Ухвала
від 21.05.2024 по справі 678/665/24
ЛЕТИЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УКРАЇНА

ЛЕТИЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

31500, Хмельницька область, Хмельницький район, селище Летичів, пров. Шкільний, 4а

тел. (03857) 2-01-00, 2-02-10, 2-02-92, 2-04-90,

2-05-22, 9-11-01, 9-16-31, 9-17-33, факс 9-11-31

веб-сайт: https://lt.km.court.gov.ua, е-mail: inbox@lt.km.court.gov.ua

КОПІЯ

Єдиний унікальний номер судової справи №678/665/24

Номер провадження №2-678-253/24

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

21 травня 2024 року селище Летичів

Суддя Летичівського районного суду Хмельницької області Ходоровський І.Б., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням та зняття з реєстрації за місцем проживання,

ВСТАНОВИВ:

1. 16 травня 2024 року до суду надійшла вказана позовна заява за змістом якої з 1987 року позивач ОСОБА_1 проживала в шлюбі з відповідачем ОСОБА_2 .

З 1993 року позивач та її чоловік зареєстровані та проживали в квартирі АДРЕСА_1 .

З часом чоловік позивача ОСОБА_2 почав зловживати спиртними напоями та влаштовувати сварки в стані алкогольного сп`яніння.

У квітні 2000 року позивач зібрала речі відповідача та попросила його піти, з того часу вона його не бачила і не має ніякої інформації про його місцезнаходження.

При цьому, у 1989 році ордер на вищезазначену квартиру отримала мати позивача ОСОБА_3 , яка померла у 2002 році.

На даний час позивач є наймачем квартири, що підтверджено довідкою про місце реєстрації та склад сім`ї у якій також зазначено, що власником будинку, де розташована квартира, є місцева рада, а особовий облік відкрито на ім`я позивача ОСОБА_1 .

У квартирі зареєстровані: відповідач, позивач, її донька і син, її брат, дві внучки.

Відповідач ОСОБА_2 не проживає за місцем реєстрації фактично з 2000 року без поважних причин, в квартирі відсутні його особисті речі, комунальні послуги він не сплачує, місце знаходження його невідоме.

На підставі ст.ст. 71, 72 ЖК України ОСОБА_1 вказує, що оскільки ОСОБА_2 не проживає у жилому приміщенні понад шість місяців без поважних причин, тому вона вважає за необхідне визнати його таким, що втратив право користування житловим приміщенням і примусово зняти його з реєстрації місця проживання про що і просить суд.

2. Ознайомившись з позовною заявою, приходжу до наступного висновку.

3. Законодавець у ст. 175 ЦПК України визначив вимоги до позовної заяви, однак подана позовна заява цим вимогам не відповідає: відсутні відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору (п. 6 ч. 1).

4. Зокрема, у п. 2 ч. 1 ст. 18 Закону України «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні» (набув чинності з 01 грудня 2021 року) визначено, що зняття особи із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) у разі звернення до органу реєстрації або через центр надання адміністративних послуг за місцем задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) здійснюється - за заявою власника житла приватної форми власності, поданої у паперовій формі, стосовно повнолітньої особи, місце проживання (перебування) якої зареєстровано або задекларовано в житлі, що належить власнику на підставі права власності.

Згідно з п. 4 Розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні» місце проживання (перебування) особи, зареєстроване до дня набрання чинності цим Законом, обліковується в реєстрі територіальної громади, знімається з реєстрації/скасовується у порядку, встановленому для зняття/скасування зняття з реєстрації місця проживання, визначеного цим Законом.

5. За змістом Порядку декларування та реєстрації місця проживання (перебування), який затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2022 року №265:

зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) здійснюється на підставі заяви власника житла про зняття особи із задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) за формою згідно з додатком 6 (пп. 5 п. 50),

у разі звернення до органу реєстрації (у тому числі через центр надання адміністративних послуг) разом із заявою власника житла про зняття особи (осіб) із задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) власник житла подає: 1) документ, що посвідчує особу (у разі особистого звернення); 2) документ, що підтверджує право власності на житло, в якому задекларовано/зареєстровано місце проживання (перебування) особи (осіб), що знімається (п. 61).

6. Отже, зняття особи із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) здійснюється за заявою власника житла без згоди на те зареєстрованої особи (постанова Верховного Суду від 26 січня 2024 року у справі № 161/5576/23).

7. Так, до позовної заяви позивачем ОСОБА_1 долучено копію ордеру на житлове приміщення від 06 січня 1989 року, який видано ОСОБА_3 , в якому вказано про надання права заняття житлового приміщення сім`ї із трьох осіб (із наданої копії неможливо встановити населений пункт, де знаходиться нерухомість, тому доречно долучити також копію рішення виконавчого комітету від 06 січня 1989 року).

Разом з тим, матеріали позовної заяви не містять достовірних відомостей хто ж є власником квартири АДРЕСА_1 (наприклад, довідка БТІ про зареєстроване право власності станом на 31 грудня 2012 року або Інформаційна довідка з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно).

При цьому, вказівка у довідці про місце реєстрації та склад сім`ї, яка надана КСП «Злагода», що власником квартири АДРЕСА_1 є місцева рада (не вказано яка саме), не може однозначно свідчити про достовірність таких даних, адже відомості про власника нерухомого майна мають бути підтверджені інформацією саме уповноваженого органу.

8. У позовній заяві позивач ОСОБА_1 все ж стверджує, що вона не є власником вказаної квартири, а є її наймачем, власником є місцева рада.

Зважаючи на вищенаведені положення Закону України «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні», а також Порядку декларування та реєстрації місця проживання (перебування), позивачу ОСОБА_1 необхідно надати суду відомості про те чи зверталась вона до уповноваженого органу щодо зняття її чоловіка ОСОБА_2 із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) з квартири АДРЕСА_1 .

У разі, якщо ОСОБА_1 не є власником вказаної квартири їй слід повідомити суд про те чи зверталась вона до власника нерухомого майна як стверджується у її позовній заяві власником є Летичівська селищна рада, з приводу реалізації вищезазначеної процедури зняття ОСОБА_2 із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) за вищезазначеною адресою.

Тобто, ОСОБА_1 слід надати суду підтвердження факту вжиття нею заходів досудового врегулювання спору.

9. У разі офіційної відмови ОСОБА_1 уповноваженим органом в знятті із задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) її чоловіка, копію такого рішення слід долучити до матеріалів справи.

10. Крім того, у позовній заяві позивач ОСОБА_1 на реалізацію положень ст. 72 ЖК України просить визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право користування житловим приміщенням.

Водночас, позивач ОСОБА_1 не зазначає якою нормою права регламентовано повноваження суду при розгляді справи по суті ухвалити рішення про примусове зняття відповідача ОСОБА_2 з реєстраційного обліку у спірній квартирі.

11. Зважаючи на те, що позивачу невідоме місце проживання і місцезнаходження її чоловіка з 2000 року, тобто понад 24 роки, позивачу доречно надати суду відомості про те чи з`ясовувала вона офіційно у органі державної реєстрації актів цивільного стану інформацію щодо реєстрації факту смерті її чоловіка ОСОБА_2 .

12. За цих обставин позовна заява не відповідає вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України, тому її слід залишити без руху і згідно ст. 185 ЦПК України надати позивачеві строк для усунення недоліків.

Керуючись ст.ст. 175-177, 185, 258-261, 263, 268, 272, 351-355 ЦПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Залишити позовну заяву без руху.

Надати ОСОБА_1 строк для усунення недоліків десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Роз`яснити позивачу, що відповідно до ч. 3 ст. 185 ЦПК України якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя підпис І.Б. Ходоровський

Суддя І.Б. Ходоровський

СудЛетичівський районний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення21.05.2024
Оприлюднено28.05.2024
Номер документу119275184
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням

Судовий реєстр по справі —678/665/24

Рішення від 30.07.2024

Цивільне

Летичівський районний суд Хмельницької області

Ходоровський І. Б.

Ухвала від 11.06.2024

Цивільне

Летичівський районний суд Хмельницької області

Ходоровський І. Б.

Ухвала від 21.05.2024

Цивільне

Летичівський районний суд Хмельницької області

Ходоровський І. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні