Судовий наказ
від 25.04.2024 по справі 523/6768/24
СУВОРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа № 523/6768/24

Провадження №2-н/523/951/24

СУДОВИЙ НАКАЗ

"25" квітня 2024 р. м. Одеса

Суддя Суворовського районного суду м. Одеси Дяченко В.Г., розглянувши заяву ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ,адреса : АДРЕСА_1 ) про видачу судового наказу про стягнення з Дочірнього підприємства«Клінічний санаторійім.Пирогова» приватногоакціонерного товариствалікувально-оздоровчихзакладів профспілокУкраїни «УКРПРОФОЗДОРОВНИЦЯ» (код ЄДРПОУ: 32416773, місцезнаходження: вул. Лиманна, буд. 170, м. Одеса) нарахованої, але невиплаченої заробітної плати у розмірі 93880,40 грн., середній заробіток за час затримки розрахунку у розмірі 47 636,80 грн. та судовий збір у розмірі 242,24 грн., приходить до висновку про задоволення заявлених вимог з наступних підстав.

Згідно довідки Дочірнього підприємства «Клінічний санаторій ім. Пирогова» приватного акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «УКРПРОФОЗДОРОВНИЦЯ» від 02.04.2024 року, дохід ОСОБА_1 за період з 01.03.2022 року по 20.09.2023 року склав 93880,40 грн.

Згідно з ч. 1ст. 21 Закону України «Про оплату праці»працівник має право на оплату своєї праці відповідно до актів законодавства і колективного договору на підставі укладеного трудового договору.

Судовий наказ може бути видано, якщо заявлено вимогу про стягнення нарахованої, але не виплаченої працівникові суми заробітної плати та середнього заробітку за час затримки розрахунку, що передбачено п. 1 ч. 1ст. 161 ЦПК України.

Відповідно дост. 162 ЦПК Українизаява про видачу судового наказу подається до суду першої інстанції за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом.

Статтею 116 КЗпП Українипередбачено, що при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред`явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.

В разі спору про розмір сум, належних працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган в усякому випадку повинен в зазначений у цій статті строк виплатити не оспорювану ним суму.

Частиною 1ст. 117 КЗпП України(в редакції, яка набрала чинності 19.07.2022) встановлено, що у разі невиплати з вини роботодавця належних звільненому працівникові сум у строки, визначеністаттею 116 цього Кодексу, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку, але не більш як за шість місяців.

Боржник порушив строки виплати суми заробітної плати, встановлені чинним законодавством України, що призвело до порушення прав працівника та має наслідком видачу судового наказу про стягнення нарахованої, але не виплаченої суми заробітної плати, та середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні на користь працівника.

При цьому під час розгляду вимог у порядку наказного провадження та видачі судового наказу не розглядається обґрунтованість заявлених стягувачем вимог по суті.

Велика Палата Верховного Суду у постанові від 08 грудня 2021 року у справі № 9901/407/19 зазначила, що, суми, які суд визначає до стягнення з роботодавця на користь працівника як заборгованість із заробітної плати та/або середній заробіток за час вимушеного прогулу, обчислюється без віднімання сум податків і зборів. Податки і збори із присудженої за рішенням суду суми заробітної плати та середнього заробітку за час вимушеного прогулу підлягають нарахуванню роботодавцем при виконанні відповідного судового рішення та, відповідно, відрахуванню із цієї суми при виплаті працівнику, внаслідок чого виплачена працівнику на підставі судового рішення сума зменшується на суму податків і зборів.

Згідно з вимогами ст. ст. 141, 168 ЦПК України, ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з Дочірнього підприємства «Клінічний санаторій ім. Пирогова» приватного акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «УКРПРОФОЗДОРОВНИЦЯ» необхідно стягнути судовий збір у розмірі 242,24 грн. на користь заявника, оскільки ним сплачено останній при подачі заяви про видачу судового наказу до суду.

Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 161 ЦПК України, ст. 116, 117 КЗпП України,

НАКАЗУЮ:

Стягнути з Дочірньогопідприємства «Клінічнийсанаторій ім.Пирогова» приватногоакціонерного товариствалікувально-оздоровчихзакладів профспілокУкраїни «УКРПРОФОЗДОРОВНИЦЯ» (код ЄДРПОУ: 32416773, місцезнаходження: вул. Лиманна, буд. 170, м. Одеса) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , адреса : АДРЕСА_1 ) нараховану, але невиплачену заробітну плату у розмірі 93880 (дев`яносто три тисячі вісімсот вісімдесят) гривень 40 копійок (з урахуванням податків та зборів), середній заробіток за час затримки розрахунку у розмірі 47636(сорок сімтисяч шістсоттридцять шість)гривень 80 копійок, та судовий збір у розмірі 242(двісті сорокдві )гривні 24 копійки.

Копію наказу та копію заяви стягувача про видачу судового наказу разом з доданими до неї документами надіслати боржнику.

Роз`яснити, що боржник має право протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав.

У разі ненадходження до суду заяви від боржника про скасування судового наказу протягом п`яти днів після закінчення строку на її подання судовий наказ набирає законної сили.

Строк пред`явлення до виконання три роки.

Суддя:

СудСуворовський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення25.04.2024
Оприлюднено27.05.2024
Номер документу119243976
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи наказного провадження Справи щодо стягнення нарахованої, але не виплаченої працівникові суми заробітної плати

Судовий реєстр по справі —523/6768/24

Судовий наказ від 25.04.2024

Цивільне

Суворовський районний суд м.Одеси

Дяченко В. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні