ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
58000, м. Чернівці, вул. О.Кобилянської, 14, тел. 55-09-34, е-mail: inbox@cv.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
24 травня 2024 року Справа № 926/5429-б/23
Господарський суд Чернівецької області в складі судді Ковальчук Т.І., розглянувши
клопотання арбітражного керуючого Бурми С.В. від 22.05.2024 про витребування доказів у справі
за заявою Головного управління ДПС у Чернівецькій області, м. Чернівці,
до Товариства з обмеженою відповідальністю Глобал-Імоб, м. Чернівці,
про відкриття провадження у справі про банкрутство,
за участю представників сторін не викликались,
ВСТАНОВИВ :
Господарським судом Чернівецької області здійснюється провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Глобал-Імоб, відкрите ухвалою від 16.02.2024 за заявою Головного управління ДПС у Чернівецькій області, введено процедуру розпорядження майном, розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Бурму Сергія Валерійовича.
Оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ Глобал-Імоб оприлюднено на офіційному веб-порталі судової влади України 19.02.2024 № публікації 72557.
Ухвалою попереднього засідання від 09.05.2024 визнано грошові вимоги конкурсного кредитора ГУ ДПС у Чернівецькій області, призначено на 18.06.2024 судове засідання, в якому буде постановлено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство.
Розпорядник майна Бурма С.В. звернувся з клопотанням від 22.05.2024 про витребування доказів, а саме просить витребувати від Відділу державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Чернівецької міської ради копії установчих документів та протоколів установчих та загальних зборів учасників (засновників) Товариства з обмеженою відповідальністю Глобал-Імоб.
Клопотання обгрунтоване тим, що керівник ТОВ Глобал-Імоб відсутній, доступу до документації боржника арбітражний керуючий не має, що унеможливлює проведення ним аналізу господарської діяльності боржника та його фінансово-майнового стану і перешкоджає прийняттю зборами кредиторів правильного рішення про наступну процедуру банкрутства. Розпорядник майна в клопотанні зазначає, що звернувся до Відділу державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Чернівецької міської ради для отримання копій статутних документів і протоколів установчих та загальних зборів учасників ТОВ Глобал-Імоб, але такі йому не були надані, в зв`язку з чим просить суд витребувати відповідні документи.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 22.05.2024 клопотання арбітражного керуючого Бурми С.В. про витребування доказів передано на розгляд судді Ковальчук Т.І.
Дане клопотання суд вважає за можливе розглянути без виклику учасників провадження в судове засідання.
За змістом клопотання розпорядника майна Бурми С.В. він з незалежних від нього причин не може зв`язатися з керівником та учасниками ТОВ Глобал-Імоб, унаслідок чого не може провести інвентаризацію майнових активів боржника, отримати доступ до документів, які стосуються фінансово-господарського стану останнього, та, відповідно, ознайомити кредиторів з майновим станом боржника, що має значення для прийняття рішення про наступну процедуру банкрутства.
Суд зазначає, що з моменту відкриття ухвалою від 16.02.2024 провадження у справі про банкрутство ТОВ Глобал-Імоб керівник та/або засновники Товариства жодним чином не відреагували на судовий процес, не забезпечили ані отримання судової кореспонденції за місцезнаходження боржника, ані участь представника в судовому засіданні, всупереч вимогам ухвали від 16.02.2024 боржник не надав відзиву на заяву про відкриття провадження у справі, статутні документи Товариства, документи про фінансово-майновий стан і такі в матеріалах справи відсутні.
До клопотання розпорядника майна Бурми С.В. додано витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 25.02.2024, з якого вбачається, що задекларований загальний розмір статутного капіталу ТОВ Глобал-Імоб становить 6780530,00 грн. із його розподілом між двома учасниками Товариства по 50% кожному: ОСОБА_1 розмір частки 3390265,00 грн., ОСОБА_2 розмір частки 3390265,00 грн.
У той же час, у фінансових звітах ТОВ Глобал-Імоб за 2020, 2021, 2022 роки, які додані до листа ГУ ДПС у Чернівецькій області від 13.03.2024, в пасиві балансу ТОВ Глобал-Імоб вказано статутний капітал у розмірі 5780,5 тис. грн., що на 1000000,00 грн. менше задекларованого при створенні Товариства.
Аналізуючи указані розбіжності, розпорядник майна Бурма С.В. з посиланням на статтю 2 Закону України Про товариства з обмеженою відповідальністю зазначає у клопотанні, що існує потенційна ймовірність задоволення вимог кредиторів ТОВ Глобал-Імоб, які сукупно становлять 769098,11 грн., за рахунок невнесенного учасниками вкладу до зареєстрованого розміру статутного фонду без введення процедури ліквідації, але для дослідження цього питання необхідним є аналіз установчих документів ТОВ Глобал-Імоб і протоколів зборів його учасників.
До клопотання розпорядника майна Бурми С.В. додано його запит № 02-01/87 від 02.05.2024 до Відділу державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Чернівецької міської ради з проханням надати копії установчих документів та протоколів установчих і загальних зборів учасників ТОВ Глобал-Імоб, але такі йому не були надані (лист Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Чернівецької міської ради № 01-05/1-10-3/9 від 03.05.2024).
Згідно витягу з ЄДРЮОФОПГФ реєстраційна справа ТОВ Глобал-Імоб (код ЄДРПОУ 34026770) знаходиться у Чернівецькій міській раді.
За приписами частини 1 статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства (далі КУзПБ, Кодекс) провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Пунктами 5, 6 частини 1 статті 12 КУзПБ передбачено, що арбітражний керуючий користується усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі має право:
- запитувати та отримувати документи або їх копії від юридичних осіб, органів державної влади, органів місцевого самоврядування та від фізичних осіб за їхньою згодою;
- отримувати інформацію з державних реєстрів.
За частиною 1 статті 44 КУзПБ під розпорядженням майном розуміється система заходів щодо нагляду та контролю за управлінням і розпорядженням майном боржника з метою забезпечення збереження, ефективного використання майнових активів боржника, здійснення аналізу його фінансового стану, а також визначення наступної процедури (санації чи ліквідації).
Відповідно до абзацу 6 частини 3 цієї статті Кодексу розпорядник майна зобов`язаний проводити аналіз фінансово-господарського стану, інвестиційної та іншої діяльності боржника та становища на ринках боржника, встановлювати за результатами його проведення наявність або відсутність ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, вчинення незаконних дій у разі банкрутства.
Згідно з абзацами 10, 12 частини 3 статті 44 КУзПБ розпорядник майна зобов`язаний надавати господарському суду та комітету кредиторів звіт про свою діяльність, а також здійснювати розкриття кредиторам інформації щодо фінансового стану боржника та ходу провадження у справі; за можливості проведення санації боржника розробити план санації боржника та подати його на розгляд зборам кредиторів.
Відповідно до абзацу 7 частини 7 статті 44 КУзПБ у процедурі розпорядження майном боржник зобов`язаний забезпечити розпоряднику майна можливість безпосереднього доступу до інформації, що зберігається у базах даних (у тому числі електронних), які використовуються посадовими особами боржника для ведення бухгалтерського, податкового та управлінського обліку, а також для формування бухгалтерської, статистичної та податкової звітності, та/або забезпечити можливість розпоряднику майна ознайомитися з такою інформацією в інший спосіб з можливістю друкувати та/або копіювати документи, необхідні для здійснення повноважень розпорядника майна, з урахуванням вимоги частини четвертої статті 10 цього Кодексу.
Зі змісту даної норми слідує, що розпорядник майна має право доступу до установчих документів боржника, його господарсько-фінансової та іншої документації, такий доступ повинен забезпечити керівник боржника, але в даній справі таке не реалізовано з незалежних від розпорядника майна Бурми С.В. причин.
За частиною 5 статті 48 КУзПБ до компетенції зборів кредиторів, серед іншого, належить прийняття рішення про: схвалення плану санації боржника та схвалення внесення змін до нього (п. 3); звернення до господарського суду з клопотанням про введення наступної процедури у справі про банкрутство (п. 4).
Перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації) або закриття провадження у справі здійснюється у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника, до закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів приймають одне з таких рішень: схвалити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і затвердження плану санації; подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури (ч.ч. 1, 2 статті 49 КУзПБ).
З наведеного випливає, що здійснення розпорядником майна аналізу фінансово-господарського стану, інвестиційної та іншої діяльності боржника є обов`язковим для прийняття комітетом кредиторів, а в подальшому судом, обгрунтованого рішення про наступну процедуру у справі про банкрутство.
Частиною 1 статті 81 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
За правилами статті 30 Закону України Про державну реєтсрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань витребування (вилучення), тимчасовий доступ до документів з реєстраційних справ, надання реєстраційних справ і копій документів з реєстраційних справ здійснюється за рішенням суду. Оригінали документів, вилучені з реєстраційної справи, надсилаються поштовим відправленням до суду або передаються безпосередньо особі, уповноваженій судом на їх одержання, і підлягають негайному поверненню суб`єкту державної реєстрації, у якого зберігаються реєстраційні справи, після проведення відповідних процесуальних дій.
Згідно з частиною 6 статті 17 названого Закону витребування (вилучення) реєстраційних справ або документів із них здійснюється виключно за судовим рішенням. До реєстраційної справи долучається копія судового рішення про витребування документів, супровідний лист або документ, яким суд уповноважив особу на їх одержання, а також опис вилучених документів. Вилучені з реєстраційної справи документи надсилаються поштовим відправленням до суду або передаються безпосередньо особі, уповноваженій судом на їх одержання. Після проведення відповідних процесуальних дій документи, вилучені з реєстраційної справи, підлягають негайному поверненню суб`єкту державної реєстрації, який забезпечує зберігання такої реєстраційної справи.
За результатами розгляду клопотання суд встановив, що документи, які просить витребувати розпорядник майна Бурма С.В., необхідні йому для виконання покладених на нього обов`язків, але не надані йому керівником ТОВ Глобал-Імоб та Відділом державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Чернівецької міської ради, на зберіганні якого знаходить реєстраційна справа ТОВ Глобал-Імоб.
За таких обставин суд доходить до висновку, що клопотання розпорядника майна Бурми С.В. про витребування доказів є обгрунтованим і підлягає задоволенню, крім того, вважає за необхідне уповноважити розпорядника Бурму С.В. на отримання витребуваних доказів (ч. 6 ст. 81 ГПК України).
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 12, 44 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 3, 12, 81, 234, 235 Господарського процессуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Клопотання арбітражного керуючого Бурми С.В. від 22.05.2024 про витребування доказів задовольнити.
2. Витребувати у Відділу державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Чернівецької міської ради (58001, Україна, місто Чернівці, вулиця Героїв Майдану, 7) копії установчих документів та протоколів установчих і загальних зборів учасників (засновників) Товариства з обмеженою відповідальністю Глобал-Імоб (код ЄДРПОУ 34026770).
3. Уповноважити арбітражного керуючого розпорядника майна ТОВ Глобал-Імоб Бурму Сергія Валерійовича на отримання у Відділі державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Чернівецької міської ради витребуваних цією ухвалою документів.
Суддя Т.І.Ковальчук
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою:
http://cv.arbitr.gov.ua/sud5027/.http://cv.arbitr.gov.ua/sud5027/.
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 24.05.2024 |
Оприлюднено | 27.05.2024 |
Номер документу | 119263029 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Ковальчук Тетяна Іванівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні