Справа №534/1206/24
Провадження №1-кс/534/237/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 травня 2024 року м. Горішні Плавні
Слідчий суддя Комсомольського міського суду Полтавської області ОСОБА_1 за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання прокурора Горішньоплавнівського відділу Кременчуцької окружної прокуратури Полтавської області ОСОБА_3 за матеріалами кримінального провадження, внесеними до ЄРДР за № 12024170520000308 від 16.05.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 246 КК України, про арешт майна,
у с т а н о в и в:
До Комсомольського міського суду Полтавської області звернувся прокурор Горішньоплавнівського відділу Кременчуцької окружної прокуратури Полтавської області ОСОБА_3 , із клопотанням, в якому прохає накласти арешт на майно, вилучене 16.05.2024 року слідчим слідчого відділення ВП № 2 Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області, у ході огляду місця події ділянки місцевості поблизу с. Пришиб Кременчуцького району Полтавської області, за геопросторовими координатами місцевості 49.0716295, 33.7555964, а саме:
- спили дерев, які поміщено окремо в два мішки білого кольору та закріплено полімерними затяжками, та опечатано контрольними бірками з позначеннями NPP-0241482 і NPP-0241483; бензопилу марки «STIHL» моделі «MS290», помаранчевого кольору, з білими та чорними вставками, ланцюг бензопили з позначеннями «STIHL», який було поміщено до сейф-пакету PSP 6101628 та ключ свічковий з позначенням «STIHL», який було поміщено до сейф PSP 6101629, дві каністри об`ємом 5 л. кожна, одна з яких прозора з червоною кришкою та рідиною за запахом схожим на нафтопродукт, поміщену до поліетиленового сейф-пакету PSP 4210878, друга каністра білого кольору з позначенням «Тіаморон-М» та рідиною за запахом схожим на нафтопродукт, поміщену до поліетиленового сейф-пакету PSP 4210877, шляхом заборони користування, розпорядження, відчуження власнику чи іншим особам, які будуть зберігатися у відділі поліції №2 Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області. Фрагменти спиляних дерев та розпиляної деревини, зовні схожого на «клен татарський», які було оглянуто, вилучено та передані на зберігання начальнику відділу освіти, культури, спорту та туризму Пришибської сільської ради ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , шляхом заборони користування, розпорядження, відчуження власнику чи іншим особам, які будуть зберігатися у приміщенні котельні ЗДО « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за адресою: АДРЕСА_1 ;
- автомобіль марки ВАЗ моделі «2102», бежевого кольору, д.н.з. НОМЕР_1 , який відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_2 належить ОСОБА_5 , спецтехніку «Manitou» жовтого кольору з позначенням JCB, без державного номерного знаку, передані на відповідальне зберігання ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , матеріально відповідальній особі ТОВ «Відродження», код ЄДРПОУ 34865259, шляхом заборони користування, розпорядження, відчуження власнику чи іншим особам, які будуть зберігатися на території господарських приміщень ТОВ «Відродження» за адресою: Полтавська область, Кременчуцький район, с. Пришиб, вул. Ватутіна, 39.
На підставі ч. 2 ст. 170 КПК України, прошу розглянути клопотання про арешт майна без виклику осіб, у власності та володінні яких знаходиться зазначене майно.
Виконання ухвали доручити слідчому відділенню ВП №2 Кременчуцького районного управління поліції ГУНП в Полтавській області.
Із змісту внесеного клопотання вбачається, що 16.05.2024 року до ВП №2 КРУП надійшло повідомлення про те, що 16.05.2024 року невідомі особи перебуваючи у лісосмузі неподалік с. Пришиб Кременчуцького району Полтавської області здійснюють незаконну порубку дерев,
16.05.2024 в період часу з 13:10 по 17:24 з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання, речей та документів, які мають значення для кримінального провадження та можуть містити у собі відомості про обставини виявленого кримінального правопорушення, проведено огляд місця події, а саме ділянки місцевості поблизу с. Пришиб Кременчуцького району Полтавської області, за геопросторовими координатами місцевості 49.0716295, 33.7555964. У ході огляду встановлено, що на ділянці місцевості розміром близько 150 м на 20 м наявні сліди порубки дерев, а саме: тирса, гілки та інші. Також при огляді було виявлено 24 (двадцять чотири) пеньки, з більшої частини яких було зроблено спили та поміщено окремо в два мішки білого кольору та закріплено полімерними затяжками, та опечатано контрольними бірками з позначеннями NPP-0241482 і NPP-0241483. В ході огляду також виявлено, оглянуто та вилучено бензопилу марки «STIHL» моделі «MS290», помаранчевого кольору, з білими та чорними вставками, вказану бензопилу було поміщено, до білого мішку та опечатано. У ході огляду також виявлено комплектуючі до бензопили, а саме: ланцюг бензопили з позначеннями «STIHL», який було поміщено до сейф-пакету PSP 6101628 та ключ свічковий з позначенням «STIHL», який було поміщено до сейф PSP 6101629, вказані предмети оглянуто та вилучено. Під час огляду виявлено також дві каністри об`ємом 5 л. кожна, одна з яких прозора з червоною кришкою та рідиною за запахом схожим на нафтопродукт. Указану каністру було поміщено до поліетиленового сейф-пакету PSP 4210878. Інша каністра білого кольору з позначенням «Тіаморон-М» та рідиною за запахом схожим на нафтопродукт. Указану каністру поміщено до поліетиленового сейф-пакету PSP 4210877. Також на місці події виявлено фрагмент спиляних дерев та розпиляної деревини, зовні схожого на «клен татарський», який було оглянуто, вилучено та передано на зберігання ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка являється представником Пришибської сільської ради. На місці події виявлено автомобіль марки ВАЗ моделі «2102», бежевого кольору, д.н.з. НОМЕР_1 , який відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_2 належить ОСОБА_5 . Також у ході огляду виявлено спецтехніку, а саме «Manitou» жовтого кольору з позначенням JCB, без державного номерного знаку. Указані транспортні засоби передано на відповідальне зберігання ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , матеріально-відповідальній особі ТОВ «Відродження», код ЄДРПОУ 34865259.
Вищевказані вилучені речі визнані в якості речових доказів у даному кримінальному провадженні.
Прокурор звернувся на адресу суду з клопотанням в якому просив суд розглянути клопотання без його участі та просив задовольнити та долучити додаткові документи.
Дослідивши матеріали справи (клопотання), за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінюючи кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів з точки зору достатності та взаємозв`язку для прийняття відповідного процесуального рішення, суд дійшов таких висновків.
У відповідності до вимог ст.167 КПК України, тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони:
1)підшукані,виготовлені,пристосовані чивикористані якзасоби чизнаряддя вчиненнякримінального правопорушеннята (або)зберегли насобі йогосліди ;
2) призначалися (використовувалися) для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та/або матеріального забезпечення кримінального правопорушення або винагороди за його вчинення;
3) є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов`язаного з їх незаконним обігом;
4)одержані внаслідоквчинення кримінальногоправопорушення та/абоє доходамивід них,а такожмайно,в якеїх булоповністю абочастково перетворено.
Тимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного або осіб, у володінні яких перебуває зазначене у частині другій цієї статті майно, можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення.
Згідно ст.168 КПК України,вилучені в ході огляду речі є тимчасово вилученим майном, на яке, у відповідності до ст.171 КПК України, може бути накладено арешт з метою його подальшого використання під час проведення експертних досліджень та слідчих дій, унеможливлення втрати слідів злочину.
Відповідно до ч.1ст.170 КПК Україниарештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Крім того,стаття 170 КПК Українипередбачає, що арешт майна допускається, зокрема, з метою забезпечення збереження речових доказів та в такому випадку арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у частині першій статті 98 цього Кодексу, у якій наведено визначення речових доказів, якими є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Статтею 173КПК Українипередбачено, що при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу);5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
За таких обставин, враховуючи те, що майно, відповідає критеріямст. 98 КПК України, могло зберегти на собі сліди вчиненого кримінального правопорушення і не застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження, як арешт майна, може в подальшому перешкодити кримінальному провадженню, слідчий суддя вважає за необхідне клопотання прокурора задовольнити та накласти арешт на зазначене майно.
Керуючись ст. 98, 170, 171 КПК України, слідчий суддя,
п о с т а н о в и в :
Клопотання прокурора Горішньоплавнівського відділу Кременчуцької окружної прокуратури Полтавської області ОСОБА_3 за матеріалами кримінального провадження, внесеними до ЄРДР за № 12024170520000308 від 16.05.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 246 КК України, про арешт майна задовольнити повністю.
Накласти арешт на майно, вилучене 16.05.2024 року слідчим слідчого відділення ВП № 2 Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області, у ході огляду місця події ділянки місцевості поблизу с. Пришиб Кременчуцького району Полтавської області, за геопросторовими координатами місцевості 49.0716295, 33.7555964, а саме:
- спили дерев, які поміщено окремо в два мішки білого кольору та закріплено полімерними затяжками, та опечатано контрольними бірками з позначеннями NPP-0241482 і NPP-0241483; бензопилу марки «STIHL» моделі «MS290», помаранчевого кольору, з білими та чорними вставками, ланцюг бензопили з позначеннями «STIHL», який було поміщено до сейф-пакету PSP 6101628 та ключ свічковий з позначенням «STIHL», який було поміщено до сейф PSP 6101629, дві каністри об`ємом 5 л. кожна, одна з яких прозора з червоною кришкою та рідиною за запахом схожим на нафтопродукт, поміщену до поліетиленового сейф-пакету PSP 4210878, друга каністра білого кольору з позначенням «Тіаморон-М» та рідиною за запахом схожим на нафтопродукт, поміщену до поліетиленового сейф-пакету PSP 4210877, шляхом заборони користування, розпорядження, відчуження власнику чи іншим особам, які будуть зберігатися у відділі поліції №2 Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області. Фрагменти спиляних дерев та розпиляної деревини, зовні схожого на «клен татарський», які було оглянуто, вилучено та передані на зберігання начальнику відділу освіти, культури, спорту та туризму Пришибської сільської ради ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , шляхом заборони користування, розпорядження, відчуження власнику чи іншим особам, які будуть зберігатися у приміщенні котельні ЗДО «Веселка» за адресою: АДРЕСА_1 ;
- автомобіль марки ВАЗ моделі «2102», бежевого кольору, д.н.з. НОМЕР_1 , який відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_2 належить ОСОБА_5 , спецтехніку «Manitou» жовтого кольору з позначенням JCB, без державного номерного знаку, передані на відповідальне зберігання ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , матеріально відповідальній особі ТОВ «Відродження», код ЄДРПОУ 34865259, шляхом заборони користування, розпорядження, відчуження власнику чи іншим особам, які будуть зберігатися на території господарських приміщень ТОВ «Відродження» за адресою: Полтавська область, Кременчуцький район, с. Пришиб, вул. Ватутіна, 39.
Виконання ухвали доручити слідчому відділенню ВП №2 Кременчуцького районного управління поліції ГУНП в Полтавській області.
Роз`яснити учасникам розгляду судового провадження на звернення із клопотанням про скасування арешту майна, в порядку ст. 174 КПК України.
Копію ухваливручитиучасникамсудовогорозгляду.
Ухвала про арешт майна виконується негайно прокурором.
Ухвала може бути оскаржена протягом 5 (п`яти) днівз дня її оголошення, шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо доПолтавського апеляційного суду.
Слідчий суддя ОСОБА_7
Суд | Комсомольський міський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 22.05.2024 |
Оприлюднено | 27.05.2024 |
Номер документу | 119252437 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Комсомольський міський суд Полтавської області
Морозов В. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні