Справа № 462/3323/24
ПОСТАНОВА
Іменем України
24 травня 2024 року суддя Залізничного районного суду м. Львова Кирилюк А. І., розглянувши матеріали, які надійшли із Західного міжрегіонального управління Державної податкової служби по роботі з великими платниками податків про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , громадянки України, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , працюючої головним бухгалтером «ТзОВ Н-ІКС-СПЕЙС» (код ЄДРПОУ 41804687), податкова адреса: м. Львів, вул. Стороженка, 23, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 (згідно даних протоколу серії ГУ ЛВ № 010063 від 12.04.2024 року),
за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі- КУпАП), -
встановив:
Опис обставин, установлених в ході розгляду справи.
Згідно данихпротоколу проадміністративне правопорушенняГУ ЛВ№ 010063від 12.04.2024року, ОСОБА_1 ,головним бухгалтером«ТзОВ Н-ІКС-СПЕЙС»допустила адміністративнеправопорушення,а самепорушення правилутримання таперераховування податкуна доходифізичних осібта військовогозбору знаданого додатковогоблага ФОП ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_2 та невідображення даногопорушення вподатковому розрахункуза формою 4ДВчим порушеноабз.«г» пп.164.2.17п.164.2ст.164п.164.5,ст.165,пп.168.1.1пп.168.1.2п.168ст.168,ст.167Податкового кодексуУкраїни від02.12.2010року №2755-VIіз змінами.Відтак ОСОБА_3 скоїв правопорушення,передбачене ч.1ст.163-4КУпАП.
Права особи, притягненої до адміністративної відповідальності, передбачені ст. 268 КУпАП, вимоги ст.63Конституції України ОСОБА_1 роз`яснені при складанні протоколу.
Пояснення осіб, які беруть участь справі.
ОСОБА_1 будучи належним чином повідомленою про день, час та місце розгляду справи, у судове засідання не з`явилась, про причини неявки суд не повідомила.
Так, Європейський Суд з прав людини у рішенні «Пономарьов протиУкраїни» від 03.04.2008 наголосив, що «сторони врозумні інтерваличасу маютьвживати заходів,щоб дізнатисьпро станвідомого їмсудового провадження».
Крім цього, враховуючи принцип судочинства, зазначений у практиці ЄСПЛ, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, суд вважає за необхідне провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки безпідставне умисне затягування справи нівелює завдання КУпАП.
Відповідно до положень ст.268 КУпАП при розгляді даної категорії адміністративних справ участь особи, щодо якої розглядається справа не обов`язкова. Враховуючи наведене, суд вважає можливим розглянути дану справу за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Застосоване судом законодавство.
Згідно ст.1 КУпАП завданням Кодексу України про адміністративні правопорушенняє охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержанняКонституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством.
Як зазначено у ч. 1, 2 ст.7КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до ст.9КУпАП правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно дост.245КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, запобігання правопорушенням, виховання громадян в дусі додержання законів, зміцнення законності.
У ч. 2 ст.38КУпАП зазначено - якщо справи про адміністративні правопорушення підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Визначення на законодавчому рівні у ст.38КУпАП тривалості строків накладення адміністративного стягнення безпосередньо пов`язано з можливістю реального впливу адміністративної відповідальності на суспільні відносини, поведінку суб`єктів, їхню правосвідомість тощо, тобто з можливістю реалізації функцій адміністративної відповідальності, яка втрачається з плином часу.
Слід зазначити, що встановлення законодавцем строку давності притягнення до відповідальності є важливою гарантією прав особи, що випливає з принципу правової визначеності, який є елементом принципу верховенства права. У зв`язку з цим тлумачення положень частини другої ст.38КУпАП не може носити довільного характеру та розумітися суто формально.
Так, у справі «Волков протиУкраїни» (ОlеksаndrVоlkovv.Ukraine,рішення від09.01.2013року,заява №21722/11) Європейський суд з прав людини зазначив: «Суд вважає, що строки давності слугують кільком важливим цілям, а саме: забезпеченню юридичної визначеності та остаточності, захисту потенційних відповідачів від не заявлених вчасно вимог, яким може бути важко протистояти, та запобігти будь-якій несправедливості, яка могла б виникнути, якби від судів вимагалося виносити рішення щодо подій, що мали місце у віддаленому минулому, на підставі доказів, які через сплив часу стали ненадійними та неповними. Строки давності є загальною рисою національних правових систем договірних держав щодо кримінальних, дисциплінарних та інших порушень» (§ 137, 139).
Також, практика ЄСПЛ не містить конкретних вимог щодо того, яким тривалим має бути строк притягнення до відповідальності, у тому числі до адміністративної, залишаючи це питання на розсуд держави, у першу чергу, законодавця. Проте на думку ЄСПЛ, держави повинні встановити такі строки, при цьому відповідні норми мають відповідати критеріям якості та передбачуваності, що накладає певні обмеження під час їх тлумачення таке тлумачення має бути виключно послідовним роз`ясненням правил кримінальної, адміністративної чи іншої відповідальності, яке повинно бути сумісним з сутністю правопорушення та може бути розумно передбачуваним (ОАО Neftyanaya KompaniyaYukos v. russia, § 571).
У п. 7 ст.247 КУпАП зазначено, що провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв`язку із закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.
Висновки суду.
Із акту про результати документальної планової виїзної перевірки ТзОВ «Н-ІКС СПЕЙС» № 16288/13-01-07-05/41804687 від 12.04.2024 року, також з протоколу про адміністративне правопорушення Серії ГУ ЛВ № 010063 від 12.04.2024 року вбачається, що правопорушення відбулося з 01.01.2019 року по 09.02.2022 року. У графі час вчинення правопорушення вказано з 01.01.2019 року по 09.02.2022 року.
Вчинене правопорушення не відноситься до триваючого, а відтак строк притягнення до відповідальності закінчився.
Матеріали справи про адміністративне правопорушення надійшли на адресу суду17.04.2024 року (вх. № 9586).
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 17.04.2024 року для розгляду вказаної справи визначено головуючого суддю Кирилюка А. І.
Згідно п. 1 ст.247КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю в разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбаченихст. 38 цього Кодексу.
Вивчивши матеріалисправи,суд дійшоввисновку,що провадженняу справіпро адміністративнеправопорушення відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю у зв`язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків передбаченихст.38 КУпАП.
Судові витрати.
Згідно вимогст.40-1КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
У свою чергу, ст.4 Закону України «Про судовий збір»та ст.40-1КУпАП визначено, що судовий збір стягується лише у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, а тому виходячи з норм ч. 2 ст. 284 та ст. 247 КУпАП, суд не вбачає підстав для звернення судового збору з ОСОБА_1 .
На підставі наведеного та керуючись ст.33, 34, 35, 38, 40-1, 163-1, 283-285 КУпАП,суд -
ухвалив:
Провадження усправі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення закрити,у зв`язкуіз закінченнямна моментрозгляду справистроків накладенняадміністративного стягнення.
Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя/підпис/
Згідно з оригіналом.
Суддя:
Суд | Залізничний районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 24.05.2024 |
Оприлюднено | 29.05.2024 |
Номер документу | 119312154 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Категорія | Адміністративні правопорушення в галузі торгівлі, громадського харчування, сфері послуг, в галузі фінансів і підприємницькій діяльності Порушення порядку утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб і подання відомостей про виплачені доходи |
Адмінправопорушення
Залізничний районний суд м.Львова
Кирилюк А. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні