Справа № 373/1128/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 травня 2024 року м. Переяслав
Суддя Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду Київської області Лебідь В.В., вивчивши матеріали цивільного позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Служба у справах дітей та сім`ї виконавчого комітету Дівичківської сільської ради, про позбавлення батьківських прав та припинення стягнення аліментів,
ВСТАНОВИВ:
Представник позивача-адвокат Ю.Овсієнко, який діє в інтересах ОСОБА_1 звернувся до суду з даним позовом та просить, а саме:
- припинити з дня звернення з позовом до суду стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_3 аліментів на утримання дочки ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , встановлених рішенням Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду Київської області від 28.11.2018 по цивільній справі № 373/2009/18;
- позбавити ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , батьківських прав щодо неповнолітньої дочки ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ;
- стягнути з ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання неповнолітньої дочки ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у розмірі 1/4 частки з усіх видів її заробітку (доходу), але не менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з моменту звернення з позовом до суду, і до досягнення дитиною повноліття.
Ознайомившись з матеріалами справи, суд дійшов висновку про направлення справи за підсудністю з огляду на таке.
Відповідно до ст. 4 ЦПК України кожна особа має право у порядку, встановленому цим Кодексом, звернутись до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів. Здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законами, що встановлено ст. 5 ЦПК України.
За загальним правилом, визначеним ч. 1 ст. 27 ЦПК України позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
Стаття 28 ЦПК України не передбачає альтернативної підсудності для позову про позбавлення батьківських прав, тому територіальна юрисдикція позову про позбавлення батьківських прав визначена імперативно тільки за зареєстрованим місцем проживання відповідача. Для випадків, коли невідоме зареєстроване місце проживання відповідача, то для цього закон встановлює певні правила (частини 9, 10 ст. 28, ст. 29 ЦПК). Інших випадків зміни територіальної підсудності, тобто інших підстав для недотримання та відступу від загального правила, встановленого ст. 27 ЦПК України, процесуальний закон не передбачає.
Згідно відповіді з Єдиного державного демографічного реєстру № 600642 від 21.05.2024 ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Згідно ч. 3 ст. 31 ЦПК України передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Відповідно до ст. 32 ЦПК України спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
Згідно Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, Закону України «Про виконання рішень, застосування практики Європейського суду з прав людини», інститут підсудності безпосередньо пов`язаний із забезпеченням права на справедливий судовий розгляд, який закріплений у п. 1 ст. 6 Конвенції, оскільки, за його допомогою визначається належний суд, тобто суд, що уповноважений розглядати конкретну справу.
За таких обставин суд вважає, що дана справа не підсудна Переяслав-Хмельницькому міськрайонному суду Київської області, а тому її необхідно направити для розгляду за територіальною юрисдикцією до Баришівського районного суду Київської області.
Керуючись статтями 27-28, 31-32, 187 ЦПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Цивільну справуза позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 ,третя особа:Служба усправах дітейта сім`ївиконавчого комітетуДівичківської сільськоїради Бориспільськогорайону Київськоїобласті,про позбавленнябатьківських правта припиненнястягненняаліментів,-направити затериторіальною юрисдикцією(підсудністю)до Баришівськогорайонного судуКиївської області (07501, Київська обл., смт. Баришівка, вул. Київський шлях, 61).
Ухвала суду може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
СУДДЯ: В.В. ЛЕБІДЬ
Суд | Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 22.05.2024 |
Оприлюднено | 27.05.2024 |
Номер документу | 119251505 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області
Лебідь В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні