ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"27" травня 2024 р.м. Одеса Справа № 916/1863/24Господарський суд Одеської області у складі судді Лічмана Л.В.,
розглянувши зареєстроване 13.05.2024 р. за вх. № 19282/24
клопотання Державного підприємства зовнішньоекономічної діяльності ,,Укрінтеренерго
про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду
по справі № 916/1863/24
за позовом Державного підприємства зовнішньоекономічної діяльності ,,Укрінтеренерго (04080, місто Київ, вул. Кирилівська, 85)
до Одеського національного морського університету (65029, місто Одеса, вул. Мечникова, будинок 34)
про стягнення заборгованості,
встановив:
Державне підприємство зовнішньоекономічної діяльності ,,Укрінтеренерго (далі ДПЗД ,,Укрінтеренерго) звернулося до Господарського суду Одеської області з позовною заявою до Одеського національного морського університету (далі ОНМУ), згідно якої просить стягнути заборгованість у розмірі 569614,74 грн, з яких 493412,78 грн основний борг за поставлену електричну енергію, 63840,06 грн 15% річних, 12361,88 грн інфляційні втрати.
В обґрунтування позовних вимог ДПЗД ,,Укрінтеренерго посилається на невиконання ОНМУ зобов`язань щодо оплати постачальнику ,,останньої надії вартості електричної енергії, спожитої в січні та лютому 2022 р.
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 29.04.2024 р.: 1) прийнято позовну заяву Державного підприємства зовнішньоекономічної діяльності ,,Укрінтеренерго до розгляду; 2) призначено підготовче засідання за правилами загального позовного провадження на 28.05.2024 р. о 14:00; 3) запропоновано відповідачу подати відзив на позов та докази в обґрунтування своєї позиції в строк до 24.05.2024 р. згідно вимог ст.ст.80,165 ГПК України.
13.05.2024 р. від Державного підприємства зовнішньоекономічної діяльності ,,Укрінтеренерго через електронний суд надійшло клопотання (зареєстроване за вх. № 19282/24) про участь у всіх судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою сервісу ,,EASYCON.
Відповідно до ч.ч.1,2,3,4,5 ст.197 ГПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів). Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України ,,Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус або Державною судовою адміністрацією України. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 р. № 1845/0/15-21 затверджено Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі Положення).
Положення визначає порядок функціонування в судах та органах системи правосуддя окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі ЄСІТС), зокрема підсистем ,,Електронний кабінет, ,,Електронний суд та підсистеми відеоконференцзв`язку; порядок вчинення процесуальних дій в електронній формі з використанням таких підсистем; особливості використання в судах та органах системи правосуддя іншого програмного забезпечення в перехідний період до початку функціонування ЄСІТС у складі всіх підсистем (модулів).
У розділі 3 Положення визначено, що підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує учасникам справи можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, зокрема, поза межами приміщення суду за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів.
Приймаючи до уваги існування технічної можливості забезпечити Державному підприємству зовнішньоекономічної діяльності ,,Укрінтеренерго участь у всіх судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням онлайн сервісу відеозв`язку ,,EASYCON, суд вважає за необхідне задовольнити відповідне клопотання позивача.
Керуючись ст.ст.197,233,234,235 ГПК України, суд постановив:
1.Клопотання Державного підприємства зовнішньоекономічної діяльності ,,Укрінтеренерго (зареєстроване 13.05.2024 р. за вх. № 19282/24) про участь у всіх судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду задовольнити.
2.Забезпечити проведення засідань суду по справі № 916/1863/24 в режимі відеоконференції з використанням онлайн сервісу відеозв`язку ,,EASYCON (за вебпосиланням: vkz.court.gov.ua).
3.Роз`яснити Державному підприємству зовнішньоекономічної діяльності ,,Укрінтеренерго, що для участі у відеоконференції (ВКЗ) необхідно авторизуватися в Електронному Суді (ЕС) за допомогою свого кваліфікованого електронного підпису, перевіривши, щоб в профілі користувача ЕС було зазначено ту саму адресу електронної пошти, що і на сайті ВКЗ, або змінивши зазначену електронну адресу в ЕС. Перехід до ВКЗ виконується за допомогою окремого пункту меню в ЕС ,,Відеозв`язок. Після натискання зазначеного пункту користувач переходить на сайт ВКЗ авторизованим в обліковому записі.
4.Роз`яснити Державному підприємству зовнішньоекономічної діяльності ,,Укрінтеренерго, що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції його представник зобов`язаний зайти та авторизуватися в системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.
5.Повідомити Державне підприємство зовнішньоекономічної діяльності ,,Укрінтеренерго про можливість ознайомлення з Інструкцією щодо участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції за допомогою програмного забезпечення ,,EASYCON, яка знаходиться за вебпосиланням: https://vkz.court.gov.ua/InstructionsForParticipationInTheCourtSession.pdf.
6.Роз`яснити Державному підприємству зовнішньоекономічної діяльності ,,Укрінтеренерго, що відповідно до ч.5 ст.197 ГПК України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Ухвала набрала законної сили 27.05.2024 року та оскарженню не підлягає.
Копію ухвали надіслати позивачу в електронний кабінет.
Суддя Л.В. Лічман
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 27.05.2024 |
Оприлюднено | 29.05.2024 |
Номер документу | 119307952 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Лічман Л.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні