпажем «Трал 416» поблизу с. Дар Надежда Сахновщинського району Харківської області на земельній ділянці з кадастровим номером 6324882000:01:000:0892 було виявлено спеціальну сільськогосподарську техніку, комбайн марки ДЛОН 1500 д.н.з. НОМЕР_1 номер кузова НОМЕР_2 , при огляді якого встановлено невідповідність заводського номеру з реєстраційними документами.

Відповідно до вимог п. 3-1 ч. 1ст. 284 КПК Україникримінальне провадження закривається в разі, якщо не встановлено особу, яка вчинила кримінальне правопорушення, у разі закінчення строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, крім випадків вчинення особливо тяжкого злочину проти життя чи здоров`я особи або злочину, за який згідно із законом може бути призначено покарання у виді довічного позбавлення волі.

Відповідно до ст. 12 КК україни кримінальним проступком є передбачене цим Кодексом діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або інше покарання, не пов`язане з позбавленням волі.

Згідно до вимог п. 2 ч. 1ст. 49 КК Україниособа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею кримінального правопорушення і до дня набрання вироком законної сили минули такі строки: три роки - у разі вчинення кримінального проступку, за який передбачено покарання у виді обмеження волі, чи у разі вчинення нетяжкого злочину, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк не більше двох років.

При цьому, санкцієюстатті 290 КК Українипередбачено покарання у виді штрафу від ста п`ятдесяти до двохсот п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, виправних робіт на строк до двох років, пробаційного нагляду на строк до трьох років, обмеженням волі на той самий строк.

Таким чином, дане кримінальне правопорушення відповідно до вимогст. 12 КК Україниза ступенем тяжкості відноситься до кримінального проступку.

Відповідно до вимог абз. 4 ч. 4ст. 284 КПК Українизакриття кримінального провадження з підстави, передбаченої п. 3-1 ч. 1 цієї статті, здійснюється судом за клопотанням прокурора.

Тобто, у даному випадку формально існують підстави для застосування п. 3-1 ч. 1ст. 284 КПК України.

У той же час слід зазначити, що закриття кримінального провадження - є однією з форм закінчення досудового розслідування.

Статтею 2 КПК Українивизначено, що завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Відповідно до вимог ч. 1ст. 7 КПК Українизміст та форма кримінального провадження повинні відповідати загальним засадам кримінального провадження, до яких у тому числі відносяться: законність, публічність.

Законність згідно до вимог ч. 2ст. 9 КПК України, зокрема, полягає у тому, що прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов`язані всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують підозрюваного, обвинуваченого, а також обставини, що пом`якшують чи обтяжують його покарання, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень, а публічність заст. 25 КПК України, передбачає, що прокурор, слідчий зобов`язані в межах своєї компетенції розпочати досудове розслідування в кожному випадку безпосереднього виявлення ознак кримінального правопорушення (за виключенням випадків, коли кримінальне провадження може бути розпочате лише на підставі заяви потерпілого) або в разі надходження заяви (повідомлення) про вчинення кримінального правопорушення, а також вжити всіх передбачених законом заходів для встановлення події кримінального правопорушення та особи, яка його вчинила.

Пункт 3-1 ч. 1ст. 284 КПК Українине звільняє слідчого та прокурора від виконання завдань кримінального провадження та виконання обов`язків, визначених загальними засадами ст.ст.9,25 КПК України.

Так, диспозицією ст. 290 КК України встановлюється відповідальність за знищення, підробка або заміна ідентифікаційного номера, номерів двигуна, шасі або кузова, або заміна без дозволу відповідних органів номерної панелі з ідентифікаційним номером транспортного засобу.

Об`єкт злочину контрольоване використання транспортних засобів, їх вузлів та агрегатів.

Транспортні засоби, як джерела підвищеної небезпеки та предмети, які становлять велику матеріальну цінність, повинні піддаватися ідентифікації. З цією метою вони, а також їх найважливіші вузли та агрегати позначаються індивідуальними номерами, причому номер шасі або кузова вказується в свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу. Використання транспортного засобу та його складових під дійсними ідентифікаційними номерами попереджує вчинення інших посягань у сфері безпеки руху та експлуатації транспорту, зокрема злочинів, передбачених ст. ст. 286, 287, 289, оскільки сприяє встановленню транспортного засобу, який став знаряддям або предметом злочину.

Предметом злочину є: 1) ідентифікаційний номер; 2) номери двигуна, шасі або кузова; 3) номерна панель з ідентифікаційним номером транспортного засобу.

Під ідентифікаційним номером слід вважати реєстраційний номер транспортного засобу табличку, яка встановлюється спереду та позаду транспортного засобу і містить графічні символи та певну комбінацію букв та цифр. Цей знак (реєстраційний номер) в Україні видається органами ДАІ (її реєстраційно-екзаменаційними підрозділами).

Індивідуальний номер двигуна, шасі (кузова) транспортного засобу наноситься заводом-виготовлювачем на передній панелі під капотом легкового автомобіля або над аркою переднього колеса та дублюється на окремих табличках, закріплених в салоні (кабіні), на рамі мотоцикла тощо. У ньому вказуються дата випуску, тип кузова,номер двигуна, шасі або кузова, під яким транспортний засіб випущений із заводу, а на табличці додатково країна, де виготовлено транспортний засіб, підприємство-виготовлювач, тип та робочий об`єм двигуна.

Такі номери, призначені для ідентифікації автомобіля в процесі руху, під час його реєстрації, перереєстрації, технічного огляду, вказуються в свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу і містяться в базі даних органів ДАІ (АІС). При заміні реєстраційного номера, двигуна, кузова (шасі) до реєстраційних документів вносяться відповідні зміни або вони замінюються на нові.

Об`єктивна сторона злочину полягає у: 1) знищенні; 2) підробці; 3) заміні ідентифікаційного номера, номерів двигуна, шасі або кузова; 4) заміні без дозволу відповідних органів номерної панелі з ідентифікаційним номером транспортного засобу.

Знищення означає приведення номера у стан, за якого неможливо його прочитати взагалі або без проведення відповідної експертизи. Підробка це виготовлення нового номера чи внесення у нього змін, які викривляють зміст дійсного номера, а замша це використання номера іншого транспортного засобу як зареєстрованого, так і знятого з реєстрації. Заміна без дозволу відповідних органів номерної панелі з Ідентифікаційним номером транспортного засобу означає використання такої панелі іншого транспортного засобу без внесення відповідних змін у свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу.

З аналізу п. 3-1 ч. 1ст.284КПК Українивиплаває, що кримінальне провадження у цьому випадку може бути закрито лише у разі якщо кримінальне правопорушення було вчинено.

З наданих до клопотання документів, прокурором не доведено наявності достатніх підстав вважати, що було вчинено зазначене кримінальне правопорушення, оскільки належними та допустимими доказами (зокрема висновком експерта) не встановлено факту існування об`єктивної сторони ст. 290 КК України, а саме знищення, підробка або заміна ідентифікаційного номера, номерів двигуна, шасі або кузова, або заміна без дозволу відповідних органів номерної панелі з ідентифікаційним номером транспортного засобу.

Враховуючи вищенаведені обставини суд вважає, що клопотання про закриття кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020225420000029 від 10.09.2020 року заст. 290 КК України, у зв`язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності в порядку п. 3-1 ч. 1ст.284КПК Україниє передчасним, тому у задоволенні його слід відмовити.

Крім того, у випадку відсутності події кримінального правопорушення, прокурор не позбавлений можливості за вищенаведених обставин закрити кримінальне провадження на підставі п. 1 ч. 1ст. 284 КПК України.

Керуючисьст. 49 КК України, ст.ст.219,284,294,392,395 КПК України, суд -

ухвалив:

У задоволенні клопотання начальника Сахновщинського відділу Красноградської окружної прокуратури Харківської області ОСОБА_3 про закриття кримінального провадження №12020225420000029 від 10.09.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.290 КК України, на підставі п.3-1 ч.1 ст.284КПКУкраїни - відмовити.

Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду через Сахновщинський районний суд Харківської області протягом семи днів з дня її оголошення.

Повний текст ухвали складено та проголошено 24.05.2024 року.

Суддя:

СудСахновщинський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення23.05.2024
Оприлюднено27.05.2024
Номер документу119236474
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту Знищення, підробка або заміна номерів вузлів та агрегатів транспортного засобу

Судовий реєстр по справі —634/470/24

Ухвала від 23.05.2024

Кримінальне

Сахновщинський районний суд Харківської області

Єрьоміна О. В.

Ухвала від 23.05.2024

Кримінальне

Сахновщинський районний суд Харківської області

Єрьоміна О. В.

Ухвала від 15.05.2024

Кримінальне

Сахновщинський районний суд Харківської області

Єрьоміна О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні