ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua0,2
УХВАЛА
м. Київ
23.05.2024Справа № 910/5386/24
Суддя Гумега О.В., розглянувши
позовну заяву Комунального підприємства виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) "Київтеплоенерго"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Екомісто"
про стягненння 51 582,51 грн
УСТАНОВИВ:
Комунальне підприємство виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) "Київтеплоенерго" (далі - КП "Київтеплоенерго") звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Екомісто" (далі - ТОВ "Екомісто") про стягнення 51 582,51 грн на підставі Договору № 250940 забезпечення постачання теплової енергії від 01.11.2018 (далі - Договір), з яких: 41 099,93 грн заборгованості, 3 307,74 грн пені, 5 710,15 грн інфляційної складової боргу, 1 464,69 грн 3% річних.
За змістом частин 1, 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 08.05.2024 позовну заяву КП "Київтеплоенерго" залишено без руху, встановлено спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:
- надати обгрунтовані розрахунки сум основного боргу, пені, інфляційної складової боргу та 3% річних із зазначенням доказів на підтвердження вказаних у цих розрахунках сум;
- навести повний перелік документів, якими позивач обгрунтовує позовні вимоги та які додаються до позовної заяви (додатки 7, 8, 10).
Наведеною ухвалою суду встановлено строк для усунення недоліків протягом 5 (п`яти) днів з дня вручення даної ухвали.
20.05.2024 через відділ діловодства суду від представника КП "Київтеплоенерго" надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви разом з доданими до неї документами.
Відповідно до ч. 2 ст. 162 ГПК України визначено, що позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Згідно з ч. 5 ст. 164 ГПК України до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
Оскільки заява про усунення недоліків подається на усунення недоліків позовної заяви, відповідно така заява (про усунення недоліків) має підписуватись позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Частиною 3 статті 56 ГПК України визначено, що юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Частиною 1 статті 60 ГПК України визначено, що повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені, зокрема, довіреністю фізичної або юридичної особи.
Приписами ст. 237 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) визначається поняття та підстави представництва, відповідно до ч. 1, 3 якої представництвом є правовідношення, в якому одна сторона (представник) зобов`язана або має право вчинити правочин від імені другої сторони, яку вона представляє; представництво виникає на підставі договору, закону, акта органу юридичної особи та з інших підстав, встановлених актами цивільного законодавства.
Представник від імені особи, яку він представляє, здійснює тільки певні юридичні дії внаслідок повноваження. Наявність у представника повноважень є обов`язковою умовою будь - якого представництва.
Відповідно до ч. 3 ст. 244 ЦК України довіреність - це письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами.
Судом встановлено, що заява про усунення недоліків підписана представником КП "Київтеплоенерго" Г.О.Якуб.
До заяви про усунення недоліків додано копію довіреності від 23.09.2021 № 23/09/21-18, якою КП "Київтеплоенерго" (далі - Підприємство) в особі директора Бінда Вячеслава Євгеновича, у порядку самопредставництва Підприємства уповноважило начальника відділу претензійно-позовного забезпеченім продажу управління правового забезпечення продажу СП "ЕНЕРГОЗБУТ" КП "КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО" Якуб Ганну Олександрівну, яка працює за трудовим договором (наказ №394-К/Е3 від 02.09.2019), зокрема: представляти інтереси Підприємства в усіх органах судової системи незалежно від їх юрисдикції, зокрема в загальних, господарських, адміністративних судах, як першої так і апеляційної інстанцій, а також Верховному Суді, з усіма правами, які надані процесуальним законодавством учаснику процесу - позивачу, відповідачу, третій особі, потерпілому, цивільному позивачу тощо (окрім таких прав: права підпису заяв про перегляд судових рішень у зв`язку з нововиявленими обставинами, заяв про визнання грошових вимог у справах про банкругство/непл атоспроможніеть, визнання позову та відмови від позову, зменшення розміру позовних вимог, залишення позову без розгляду, укладення мирових угод, підписання заяв про реструктуризацію, розстрочення, прощення боргу).
Отже, представнику надано всі права, які надано законом, зокрема, позивачу.
Водночас, суд відзначає наступне.
За змістом п. 2 ч. 2 ст. 176 ГПК України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження суд постановляє ухвалу, в якій зазначається найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові за його наявності для фізичних осіб) сторін, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання (для фізичних осіб).
Отже, особи набувають статусу учасників справи лише після відкриття провадження у справі.
Згідно ч. 1 ст. 41 Господарського процесуального кодексу України у справах позовного провадження учасниками справи є сторони та треті особи.
За змістом статті 45 Господарського процесуального кодексу України сторонами в судовому процесі є позивачі і відповідачі.
Права та обов`язки учасників справи (сторін та третіх осіб) визначено статтею 42 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до ч. 1 ст. 42 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право:
1) ознайомлюватися з матеріалами справи, робити з них витяги, копії, одержувати копії судових рішень;
2) подавати докази; брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом; брати участь у дослідженні доказів; ставити питання іншим учасникам справи, а також свідкам, експертам, спеціалістам;
3) подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб;
4) ознайомлюватися з протоколом судового засідання, записом фіксування судового засідання технічними засобами, робити з них копії, подавати письмові зауваження з приводу їх неправильності чи неповноти;
5) оскаржувати судові рішення у визначених законом випадках;
6) користуватися іншими визначеними законом процесуальними правами.
Враховуючи наведені норми у сукупності, суд зазначає, що право на підписання позовної заяви не входить до переліку прав, наданих чинним законодавством учаснику справи (позивачу), оскільки на час підписання позовної заяви (а рівно і заяви про усунення недоліків позовної заяви) та її подання до суду особа ще не має процесуального статусу учасника справи (позивача) і набуває його лише після відкриття провадження у справі.
Разом з тим, зі змісту довіреності від 23.09.2021 № 23/09/21-18 не вбачається, що КП "Київтеплоенерго" уповноважило Г.О.Якуб на підписання позовної заяви (а рівно і заяви про усунення недоліків позовної заяви).
Відтак, суду не надано належних доказів на підтвердження того, що заява про усунення недоліків підписана особою, уповноваженою діяти від імені КП "Київтеплоенерго", зокрема на підписання позовних заяв.
За таких обставин, у суду відсутні підстави для прийняття до розгляду заяви про усунення недоліків.
Наведене, в свою чергу, свідчить про те, що позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом.
Згідно з ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Водночас, суд звертає увагу, що відповідно до ч. 8 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 162, 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву і додані до неї документи повернути Комунальному підприємству виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) "Київтеплоенерго".
2. Дана ухвала набирає законної сили з моменту її підписання 23.05.2024 та може бути оскаржена в порядку, передбаченому статтями 253 - 259 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням підпункту 17.5 пункту 17 розділу ХІ "Перехідні положення" Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Оксана ГУМЕГА
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 23.05.2024 |
Оприлюднено | 27.05.2024 |
Номер документу | 119248457 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Гумега О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні