ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua0,2
УХВАЛА
м. Київ
27.05.2024Справа № 909/398/24Суддя Мандриченко О.В., розглянувши
позовну заяву Приватного підприємства "Галичанка ІФ"
до Акціонерного товариства комерційний банк "ПриватБанк"
про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню, -
ВСТАНОВИВ:
Приватне підприємство "Галичанка ІФ" звернулося до Господарського суду Івано-Франківської області з позовом, в якому просить суд визнати таким, що не підлягає виконанню, виконавчий напис, посвідчений приватним нотаріусом Івано-Франківського міського нотаріального округу Юрчаком О.В., посвідчений 04.08.2009 та зареєстрованим в реєстрів за № 1544 про звернення стягнення на нежитлові приміщення загальною площею 106,5 кв.м, що знаходиться та адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Заклинських, буд. 8; офісні приміщення та кафетерій загальною площею 156,7 кв.м, що знаходяться за адресою, м. Івано-Франківськ, вул. Заклинських, буд. 8, та належать на праві власності ПП "Галичанка ІФ".
Ухвалою Господарського суду Івано-Франківської області від 29.04.2024 позовну заяву Приватного підприємства "Галичанка ІФ" до Акціонерного товариства Комерційний банк "ПриватБанк" про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню, передано за територіальною юрисдикцією (підсудністю) до Господарського суду міста Києва.
21.05.2024 матеріали судової справи № 909/398/24 надійшли на адресу Господарського суду міста Києва, а згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 21.05.2024 справу передано на розгляд судді Мандриченко О.В.
Згідно частини першої статті 176 Господарського процесуального кодексу України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Разом з тим, відповідно до частини першої статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Пунктом 2 частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
В порушення наведеної правової норми позивачем у позовній заяві не зазначено відомості про наявність або відсутність електронного кабінету в підсистемі (модулі) Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи у відповідача.
Крім того, згідно пункту 5 частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Одночасно частиною другою статті 164 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
У позовній заяві позивач в обґрунтування позовних вимог зазначає, що у разі припинення договору іпотеки за судовим рішенням, яке набрало законної сили, правові підстави для виконання виконавчого напису, вчиненого нотаріусом на договорі іпотеки, відпали, і такий напис не підлягає виконанню.
Проте, суд зауважує, що позовна заява не містить детального опису вказаних обставин щодо припинення договору іпотеки за судовим рішенням, та не містить жодних інших посилань на таке судове рішення.
Суд також зауважує, що до позовної заяви не було долучено ні копії зазначеного договору іпотеки, ні копії вищевказаного судового рішення.
Крім того, відповідно до пункту 1 частини першої статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Одночасно положеннями статті 172 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Так, в якості доказу надсилання копії позовної заяви і доданих до неї документів на адресу відповідача у справі, позивачем до позовної заяви було долучено лише фіскальні чеки від 26.04.2024, що суперечить приписам статті 172 Господарського процесуального кодексу України.
Враховуючи вищевикладене, суд не приймає до уваги надані позивачем фіскальні чеки як належний доказ надсилання копії позовної заяви і доданих до неї документів на адресу відповідача.
Крім того, частиною третьою статті 164 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що у разі необхідності до позовної заяви додається клопотання про призначення експертизи, витребування доказів тощо.
У прохальній частині позовної заяви позивач просить суд витребувати у приватного нотаріуса Івано-Франківського міського нотаріального округу Юрчака О.В. належним чином засвідчену копію справи нотаріуса щодо вчинення виконавчого напису, посвідченого 04.08.2009 та зареєстрованого в реєстрів за № 1544, про звернення стягнення на нежитлові приміщення загальною площею 106,5 кв.м, що знаходиться та адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Заклинських, буд. 8; офісні приміщення та кафетерій загальною площею 156,7 кв.м, що знаходяться за адресою, м. Івано-Франківськ, вул. Заклинських, буд. 8, та належать на праві власності ПП "Галичанка ІФ".
Суд звертає увагу позивача, що згідно положень частини третьої статті 164 Господарського процесуального кодексу України у разі необхідності до позовної заяви додається клопотання про призначення експертизи, витребування доказів тощо.
Таким чином, клопотання про витребування доказів має бути додане до позовної заяви виключно як окреме клопотання, а не міститись у ній.
При цьому, суд зауважує, що згідно частини першої, другої статті 81 Господарського процесуального кодексу України учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
У клопотанні про витребування судом доказів повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується (крім клопотання про витребування судом групи однотипних документів як доказів); 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу; 5) причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання.
Суд зазначає, що матеріали позовної заяви не містять доказів звернення позивачем до приватного нотаріуса Івано-Франківського міського нотаріального округу Юрчака О.В. з метою самостійного отримання вказаних документів, які позивач просить витребувати.
Також у позовній заяві не зазначено про причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання.
Таким чином, заявлені позивачем у позовній заяві вимоги про витребування доказів суперечать положенням статті 81 Господарського процесуального кодексу України.
З огляду на вищевикладене, суд звертає увагу позивача, що до позовної заяви має бути додане клопотання про витребування доказів як окреме клопотання, із обов`язковим врахуванням положень статті 81 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно із частиною другою статті 174 Господарського процесуального кодексу України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 162, 164, 234 Господарського процесуального кодексу, України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Приватного підприємства "Галичанка ІФ" (76018, місто Івано-Франківськ, вул. Заклинських, буд. 8) залишити без руху.
2. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом надання до суду:
- інформації, передбаченої пунктом 2 частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України, з врахуванням висновків суду, наведених у даній ухвалі (щодо зазначення відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету в підсистемі (модулі) Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи у відповідача);
- всіх доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, з врахуванням висновків суду, наведених у даній ухвалі;
- доказів направлення позовної заяви і доданих до неї документів на адресу відповідача у справі, з урахуванням положень статті 172 Господарського процесуального кодексу України;
- клопотання про витребування доказів у порядку, передбаченому статтею 81, частиною третьою статті 164 Господарського процесуального кодексу України, враховуючи висновки суду, наведені у даній ухвалі;
- доказів надсилання заяви, складеної на виконання вимог даної ухвали суду, на адресу відповідача.
3. Встановити позивачу строк для усунення недоліків - протягом п`яти днів з дня вручення даної ухвали.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Олександр Мандриченко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 27.05.2024 |
Оприлюднено | 28.05.2024 |
Номер документу | 119307446 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань спонукання виконати або припинити певні дії |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Мандриченко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні