Ухвала
від 27.05.2024 по справі 742/2325/24
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

У Х В А Л А

27 травня 2024 року м. Чернігів

Унікальний номер справи № 742/2325/24

Апеляційне провадження № 22-ц/4823/876/24

Чернігівський апеляційний суд в особі судді Мамонової О.Є., вивчив матеріали справи за апеляційною скаргою представника позивача - Фермерського госпдарства "Любава" адвоката Кенц Романа Івановича на ухвалу Прилуцького міськрайонного суду Чернігівської області від 29 квітня 2024 року про повернення позовної заяви у справі за позовом Фермерського господарства ''Любава'' до Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області, ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про витребування майна з чужого незаконнного володіння,

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору: Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Батьківщина»,-

у с т а н о в и в :

Не погоджуючись з вказаним рішенням суду першої інстанції, представник позивача ФГ «Любава» - адвокат Кенц Р.І. звернувся через Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему, з апеляційною скаргою.

Проте апеляційне провадження по даній апеляційній скарзі не може бути відкрито, з огляду на наступне.

Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 356 ЦПК України в апеляційній скарзі має бути зазначено повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб).

Усупереч вимог ст. 356 ЦПК України, ФГ «Любава» зазначених вимог не виконано, в апеляційній скарзі не зазначено інших учасників справи ГУ Держгеокадастру у Чернігівській області, ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , СТОВ «Батьківщина».

Крім того, згідно з п. 2 ч. 4 ст. 356 ЦПК України до апеляційної скарги додаються копії скарги та доданих письмових матеріалів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, якщо така скарга та додані матеріали подаються до суду в електронній формі через електронний кабінет. У разі подання скарги та доданих матеріалів в електронній формі через електронний кабінет до неї додаються докази надсилання її копії та копій доданих матеріалів іншим учасникам справи з урахуванням положень статті 43 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 7 ст. 43 ЦПК України у разі подання до суду в електронній формі заяви по суті справи, зустрічного позову, заяви про збільшення або зменшення позовних вимог, заяви про зміну предмета або підстав позову, заяви про залучення третьої особи, апеляційної скарги, касаційної скарги та документів, що до них додаються, учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання таких матеріалів іншим учасникам справи.

Такі документи в електронній формі направляються з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а у разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.

Якщо інший учасник справи відповідно до частини шостої статті 14 цього Кодексу зобов`язаний зареєструвати електронний кабінет, але не зареєстрував його, учасник справи, який подає документи до суду в електронній формі з використанням електронного кабінету, звільняється від обов`язку надсилання копій документів такому учаснику справи.

Суд, направляючи такому учаснику справи судові виклики і повідомлення, ухвали у випадках, передбачених цим Кодексом, зазначає у цих документах про обов`язок такої особи зареєструвати свій електронний кабінет та можливість ознайомлення з матеріалами справи через Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему або її окрему підсистему (модуль), що забезпечує обмін документами.

Згідно положенням ч. 6 ст. 14 ЦПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.

З огляду на викладене представнику позивача ФГ «Любава» - адвокату Кенц Р.І. необхідно виконати вимоги п. 3 ч. 2, п. 2 ч. 4 ст. 356 ЦПК України та надати апеляційному суду виправлену апеляційну скаргу, докази надсилання ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 апеляційної скарги та копії доданих матеріалів до неї з урахуванням положення ст. 43 ЦПК України, а саме у паперовій формі листом з описом вкладення. Крім того, надати докази надсилання ГУ Держгеокадастру у Чернігівській області та СТОВ «Батьківщина» апеляційної скарги та копії доданих матеріалів до неї з урахуванням положення ст. 43 ЦПК України, а саме через Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему шляхом надсилання до електронного кабінету.

Ураховуючи зазначені обставини, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, з наданням заявнику строку для усунення вищезазначеного недоліку.

Керуючись ст. 185, 357 ч. 2 ЦПК України, -

у х в а л и в :

Апеляційну скаргу Фермерського госпдарства "Любава" адвоката Кенц Романа Івановича на ухвалу Прилуцького міськрайонного суду Чернігівської області від 29 квітня 2024 року про повернення позовної заяви у справі за позовом Фермерського господарства ''Любава'' до Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області, ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про витребування майна з чужого незаконнного володіння залишити без руху.

Запропонувати заявнику протягом десяти днів з моменту отримання копії даної ухвали усунути зазначені в ній недоліки.

Копію ухвали направити Фермерському господарству ''Любава'' та його адвокату Кенц Роману Івановичу.

Роз`яснити, що в разі невиконання вказаних вимог апеляційна скарга буде визнана неподаною та повернута заявнику.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом тридцяти днів в частині визначення розміру судових витрат, в іншій частині ухвала оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

Суддя О. Є. Мамонова

СудЧернігівський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення27.05.2024
Оприлюднено29.05.2024
Номер документу119295117
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про звільнення майна з-під арешту (виключення майна з опису)

Судовий реєстр по справі —742/2325/24

Постанова від 01.07.2024

Цивільне

Чернігівський апеляційний суд

Мамонова О. Є.

Ухвала від 14.06.2024

Цивільне

Чернігівський апеляційний суд

Мамонова О. Є.

Ухвала від 12.06.2024

Цивільне

Чернігівський апеляційний суд

Мамонова О. Є.

Ухвала від 27.05.2024

Цивільне

Чернігівський апеляційний суд

Мамонова О. Є.

Ухвала від 29.04.2024

Цивільне

Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області

Циганко М. О.

Ухвала від 22.04.2024

Цивільне

Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області

Циганко М. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні