Ухвала
від 23.05.2024 по справі 549/206/24
ЧОРНУХИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №549/206/24 Провадження №2-о/549/30/24

УХВАЛА

23 травня 2024 року Чорнухинський районний суд Полтавської області

у складі: головуючого - судді Крєпкого С.І.

присяжних Савченка А.В., Стеценко Л.Б.

за участю: секретаря судового засідання Кривчун Я.А.

заявника ОСОБА_1

представника заявника ОСОБА_2

адвоката особи, стосовно якої розглядається

справа ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду селища Чорнухи в режимі відеоконференції цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовна особа: орган опіки та піклування виконавчого комітету Чорнухинської селищної ради Лубенського району Полтавської області, про визнання особи недієздатною, встановлення опіки і призначення опікуна,

установив:

ОСОБА_1 звернулася до суду із зазначеною заявою, в якій прохає визнати ОСОБА_4 недієздатною та призначити її опікуном.

Заява обгрунтована тим, що ОСОБА_4 є її матір`ю, до контакту не доступна, не говорить, лежача, потребує постійного стороннього догляду, хворіє на цукровий діабет, правобічний геміпарез з 2013 року, має діагноз: наслідки перенесеного ГПМК (гостре порушення мозкового кровообігу), судинна деменція, не усвідомлює своїх дій та не може керувати ними, знаходиться під динамічним наглядом лікаря.

З огляду на викладене заявник з метою визначення психічного стану клопотала про призначення судово-психіатричної експертизи.

Крім того для проведення судово-психіатричної експертизи також прохала витребувати з Комунального некомерційного підприємства «Чорнухинська лікарня» Чорнухинської селищної ради Полтавської області медичну карту ОСОБА_4 .

Ухвалою Чорнухинського районного суду від 09 травня 2024 року відкрито провадження у справі за вказаною вище заявою та призначено її до розгляду.

Заявник та її представник у судовому засіданні заяву та клопотання про призначення експертизи підтримали.

Адвокат Волторніст С.М.. вважає за необхідне призначити у справі судово-психіатричну експертизу за наявності достатніх для цього підстав.

Представник органу опіки та піклування виконавчого комітету Чорнухинської селищної ради в судове засідання не з`явився, в поданій заяві прохав розгляд справи провести без його участі (а.с.60).

Суд, заслухавши учасників справи вважає за необхідне призначити судово-психіатричну експертизу з метою встановлення психічного стану ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , виходячи з такого.

Відповідно до ч.1 ст.298ЦПКУкраїни суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.

Згідно з ч.1 ст.299 ЦПК України питання про виклик фізичної особи, щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною, вирішується в кожному випадку судом із урахуванням стану її здоров`я. Для визначення фактичної можливості такої особи з`явитися в судове засідання, а також про можливість особисто дати пояснення по суті справи у разі необхідностісудможе призначити відповідну експертизу.

Згідно з ст.6Закону України« Просудову експертизу», якщо судову експертизу необхідно провести на місці події або за місцезнаходженням об`єкта дослідження, особа або орган, які її призначили або на замовлення яких вона проводиться, повинні забезпечити судовому експертові безперешкодний доступ до об`єкта дослідження і належні умови праці.

Відповідно до п.7 Порядку проведення судово-психіатричної експертизи, затвердженого Наказом МОЗУкраїни від08.05.2018№865 та зареєстрованого в Мінюсті України 14.06.2018 за № 719/32171 за потреби та з дотриманням вимог статті 6Закону України«Про судовуекспертизу», судово-психіатрична експертиза може проводитись за місцезнаходженням особи, щодо якої її призначено, за умови забезпечення експертові безперешкодного доступу до неї (далі Порядок №865).

З оглядуна те,що у справі вбачається наявність достатніх даних щодо психічного розладу здоров`я ОСОБА_4 , длявстановлення її психічногостану потрібні спеціальнізнання вгалузі психіатрії, суддійшов висновкупро призначеннясудово-психіатричноїекспертизи,проведення якоїдоручити експертамПолтавської філії судових екпертиз державної установи «Інститут судової психіатрії МОЗ України» (36013,м.Полтава, вул. Медична,1).

При цьому враховуючи стан ОСОБА_4 , яка самостійно не пересувається, є ліжко-хворою особою, тобто доставити її до експертної установи для проведення експертизи не виявляється можливим, суд вважає за необхідне, з урахуванням ст.6Закону України«Про судовуекспертизу» та п.7 Порядку №865, провести судово-психіатричну експертизу за місцезнаходженням ОСОБА_4 .

Крім того, відповідно до п.2 ч.6 ст.72 ЦПК України експерт має право заявляти клопотання про надання йому додаткових матеріалів і зразків, якщо експертиза призначена судом.

Згідно з ч.ч.1,3 ст.107 ЦПК України матеріали, необхідні для проведення експертизи, експерту надає суд, якщо експертиза призначена судом.

При визначенні матеріалів, що надаються експерту чи експертній установі, суд у необхідних випадках вирішує питання про витребування відповідних матеріалів за правилами, передбаченими цим Кодексом для витребування доказів.

За вказаних обставин суд, з метою з`ясування обставин справи та подальшого проведення судово-психіатричної експертизи психічного стану ОСОБА_4 , дійшов висновку про необхідність витребування з Комунального некомерційного підприємства «Чорнухинський центр первинної медико-санітарної допомоги» оригіналу медичної карти ОСОБА_4 .

Відповідно до п.5 ч.1 ст.252ЦПКУкраїни суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.

Оскільки на проведення експертизи потрібен час до закінчення її проведення провадження у справі відповідно до п.5 ч.1 ст.252ЦПКУкраїни слід зупинити.

Керуючись ст.ст.103-105,252, 260,298 ЦПК України, суд,

ухвалив:

Призначити судово-психіатричну експертизу ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Проведення експертизи доручити експертам Полтавської філії судових екпертиз державної установи «Інститут судової психіатрії МОЗ України» (36013,м.Полтава, вул. Медична,1).

На розгляд експертизи поставити питання:

1) Чи страждає ОСОБА_4 на хронічний, стійкий психічний розлад? Якщо так, то на який?

2)Чи здатна ОСОБА_4 в силу свого психічного розладу усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними?

3)Чи може ОСОБА_4 з урахуванням стану здоров`я, особисто давати пояснення по суті справи?

Судово-психіатричну експертизу провести за місцезнаходженням ОСОБА_4 за адресою: АДРЕСА_1 .

Заявнику ОСОБА_1 забезпечити доставку експерта до місця проведення експертизи за місцезнаходженням особи, щодо якої призначено судово-психіатричну експертизу, безперешкодний доступ до ОСОБА_4 і належні умови праці.

Зобов`язати Комунальне некомерційне підприємство «Чорнухинський центр первинної медико-санітарної допомоги» (місцезнаходження: вул.Мележика,2 селище Чорнухи Лубенського району Полтавської області), надати оригінал медичної карти хворої, перебуваючої на диспансерному обліку у психіатра, на ім`я ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 .

У разі неможливості надання вказаної медичної документації, повідомити Чорнухинський районний суд Полтавської області із зазначенням причини протягом п`яти днів з дня отримання ухвали.

У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.

Для проведення експертизи направити експертам копію ухвали, матеріали цивільної справи, медичну картку, інші матеріали (за клопотанням експерта).

Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст.384, 385 КК України.

Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Полтавського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено ЦПК України.

Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею.

Суддя С.І.Крєпкий

Присяжні А.В.Савченко

Л.Б.Стеценко

СудЧорнухинський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення23.05.2024
Оприлюднено27.05.2024
Номер документу119252754
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною

Судовий реєстр по справі —549/206/24

Рішення від 09.10.2024

Цивільне

Чорнухинський районний суд Полтавської області

Крєпкий С. І.

Рішення від 09.10.2024

Цивільне

Чорнухинський районний суд Полтавської області

Крєпкий С. І.

Ухвала від 23.09.2024

Цивільне

Чорнухинський районний суд Полтавської області

Крєпкий С. І.

Ухвала від 23.05.2024

Цивільне

Чорнухинський районний суд Полтавської області

Крєпкий С. І.

Ухвала від 22.05.2024

Цивільне

Чорнухинський районний суд Полтавської області

Крєпкий С. І.

Ухвала від 09.05.2024

Цивільне

Чорнухинський районний суд Полтавської області

Крєпкий С. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні