Дата документу 23.05.2024
Справа № 334/4172/24
Провадження № 1-кс/334/1243/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23травня 2024Ленінський районнийсуд м.Запоріжжя ускладі слідчогосудді ОСОБА_1 за участісекретаря судовогозасідання ОСОБА_2 розглянувши увідкритому судовомузасіданні клопотаннядізнавача СДвідділенні поліції№ 1Мелітопольського РУПГУНП вЗапорізькій області,погоджене зпрокурором укримінальному провадженніМелітопольської окружноїпрокуратури Запорізькоїобласті ОСОБА_3 за матеріаламидосудового розслідування,внесеними доЄдиного реєструдосудових розслідуваньза № 12019080200000217 від 22 грудня 2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190КК Українипро тимчасовий доступ до речей і документів,
У С Т А Н О В И В:
22.05.2024 року до слідчого судді Ленінського районного суду м. Запоріжжя надійшло клопотання дізнавача СД відділенні поліції № 1 Мелітопольського РУП ГУНП в Запорізькій області, погоджене з прокурором у кримінальному провадженні Мелітопольської окружної прокуратури Запорізької області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів.
Клопотання обґрунтоване тим, що 22.12.2019 року приблизно о 14:19, невстановлена особа, шляхом обману заволоділа грошовими коштами ОСОБА_4 , які знаходились на банківському рахунку останньої, відкритому в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з номером НОМЕР_1 .
Відомості про дане кримінальне правопорушення 22 грудня 2019 року було внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019080200000217 за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України (шахрайство).
Згідно матеріалів отриманих під час тимчасового доступу в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » щодо руху грошових коштів по карті потерпілої ОСОБА_4 з № НОМЕР_1 було встановлено, що 22.12.2019 року з цієї картки були списані грошові кошти на суму 3843 гривень за допомогою платіжного сервісу « ІНФОРМАЦІЯ_2 ». Відомостей щодо того на який саме рахунок чи банківську картку були перераховані грошові кошти у виписці не зазначено.
Так встановлено, що платіжна система «PLATON» за допомогою якої було здійснено платіж з картки ОСОБА_4 з № НОМЕР_1 належить ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », юридична адреса: АДРЕСА_1 , і отримати відомості можливо лише шляхом проведення тимчасового доступу на підставі ухвали суду.
З метою встановлення всіх обставин, які мають значення для проведення досудового розслідування, необхідно отримати тимчасовий доступ до інформації та документів, що перебувають у володінні юридичної особи: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ: НОМЕР_2 ), яке зареєстровано за адресою: АДРЕСА_2 , а саме:
- на який номер банківської картки або банківського рахунку, 22 грудня 2019 року було перераховано грошові кошти в сумі 3843 гривень з банківської картки з № НОМЕР_1 , яка належить гр. ОСОБА_4 , за допомогою платіжної системи «PLATON P2P НОМЕР_3 »?
- надати інформацію, яка стала відома ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » при реєстрації рахунку (аккаунту) на який 22.12.2019 року надійшли грошові кошти в сумі 3843 гривень від гр. ОСОБА_4 (анкетні дані власника, номер мобільного телефону прив`язаний до аккаунту і т.д.);
- надати інформацію з приводу того, чи були виведені (обготівковані) будь-яким способом грошові кошти в сумі 3843 гривень, які надійшли 22.12.2019 року від гр. ОСОБА_4 після вищезазначеної дати? Якщо так, то коли, яким чином та на який рахунок?
- надати інформацію стосовно ІР адрес підключення до акаунту на рахунок якого 22.12.2019 року з банківської картки з № НОМЕР_1 , яка належить гр. ОСОБА_4 були перераховані грошові кошти у сумі 3843 гривень, з інформацією про МАС-адреси комп`ютерів, з яких відбувалося з`єднання з системою, з зазначенням дати та часу за Київським часом в форматі: день, місяць, рік, години, хвилини, секунди таких з`єднань протягом 22.12.2019?
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 132 КПК клопотання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження на підставі ухвали слідчого судді подається до місцевого суду в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування. Досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні здійснюється сектором дізнання Мелітопольського РУП ГУНП в Запорізькій області, юридична адреса: АДРЕСА_3 . Згідно Наказу № 61 від 15.01.2024 ГУНП в Запорізькій області з метою відпрацювання звернень громадян та належного розслідування кримінальних правопорушень тимчасовим робочим місцем дізнавачів сектору дізнання Мелітопольського РУП ГУНП в Запорізькій області визначено за адресою: АДРЕСА_4 . Таким чином, дане клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів в умовах воєнного стану підсудне Ленінському районному суду міста Запоріжжя.
Дізнавач в судове засідання не з`явився, надав заяву про розгляд клопотання в його відсутності, клопотання підтримує, просить задовольнити.
Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню.
Слідчим суддею встановлено, що 22.12.2019 року приблизно о 14:19, невстановлена особа, шляхом обману заволоділа грошовими коштами ОСОБА_4 , які знаходились на банківському рахунку останньої, відкритому в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з номером НОМЕР_1 .
Відомості про дане кримінальне правопорушення 22 грудня 2019 року було внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019080200000217 за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України (шахрайство).
Так, дізнавач, звертаючись з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів, відповідно до вимог п. 1 ч. 5 ст. 163 КПК України, довів, що речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати, перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), яке зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1 .
Так, згідно положень ч. 1 ст. 2 КПК України, завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Як зазначено в ч. 2 ст. 91 КПК України, прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов`язані всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують підозрюваного, обвинуваченого, а також обставини, що пом`якшують чи обтяжують його покарання, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень.
В ч. 1 ст. 91 КПК України визначено перелік обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні.
Згідно ч. 2 ст. 91 КПК України доказування полягає у збиранні, перевірці та оцінці доказів з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження.
В свою чергу, згідно положень ч. 1 ст. 92 КПК України обов`язок доказування обставин, передбачених статтею 91 цього Кодексу, за винятком випадків, передбачених частиною другою цієї статті, покладається на слідчого, прокурора та, в установлених цим Кодексом випадках, - на потерпілого.
Як зазначено в ч. 2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Згідно ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити виїмку).
Згідно ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Пунктом 4-1 частини 1 статті 3 кримінального процесуального Кодексу України визначено поняття дізнавач, а саме як службова особа підрозділу дізнання органу Національної поліції яка уповноважена в межах компетенції, передбаченої цим Кодексом, здійснювати досудове розслідування кримінальних проступків.
Відповідно до ч. 1 ст. 40-1 КПК України дізнавач при здійсненні дізнання наділяється повноваженнями слідчого.
Відповідно до ч. 2 вказаної статті дізнавач уповноважений проводити слідчі (розшукові) дії, установлені КПК України, звертатися за погодженням із прокурором до слідчого судді з клопотаннями про проведення слідчих (розшукових) дій.
Згідно ч. 1 ст. 300 КПК України для досудового розслідування кримінальних проступків дозволяється виконувати всі слідчі (розшукові) дії.
Відповідно до ІІ розділ глави 15 кримінального процесуального кодексу України тимчасовий доступ до речей та документів, відноситься до заходів забезпечення кримінального провадження.
Таким чином, ураховуючи вищезазначені норми кримінального процесуального закону дізнавач користуючись всіма повноваженнями слідчого при здійсненні досудового розслідування, наділений правом звернення до слідчого судді з клопотанням на проведення тимчасового доступу до речей та документів що становлять банківську таємницю та правом на виконання ухвали слідчого судді на проведення відповідного тимчасового доступу
Таким чином, відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України, дізнавач у своєму клопотанні довів наявність достатніх підстав вважати, що документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а також довів можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 93, 131, 132, 159, 160,162 163, 164, 165 КПК України,
П О С Т А Н О В И В :
Клопотання дізнавача задовольнити-задовольнити.
Надати начальнику Веселівського відділу Мелітопольської окружної прокуратури Запорізької області ОСОБА_5 , прокурору Мелітопольської окружної прокуратури Запорізької області ОСОБА_6 , начальнику сектору дізнання Мелітопольського РУП ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_7 , дізнавачу сектору дізнання Мелітопольського РУП ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_8 , дізнавачу сектору дізнання відділення поліції № 1 Мелітопольського РУП ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_9 - тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні юридичної особи: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ: НОМЕР_2 ), яке зареєстровано за адресою: АДРЕСА_2 , а саме:
- на який номер банківської картки або банківського рахунку, 22 грудня 2019 року було перераховано грошові кошти в сумі 3843 гривень з банківської картки з № НОМЕР_1 , яка належить гр. ОСОБА_4 , за допомогою платіжної системи «PLATON P2P НОМЕР_3 »?
- надати інформацію, яка стала відома ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » при реєстрації рахунку (аккаунту) на який 22.12.2019 року надійшли грошові кошти в сумі 3843 гривень від гр. ОСОБА_4 (анкетні дані власника, номер мобільного телефону прив`язаний до аккаунту і т.д.);
- надати інформацію з приводу того, чи були виведені (обготівковані) будь-яким способом грошові кошти в сумі 3843 гривень, які надійшли 22.12.2019 року від гр. ОСОБА_4 після вищезазначеної дати? Якщо так, то коли, яким чином та на який рахунок?
- надати інформацію стосовно ІР адрес підключення до акаунту на рахунок якого 22.12.2019 року з банківської картки з № НОМЕР_1 , яка належить гр. ОСОБА_4 були перераховані грошові кошти у сумі 3843 гривень, з інформацією про МАС-адреси комп`ютерів, з яких відбувалося з`єднання з системою, з зазначенням дати та часу за Київським часом в форматі: день, місяць, рік, години, хвилини, секунди таких з`єднань протягом 22.12.2019 року?
Строк дії ухвали по 22.07.2024 року.
Відповідно до ч. 4 ст.165КПК України на вимогу володільця особою, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених оригіналів документів. Копії документів, які вилучаються або оригінали яких вилучаються, виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до ч. 1 ст.166КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає і заперечення проти неї може бути подане під час підготовчого провадження в суді.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Ленінський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 23.05.2024 |
Оприлюднено | 29.05.2024 |
Номер документу | 119313693 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Ленінський районний суд м. Запоріжжя
Філіпова І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні