Справа № 574/454/24
Провадження № 2-о/574/26/2024
У х в а л а
про залишення заяви без руху
27 травня 2024 року м.Буринь
Суддя Буринського районного суду Сумської області Гук Т.Р., вирішуючи питання про відкриття провадження у справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області, Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві, Приватне підприємство «Агропромислова фірма «Україна» про встановлення факту, що має юридичне значення.
в с т а н о в и в :
24.05.2024 року ОСОБА_1 звернувся до Буринського районного суду Сумської області із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення.
Вказана заява не може бути прийнята судом до розгляду, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.1 ст.293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Згідно п.5 ч.2 ст.293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Відповідно до ч.3 ст.294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.
Згідно із ст.318 ЦПК України встановлено, що у заяві про встановлення факту, що має юридичне значення, повинно бути зазначено: 1) який факт заявник просить встановити та з якою метою; 2) причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт; 3) докази, що підтверджують факт.
Як вбачається із поданої заяви ОСОБА_1 просить встановити факт, що має юридичне значення, а саме що довідка №61 від 09.11.2023 року, видана ПП «Агропромислова фірма «Україна» на ім`я « ОСОБА_1 », належить саме йому. Необхідність встановлення даного факту останній обґрунтовує тим, що 01.05.2024 року він звернувся із заявою про призначення пенсії до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області. Однак, рішенням від 08.05.2024 року за № 183850005061 Головним управлінням Пенсійного фонду України у м. Києві йому було відмовлено у призначенні пенсії, оскільки довідка №61 від 09.11.2023 року видана на ім`я « ОСОБА_1 », що не відповідає його паспортним даним, де його ім`я значиться як « ОСОБА_2 ».
Згідно з п.12 Постанови Верховного Суду України №5 від 31.03.1995р. «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» при розгляді справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, зазначені в документі, - не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, вказаними у свідоцтві про народження або в паспорті, у тому числі, факту належності правовстановлюючого документа, в якому допущені помилки у прізвищі, імені, по батькові або замість імені чи по батькові зазначені ініціали суд повинен запропонувати заявникові подати докази про те, що правовстановлюючий документ належить йому і що організація, яка видала документ, не має можливості внести до нього відповідні виправлення.
Тобто, звернення із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючих документів певній особі провадиться лише при неможливості його встановлення іншим шляхом.
Однак, заявником не зазначено причин, у зв`язку з якими він зазначені у заяві неточності у довідці №61 від 09.11.2023 року не може виправити іншим способом, зокрема у порядку звернення до організації, якою зроблено неточний запис, а саме ПП «Агропромислова фірма «Україна», яка на сьогоднішній день не є ліквідованою і не перебуває у статусі припинення.
Крім того, заявник не додав до заяви будь яких доказів звернення до ПП «Агропромислова фірма «Україна» з питанням виправлення неточностей у вищевказаній довідці, чи видачі нової довідки і такі докази в матеріалах відсутні.
Згідно ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог ст.ст.175 і 177 ЦПК України, постановляє ухвалу про залишення заяви без руху, про що повідомляє заявника, та надає йому строк для усунення недоліків.
У зв`язку з викладеними вище недоліками заява підлягає залишенню без руху, а заявнику слід надати строк, який становить 5 днів з дня вручення копії даної ухвали, для усунення зазначених недоліків, шляхом надання суду нової редакції заяви про встановлення факту, що має юридичне значення, із зазначенням причин,у зв`язкуз якимивін зазначені узаяві неточності удовідці №61від 09.11.2023року не може виправитиіншим способом, та надання доказів на підтвердження даної обставини, атакож їх копій відповідно до кількості учасників справи.
Керуючись ст.ст.175, 177, 185, 293, 294, 318 ЦПК України, суддя, -
п о с т а н о в и в :
Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області, Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві, Приватне підприємство «Агропромислова фірма «Україна» про встановлення факту, що має юридичне значення залишити без руху.
Надати заявнику строк 5 (п`ять) днів з дня отримання копії даної ухвали для усунення зазначених в ній недоліків.
Роз`яснити, що в разі невиконання вказаних в ухвалі вимог, заява буде вважатись неподаною та буде повернута заявнику.
Копію ухвали направити заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.
Суддя Т.Р. Гук
Суд | Буринський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 27.05.2024 |
Оприлюднено | 29.05.2024 |
Номер документу | 119291386 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Буринський районний суд Сумської області
Гук Т. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні