ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,
e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ 03499916
УХВАЛА
"22" травня 2024 р. м. Житомир Справа № 906/1223/22
Господарський суд Житомирської області у складі:
судді Прядко О.В., за участю секретаря судового засідання Зоренка О.М.,
розглядаючи справу за позовом
Фізичної особи - підприємця Саксоніка Михайла Марковича
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Форест Полісся-10"
про стягнення 8587340,37 грн
за участю представників сторін:
від позивача: Кока В.А. - адвокат, ордер серія АМ №1040150 від 19.12.2022;
від відповідача: не з`явився.
ВСТАНОВИВ:
Фізична особа-підприємець Саксонік Михайло Маркович звернувся до Господарського суду Житомирської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ФОРЕСТ ПОЛІССЯ-10" про стягнення надмірно сплачених за договором перевезення вантажів автомобільним транспортом №3 від 04.01.2021 авансових платежів на суму 8587340,37 грн.
Ухвалою суду від 20.03.2024 відкладено розгляд справи по суті на 11.04.2024.
У судовому засіданні 11.04.2024 протокольною ухвалою продовжено строк розгляду справи по суті та оголошено перерву до 22.05.2024.
Представник відповідача в засідання суду не з`явився. До суду надіслав клопотання про відкладення розгляду справи у зв`язку із зайнятістю в іншому судовому процесі та хворобою іншого представника.
21.05.2024 до суду від представника позивача надійшло клопотання про долучення до матеріалів справи додаткових доказів, а саме: платіжних інструкцій за 2021 та 2022 роки та актів виконаних робіт по договорах.
У судовому засіданні представник позивача не заперечила щодо клопотання представника відповідача про відкладення розгляду справи, а також заявила клопотання про перехід зі стадії розгляду справи по суті до попередньої стадії - підготовчого провадження для надання можливості долучити до матеріалів справи додаткові докази, які надійшли до суду з клопотанням 21.05.2024 та врахувати їх при вирішенні спору.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали поданого клопотання, господарський суд зазначає таке.
Згідно приписів ст.2 ГПК України, завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.
Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Основними засадами (принципами) господарського судочинства є, зокрема, верховенство права, рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, змагальність сторін, диспозитивність, пропорційність, розумність строків розгляду справи судом, неприпустимість зловживання процесуальними правами, відшкодування судових витрат сторони, на користь якої ухвалене судове рішення.
У відповідності до ч.1ст.177 ГПК України, завданням підготовчого провадження є, серед іншого: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Згідно з приписами ст.181 ГПК України, для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій.
Стаття 182 ГПК України визначає порядок дій суду у підготовчому засіданні задля забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті.
Згідно з ч.3 ст.198 ГПК України, головуючий відповідно до завдання господарського судочинства керує ходом судового засідання, забезпечує додержання послідовності і порядку вчинення процесуальних дій, здійснення учасниками судового процесу їх процесуальних прав і виконання ними обов`язків, спрямовує судовий розгляд на забезпечення повного, всебічного та об`єктивного з`ясування обставин справи, усуваючи із судового розгляду все, що не має істотного значення для вирішення справи.
Норми Господарського процесуального кодексу України не містять прямої вказівки на можливість суду на стадії розгляду справи по суті ухвалювати рішення про повернення до стадії підготовчого провадження, проте суд вважає, що за будь-яких обставин при здійсненні правосуддя слід керуватись завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі, тому у разі виникнення необхідності суд вправі вчинити таке повернення, не допускаючи відмови у реалізації цієї дії виключно з підстав відсутності окремої процесуальної норми, тобто уникаючи проявів надмірного формалізму.
В силу положень Господарського процесуального кодексу України долучення доказів може бути здійснено судом до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Водночас суд позбавлений права у випадку виникнення необхідності витребовувати і долучати докази під час розгляду її по суті, однак неповне з`ясування обставин може спричинити негативні юридичні наслідки для сторін.
Відтак, на переконання суду, з метою справедливого та неупередженого вирішення спору у справі, ефективного захисту порушених прав і законних інтересів, забезпечення додержання послідовності і порядку вчинення процесуальних дій, з огляду на необхідність встановлення фактичних обставин, що мають значення для розгляду цієї справи, долучення до справи додаткових доказів, господарський суд на стадії розгляду справи по суті дійшов висновку щодо необхідності повернення до попередньої стадії судового процесу - підготовчого провадження.
Враховуючи вищенаведене, а також з метою повного, всебічного з`ясування обставин справи, суд задовольняє клопотання представника позивача щодо повернення до попередньої стадії судового процесу - підготовчого провадження, долучає до матеріалів справи додаткові докази згідно з клопотанням представника позивача від 21.05.2024, а також задовольняє клопотання представника відповідача про відкладення розгляду справи.
Керуючись ст.ст. 182, 183, 234, 235 ГПК України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Перейти із стадії розгляду справи по суті до попередньої стадії судового процесу - підготовчого провадження, поновивши підготовче провадження у справі №906/1223/22.
2. Підготовче засідання відкласти на "10" червня 2024 р. о 14:00. Судове засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Житомирської області, в залі судових засідань № 619.
3. Повідомити сторін про дату, час та місце підготовчого засідання.
Ухвала набирає законної сили після її оголошення та оскарженню не підлягає.
Суддя Прядко О.В.
Друк. :
1 - в справу
2 позивачу (рек.),
- представнику позивача Мариніній М.О. (ЄСІТС);
3 - відповідачу (ЄСІТС),
- представнику відповідача Ліпській - Романченко Г.Д. (ЄСІТС).
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 22.05.2024 |
Оприлюднено | 27.05.2024 |
Номер документу | 119260496 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань перевезення, транспортного експедирування |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Прядко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні