Справа № 404/7368/15-ц
Номер провадження 2/404/74/22
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 травня 2024 року Кіровський районний суд м. Кіровограда
у складі: головуючого-судді Павелко І.Л.
за участі секретаря Коваленко А.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника ОСОБА_1 адвоката Феоктістова Олега Вячеславовича про призначення судово - почеркознавчої експертизи , -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні суду перебуває цивільна справа за позовною заявою Кредитної спілки «Перше Кредитне Товариство» до ОСОБА_1 про стягнення кредитної заборгованості та за зустрічним позовом ОСОБА_1 до КС «Перше Кредитне Товариство» про визнання договору недійсним.
Представник позивача подав до суду письмове клопотання про призначення судово - почеркознавчої експертизи, обґрунтовуючи тим, що позивач вважає, що підпис виконаний на Кредитному договорі за №КИ-1/0020/08/377# від 12.02.2008 року від імені ОСОБА_2 вчинений не ОСОБА_2 , а іншою особою та для встановлення істини у справі та підтвердження справжності підпису необхідно провести судово-почеркознавчу експертизу.
Проведення даної експертизи доручити Кропивницькому відділенню Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, що знаходиться за адресою: 25003, м. Кропивницький, вул. Героїв-рятувальників, 13Г, тел. (0522) 558272.
Учасники процесу в судове засідання не зявились, повідомлені належним чином, заяв та клопотань до суду не подали.
У відповідності дост.103 ЦПК України, суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності. У разі необхідності суд може призначити декілька експертиз, додаткову чи повторну експертизу. При призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. Суд з урахуванням обставин справи має право визначити експерта чи експертну установу самостійно. У разі необхідності може бути призначено декілька експертів для підготовки одного висновку (комісійна або комплексна експертиза). Питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом. Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта. У разі відхилення або зміни питань, запропонованих учасниками справи, суд зобов`язаний мотивувати таке відхилення або зміну. Питання, які ставляться експерту, і його висновок щодо них не можуть виходити за межі спеціальних знань експерта. Призначений судом експерт невідкладно повинен повідомити суд про неможливість проведення ним експертизи через відсутність у нього необхідних знань або без залучення інших експертів.
Згідност.104 ЦПК України, про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи. Якщо суд доручає проведення експертизи кільком експертам чи експертним установам, суд в ухвалі призначає провідного експерта або експертну установу. Ухвала про призначення експертизи направляється особам, яким доручено проведення експертизи, та учасникам справи. Об`єкти та матеріали, що підлягають дослідженню, направляються особі, якій доручено проведення експертизи (провідному експерту або експертній установі). У разі необхідності суд може заслухати експерта щодо формулювання питання, яке потребує з`ясування, та за його клопотанням дати відповідні роз`яснення щодо поставлених питань. Суд повідомляє учасників справи про вчинення зазначених дій, проте їх неявка не перешкоджає вчиненню цих дій. В ухвалі про призначення експертизи суд попереджає експерта про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків. У разі виникнення сумніву щодо змісту та обсягу доручення призначений судом експерт невідкладно подає суду клопотання щодо його уточнення або повідомляє суд про неможливість проведення ним експертизи за поставленими питаннями.
З огляду на викладене, приймаючи до уваги наявність спірних питань, та відповідність їх до Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, суд вважає за можливе призначити по справі судово почеркознавчу експертизу, провадження якої доручити експертам Кропивницького відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз.
Оскільки, для проведення експертизи потрібний значний проміжок часу, на час проведення експертизи провадження у справі слід зупинити.
Керуючись ст.ст.103,105, 113, 260 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
Клопотання представника ОСОБА_1 адвоката Феоктістова Олега Вячеславовича про призначення судово - почеркознавчої експертизи - задовольнити.
Призначити у справі судово почеркознавчу експертизу, проведення якої доручити Кропивницькому відділенню Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, який знаходиться за адресою: вул. Волкова, 13-Г, м. Кропивницький, 25030.
На вирішення експерта поставити питання:
Чи виконано рукописний текст (підпис у графі Кредитного договору від 12.02.2008 «Підпис») ОСОБА_2 ?
Попередити експерта про кримінальну відповідальність за ст. ст. 384, 385 КК України за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків.
Оплату за проведення експертизи покласти на ОСОБА_1 .
Цивільну справу№ 404/7368/15-ц, № провадження 2/404/2316/21,копію ухвали направити Кропивницькому відділенню Київського науково-дослідного інституту судових експертиз для проведення експертизи.
Провадження у справі зупинити до отримання висновку експертизи.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Кропивницького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Текст ухвали складено 22.05.2024 року.
Суддя Кіровського
районного суду
м.Кіровограда І. Л. Павелко
Суд | Кіровський районний суд м.Кіровограда |
Дата ухвалення рішення | 22.05.2024 |
Оприлюднено | 27.05.2024 |
Номер документу | 119251673 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них споживчого кредиту |
Цивільне
Кіровський районний суд м.Кіровограда
Павелко І. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні