КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 травня 2024 року № 640/32100/21
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дудіна С.О. розглянув у порядку письмового провадження за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Українська холдингова лісопильна компанія» до Головного управління ДПС у м. Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.
Суть спору: до Окружного адміністративного суду міста Києва звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю «Резалт Хауз» (далі по тексту також позивач, ТОВ «Резалт Хауз») з позовом до Головного управління ДПС у м. Києві (далі по тексту також відповідач, ГУ ДПС у м. Києві), в якому просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 14.05.2021 №0036480407 щодо відмови у бюджетному відшкодуванні у розмірі 2846350,00 грн.
Обґрунтовуючи свої вимоги, позивач повідомив, що спірним податковим повідомленням-рішенням встановлено факт відсутності у нього права на отримання бюджетного відшкодування за лютий 2021 року та права на врахування суми від`ємного значення при наданні бюджетного відшкодування ПДВ у розмірі 2846350,00 грн.
Позивач наголошує на правомірному формуванні ним суми бюджетного відшкодування за рахунок придбаної у ТОВ «БФ Профіль» сировини, використаної ним у виробництві. При цьому, в акті перевірки зазначено лише про дефектність поданої декларації з ПДВ у вигляді невірного відображення поточного рахунку позивача без надання жодних зауважень до змісту господарських операцій. У зв`язку з означеним позивач вважає, що ним дотримано умови, які дають право на бюджетне відшкодування у межах спірних відносин.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.12.2021 відкрито провадження, вирішено здійснити розгляд справи за правилами загального позовного провадження та призначено розгляд справи по суті.
Відповідач, заперечуючи проти позовних вимог, зазначив, що за наслідками проведеної камеральної перевірки податкової декларації позивача з податку на додану вартість за лютий 2021 року із задекларованою сумою до бюджетного відшкодування на рахунок платника податку у банку, було встановлено, що доданій до неї заяві про повернення суми бюджетного відшкодування зазначено реквізити неіснуючого поточного рахунку платника податку для перерахування бюджетного відшкодування. Як наслідок, позивачу відмовлено в отриманні бюджетного відшкодування, яке задекларовано у податковій декларації з ПДВ за лютий 2021 року спірним податковим повідомленням-рішенням.
Таким чином, на думку відповідача, позовні вимоги не підлягають задоволенню.
Позивачем подано до суду відповідь на відзив, в якій зазначено, що відмова у бюджетному відшкодуванні ПДВ за лютий 2021 року пов`язана з опискою у відображенні реквізитів поточного рахунку платника податків для перерахування бюджетного відшкодування. Оскільки законодавством не встановлено алгоритму виправлення помилок та описок у Додатках Д3 та Д4, позивачем було подано уточнюючий розрахунок.
13 грудня 2022 року Верховною Радою України було прийнято Закон України «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» №2825-IX, статтею 1 якого встановлено ліквідувати Окружний адміністративний суд міста Києва.
Пунктом 1 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» вказаного Закону визначено, що цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Згідно з пунктом 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» вказаного Закону установлено, що з дня набрання чинності цим Законом Окружний адміністративний суд міста Києва припиняє здійснення правосуддя; до початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду справи, підсудні окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом.
14 грудня 2022 року вказаний Закон був опублікований в газеті «Голос України» №254 та набрав чинності 15.12.2022.
10 жовтня 2023 року на адресу Київського окружного адміністративного суду від Окружного адміністративного суду міста Києва надійшли матеріали цієї адміністративної справи та за результатом автоматизованого розподілу були передані на розгляд судді Дудіну С. О.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 06.11.2023 прийнято адміністративну справу до провадження судді Київського окружного адміністративного суду Дудіна С.О. Вирішено, що справа буде розглядатися за правилами загального позовного провадження.
Розпочато підготовку справи до судового розгляду та призначено підготовче засідання.
Усною ухвалою суду від 19.03.2024, постановленою без виходу до нарадчої кімнати із занесенням до протоколу судового засідання, замінено позивача ТОВ «Резалт Хаус» на правонаступника Товариство з обмеженою відповідальністю «Українська холдингова лісопильна компанія» (далі по тексту також позивач, ТОВ «Українська холдингова лісопильна компанія»).
Позивачем надано пояснення на виконання вимог ухвал суду від 06.11.2023, 21.11.2023, 18.01.2024 та 13.02.2024, в яких зазначено, що ТОВ «Резалт Хаус» при складанні документів для повернення суми бюджетного відшкодування допущено описку при зазначенні реквізитів рахунку, на який мало бути здійснено відшкодування. Після виявлення факту допущеної помилки ТОВ «Резалт Хаус» для її виправлення було подано уточнюючий розрахунок. Оскільки ТОВ «Резалт Хаус» припинено, його банківський рахунок було закрито, а правонаступник ТОВ «Українська холдингова лісопильна компанія» - просить повернути суму бюджетного відшкодування на свій рахунок.
Присутні у судовому засіданні 09.05.2024 представники позивача та відповідача заявили клопотання про здійснення подальшого розгляду справи у порядку письмового провадження.
Згідно з частиною третьою статті 194 Кодексу адміністративного судочинства України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів.
Усною ухвалою суду від 09.05.2024, постановленою без виходу до нарадчої кімнати із занесенням до протоколу судового засідання, закрито підготовче провадження та призначено справу до розгляду по суті у порядку письмового провадження.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши усі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд
у с т а н о в и в:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Резалт Хауз» (ідентифікаційний номер 42984316, місцезнаходження: 01034, м. Київ, вул. Ярославів Вал, 38), правонаступником якого є позивач ТОВ «Українська холдингова лісопильна компанія», було зареєстровано як юридична особа згідно виписки з Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та станом на 22.10.2021 перебувало у стані припинення.
Відповідно до витягу №1926594501809 ТОВ «Резалт Хауз» було зареєстровано як платник податку на додану вартість 01.07.2019.
ТОВ «Резалт Хауз» подано до контролюючого органу податкову декларацію з ПДВ за лютий 2021 року, зареєстровану 19.03.2021 за №9057040627, в якій заявлено до бюджетного відшкодування 2846350,00 грн. Разом з податковою декларацією подано заяву про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість та/або врахування реєстраційної суми платника податку, що реорганізовується, в обрахунку реєстраційної суми правонаступника (Д4).
У період з 23.03.2021 по 16.04.2021 посадовими особами відповідача проведено камеральну перевірку ТОВ «Резалт Хауз» з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість на поточний рахунок платника податку за лютий 2021 року, за результатами проведення якої складено акт від 16.04.2021 №31268/Ж5/26-15-04-07-19/42984316 (далі по тексту акт перевірки).
Перевіркою встановлено порушення ТОВ «Резалт Хауз» вимог пункту 200.4 статті 200 Податкового кодексу України, у зв`язку з чим відмовлено в отриманні бюджетного відшкодування з ПДВ у розмірі 2846350 грн, яке задекларовано у податковій декларації з ПДВ за лютий 2021 року, а саме: ТОВ «Резалт Хауз» у заяві про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість та/або врахування реєстраційної суми платника податку, що реорганізовується, в обрахунку реєстраційної суми правонаступника (Д4) зазначено (відображено) реквізити не існуючого поточного рахунку платника податку для перерахування бюджетного відшкодування, які є обов`язковими для повернення такого відшкодування.
Податковим повідомленням-рішенням ГУ ДПС у м. Києві від 14.05.2021 №00364380407 виявлено відсутність права ТОВ «Резалт Хауз» на отримання бюджетного відшкодування за період лютий 2021 року та відсутність права на врахування такої суми від`ємного значення при наданні бюджетного відшкодування ПДВ на рахунок платника у банку в розмірі 2846350 грн, відображеного у податковій декларації з ПДВ від 19.03.2021 №9057040627.
Не погоджуючись з правомірністю прийняття відповідачем цього рішення, позивач звернувся з даним позовом до суду, з приводу чого суд зазначає таке.
Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює та визначає Податковий кодекс України (далі також ПК України, в редакції станом на момент виникнення спірних правовідносин).
Відповідно до підпункту 16.1.2 пункту 16.1 статті 16 ПК України платник податків зобов`язаний вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів.
Згідно з підпунктом 14.1.18 пункту 14.1 статті 14 ПК України бюджетне відшкодування - відшкодування від`ємного значення податку на додану вартість на підставі підтвердження правомірності сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість за результатами перевірки платника.
Підпунктом 14.1.178 пункту 14.1 статті 14.1 ПК України визначено, що податок на додану вартість - непрямий податок, який нараховується та сплачується відповідно до норм розділу V цього Кодексу.
Згідно з пунктом 200.1 статті 200 ПК України сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов`язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.
Відповідно до пункту 200.4 статті 200 ПК України при від`ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума:
а) враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу) в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, а в разі відсутності податкового боргу -
б) або підлягає бюджетному відшкодуванню за заявою платника у сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, на поточний рахунок платника податку та/або у рахунок сплати грошових зобов`язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету;
в) та/або зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.
Положеннями пункту 200.7 статті 200 ПК України визначено, що платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному контролюючому органу податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.
Формування Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування здійснюється на підставі баз даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує податкову політику, та центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів.
До такого Реєстру вносяться такі дані:
1) найменування платника податку та його індивідуальний податковий номер;
2) дата подання заяви про повернення суми бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку, поданої у складі податкової декларації або уточнюючого розрахунку (в разі їх подання);
3) сума податку, заявленого до бюджетного відшкодування, зазначена у кожній заяві, поданій у складі податкової декларації або уточнюючого розрахунку (в разі їх подання), у тому числі окремо, яка підлягає перерахуванню на рахунок платника податку у банку та/або в рахунок сплати грошових зобов`язань, та/або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету;
4) сума податку, заявленого до бюджетного відшкодування, зменшена на суму податкового боргу;
5) реквізити поточного рахунка платника податку для перерахування бюджетного відшкодування;
6) реквізити бюджетних рахунків для перерахування у рахунок сплати грошових зобов`язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету;
7) реквізити бюджетного рахунка, з якого здійснюється бюджетне відшкодування податку;
8) дата початку та закінчення проведення перевірки даних, зазначених у податковій декларації або уточнюючому розрахунку (в разі їх подання), в складі яких подана заява про повернення суми бюджетного відшкодування, з обов`язковою відміткою щодо виду перевірки (камеральна, документальна);
9) сума податку, заявленого до бюджетного відшкодування, та дата поданої до контролюючого органу заяви в разі виникнення у платника податку необхідності змінити напрям узгодженого бюджетного відшкодування;
10) дата складення та вручення платнику податків акта перевірки;
11) дата та номер податкового повідомлення-рішення та сума бюджетного відшкодування за кожною заявою з урахуванням (у разі подання) уточнюючого розрахунку, неузгоджена контролюючим органом;
12) дата початку оскарження податкового повідомлення-рішення та сума бюджетного відшкодування, що оскаржується;
13) дата закінчення оскарження податкового повідомлення-рішення та сума бюджетного відшкодування, узгоджена за результатами оскарження;
14) сума узгодженого контролюючим органом бюджетного відшкодування за кожною заявою та дата її узгодження;
15) дата та сума повернення бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку;
16) дата та сума зарахування (перерахування) в рахунок сплати грошових зобов`язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету.
Внесення даних до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування посадовими особами відповідних органів здійснюється з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».
Порядок ведення та форма Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Заяви про повернення сум бюджетного відшкодування автоматично вносяться до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування протягом операційного дня їх отримання у хронологічному порядку їх надходження.
Повернення узгоджених сум бюджетного відшкодування здійснюється у хронологічному порядку відповідно до черговості внесення до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування.
Форма заяви про відшкодування та форма розрахунку суми бюджетного відшкодування визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики (пункт 200.9 статті 200 ПК України).
В силу положень пункту 200.10 статті 200 ПК України у строк, передбачений абзацом першим пункту 76.3 статті 76 цього Кодексу, контролюючий орган проводить камеральну перевірку даних податкової декларації або уточнюючих розрахунків (в разі їх подання).
Платники податку, які мають право на бюджетне відшкодування відповідно до цієї статті та подали заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, отримують таке бюджетне відшкодування в разі узгодження контролюючим органом заявленої суми бюджетного відшкодування за результатами камеральної перевірки, а у випадках, визначених пунктом 200.11 цієї статті, - за результатами перевірки, зазначеної у такому пункті, що проводяться відповідно до цього Кодексу.
Згідно пунктів 200.11, 200.12 статті 200 ПК України контролюючий орган має право протягом 60 календарних днів, що настають за граничним строком подання податкової декларації, а в разі якщо така податкова декларація надана після закінчення граничного строку - за днем її фактичного подання провести документальну перевірку платника податку в разі, якщо розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено за рахунок від`ємного значення, сформованого за операціями: за періоди до 1 липня 2015 року, що не підтверджені документальними перевірками; з придбання товарів/послуг за період до 1 січня 2017 року у платників податку, що використовували спеціальний режим оподаткування, визначений відповідно до статті 209 цього Кодексу.
У визначені цим пунктом терміни проводяться також документальні перевірки, передбачені підпунктом 78.1.8 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу.
Рішення про проведення документальної перевірки має бути прийнято не пізніше закінчення граничного строку проведення камеральної перевірки.
Зазначена у заяві сума бюджетного відшкодування вважається узгодженою в Реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування з однієї із таких дат:
а) з дня, наступного за днем закінчення граничного строку проведення перевірки, в разі, якщо контролюючим органом внесені до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування відомості про відсутність порушень під час такої перевірки;
б) з дня, наступного за днем закінчення граничного строку проведення камеральної перевірки, в разі, якщо контролюючим органом не внесені до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування відомості про дату початку та закінчення проведення перевірки даних, зазначених у податковій декларації або уточнюючому розрахунку, з обов`язковою відміткою щодо виду перевірки (камеральна, документальна);
в) з дня, наступного за днем закінчення граничного строку, передбаченого цим Кодексом для складення акта перевірки, в разі, якщо контролюючим органом не внесені до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування відомості про дату складення акта перевірки;
г) з дня, наступного за днем закінчення граничного строку, передбаченого цим Кодексом для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення, в разі, якщо контролюючим органом не внесені до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування відомості про дату та номер податкового повідомлення-рішення;
ґ) з дня визнання протиправним та/або скасування податкового повідомлення-рішення.
У випадках, передбачених підпунктами «б» і «в» цього пункту, інформація про узгодженість бюджетного відшкодування та його суму відображається в Реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування в автоматичному режимі на наступний робочий день після виникнення такого випадку.
У випадках, передбачених підпунктами «а», «г» і «ґ» цього пункту, інформація про узгодженість бюджетного відшкодування та його суму відображається в Реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування контролюючим органом на наступний робочий день після виникнення такого випадку.
Узгоджена сума бюджетного відшкодування стає доступною органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, для виконання на наступний операційний день за днем її відображення в Реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування та перераховується органом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, у строки, передбачені пунктом 200.13 цієї статті, на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку та/або на бюджетні рахунки для перерахування у рахунок сплати грошових зобов`язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до Державного бюджету України».
У разі наявності у платника податку податкового боргу бюджетному відшкодуванню підлягає заявлена сума податку, зменшена на суму такого податкового боргу.
У разі виникнення у платника податку необхідності зміни напряму узгодженого бюджетного відшкодування, такий платник податку має право подати відповідну заяву до контролюючого органу, який не пізніше наступного робочого дня з дня отримання такої заяви зобов`язаний внести відповідні дані до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування.
Згідно пункту 200.13 статті 200 ПК України на підставі даних Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, після дня набуття статусу узгодженої суми бюджетного відшкодування перераховує таку суму з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку та/або на бюджетні рахунки для перерахування у рахунок сплати грошових зобов`язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету, протягом п`яти операційних днів.
Форма заповнення та подання податкової звітності з податку на додану вартість та додатків до неї встановлена у Порядку заповнення та подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 №21, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за №159/28289 (далі по тексту також Порядок №21).
Відповідно до пунктів 1, 2 розділу ІІ Порядку №21 декларація подається платником у визначений у пункті 2 розділу II цього Порядку строк за формою, встановленою на дату подання.
До декларації вносяться дані податкового обліку платника окремо за кожний звітний (податковий) період без наростаючого підсумку.
Декларація та додатки до неї, а також інша податкова звітність з податку на додану вартість, зазначена у пункті 6 розділу І цього Порядку, подаються до контролюючого органу за місцем обліку платника податку відповідно до встановленого законодавством порядку сплати податку.
Податкова звітність з податку на додану вартість подається в електронній формі контролюючому органу всіма платниками цього податку з дотриманням вимог Кодексу та законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».
Підпунктом 4 пункту 10 розділу ІІ Порядку №21 визначено, що додатками до декларації є заяви про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість та/або врахування реєстраційної суми платника податку, що реорганізується, в обрахунку реєстраційної суми правонаступника (Д4) (додаток 4).
Дослідивши форму Додатку №4 до податкової декларації з ПДВ, судом встановлено, що обов`язковим її реквізитом є зазначення банківського рахунку в установі банку, на який платник податку просить перерахувати бюджетне відшкодування.
Водночас, в акті перевірки зафіксовано, що ТОВ «Резалт Хауз» до податкової декларації з ПДВ за лютий 2021 року подано заяву про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість та/або врахування реєстраційної суми платника податку, що реорганізується, в обрахунку реєстраційної суми правонаступника (Д4), в якій зазначено (відображено) реквізити не існуючого поточного рахунку платника податку для перерахування бюджетного відшкодування, який є обов`язковим для повернення (в разі відсутності порушень) такого відшкодування.
Дослідивши наявну в матеріалах справи копію Додатка №4 до податкової декларації з ПДВ ТОВ «Резалт Хауз» за лютий 2021 року, судом встановлено, що позивач просив перерахувати бюджетне відшкодування, визначене у податковій декларації з ПДВ за лютий 2021 року 2846350,00 грн на рахунок № НОМЕР_1 в АТ «Укргазбанк», м. Київ, Україна.
Ухвалами суду від 06.11.2023, 21.11.2023, 18.01.2024 та 13.02.2024 витребувано від позивача докази на підтвердження обставин, якими обґрунтовані позовні вимоги, а саме: письмові пояснення щодо зазначення у заяві на повернення суми бюджетного відшкодування неіснуючого рахунку, про що зазначено в акті перевірки; банківську довідку щодо рахунку, зазначеного у заяві на повернення суми бюджетного відшкодування.
На виконання вимог означених ухвал суду позивачем зазначено, що ТОВ «Резалт Хаус» при складанні документів для повернення суми бюджетного відшкодування допущено описку при зазначенні реквізитів рахунку, на який мало бути здійснено відшкодування. Після виявлення факту допущеної помилки ТОВ «Резалт Хаус» для її виправлення було подано уточнюючий розрахунок. Оскільки ТОВ «Резалт Хаус» припинено, його банківський рахунок було закрито, а правонаступник ТОВ «Українська холдингова лісопильна компанія» - просить повернути суму бюджетного відшкодування на свій рахунок.
Банківської довідки щодо рахунку № НОМЕР_1 в АТ «Укргазбанк», м. Київ, Україна, зазначеного у заяві на повернення суми бюджетного відшкодування позивачем не надано.
Матеріалами справи підтверджено, що ТОВ «Резалт Хаус» складено та подано на реєстрацію контролюючому органу уточнюючий розрахунок податкових зобов`язань з ПДВ за липень 2021 року до податкової декларації з ПДВ за лютий 2021 року.
Водночас, суд зазначає, що означений уточнюючий розрахунок було подано після прийняття ГУ ДПС у м. Києві спірного податкового повідомлення-рішення від 14.05.2021 №0036480407 щодо відмови у бюджетному відшкодуванні у розмірі 2846350,00 грн, а тому такий уточнюючий розрахунок не був та не міг бути прийнятий контролюючим органом до уваги при прийнятті спірного рішення. Як наслідок, у відповідача були відсутні підстави для узгодження зазначеної у заяві суми бюджетного відшкодування в Реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування у зв`язку з відсутністю в заяві заяву про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість та/або врахування реєстраційної суми платника податку, що реорганізується, в обрахунку реєстраційної суми правонаступника (Д4), такого обов`язкового реквізиту як реквізити бюджетного рахунка, з якого здійснюється бюджетне відшкодування податку.
Інших доводів, що можуть вплинути на правильність вирішення судом спору, що розглядається, матеріали справи не містять.
Таким чином, у задоволенні позову слід відмовити.
Враховуючи положення статті 139 КАС України у суду відсутні підстави для стягнення за рахунок бюджетних асигнувань відповідача понесені позивачем витрати по сплаті судового збору.
На підставі викладеного, керуючись статтями 243-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
в и р і ш и в:
У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Суддя Дудін С.О.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.05.2024 |
Оприлюднено | 27.05.2024 |
Номер документу | 119268947 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо адміністрування окремих податків, зборів, платежів, з них бюджетного відшкодування з податку на додану вартість |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Дудін С.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні