23.05.2024
Провадження №2/389/134/24
ЄУН 389/509/24
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 травня 2024 року Знам`янський міськрайонний суд
Кіровоградської області
у складі: головуючого судді Українського В.В.,
за участю секретаря судового засідання Гой І.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні залу суду міста Знам`янка Кіровоградської області в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Знам`янської міської ради Кропивницького району Кіровоградської області про визнання права власності на нерухоме майно,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом, в якому просить визнати за нею право власності на земельну ділянку площею 7,5905 га кадастровий номер 3522285400:02:000:9043 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташовану на території Знам`янської територіальної громади Кропивницького району Кіровоградської області, в порядку спадкування за законом після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 .
В обґрунтування своїх вимог зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько ОСОБА_2 . Після смерті батька відкрилася спадщина на частину житлового будинку та земельну ділянку. Позивач є єдиним спадкоємцем, яка прийняла спадщину та отримала свідоцтво про право на спадщину на частину житлового будинку. Оформити право на спадщину на земельну ділянку не має можливості через втрату правовстановлюючого документу, тому вимушена звернутися до суду.
Позивач в судове засідання не з`явилася, надала заяву відповідно до якої підтримала вимоги позову, просить розглянути справу без її участі та задовольнити вимоги позову.
Представник відповідача в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надав заяву про розгляд справи без його участі, не заперечив проти задоволення позовних вимог.
Враховуючи, що в справі є достатньо матеріалів, які вказують на права та взаємовідносини сторін, суд вважає можливим розглянути справу за відсутності сторін.
Повно, всебічно та об`єктивно дослідивши у судовому засіданні матеріали справи суд вважає позов обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню за таких підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , про що Знам`янською Другою селищною радою м. Знам`янка Кіровоградської області складено відповідний актовий запис №70. Рішенням Знам`янського міськрайонного суду Кіровоградської області від 13.02.2014 встановлений факт, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , є дочкою ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Згідно з інформаційною довідкою 379898087 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, ОСОБА_2 на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯЛ №593020 виданого 08.06.2011 Знам`янською районною державною адміністрацією Кіровоградської області, належить на праві власності земельна ділянка площею 7,5905 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Петрівської сільської ради Знам`янського району Кіровоградської області, кадастровий номер 3522285400:02:000:9043.
Згідно з інформаційними довідками та копією спадкової справи, наданими приватним нотаріусом Кропивницького районного нотаріального округу Кіровоградської області Поляковим О.О., після смерті ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_2 спадщину прийняла його донька ОСОБА_1 , отримала свідоцтво про право на спадщину на частини житлового будинку, що належала спадкодавцю. Інші спадкоємці, що прийняли спадщину, відсутні.
Позивач не має можливості отримати свідоцтво про право на спадщину на земельну ділянку, що належала спадкодавцю, через відсутність оригіналу правовстановлюючого документу.
Устатті 1216 ЦК Українивизначено, що спадкуванням є перехід прав і обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). До складу спадщини входять усі права і обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті, за виключенням тих прав і обов`язків, що зазначені устатті 1219 ЦК України(статті1218,1231 ЦК України).
Згідно з частиною другоюстатті 1220 ЦК Україничасом відкриття спадщини є день смерті особи, або день, з якого вона оголошується померлою.
За змістом нормистатті 1268 ЦК Українипорядок прийняття спадщини встановлюється залежно від того чи проживав постійно спадкоємець разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини.
Так, відповідно до частин третьої і четвертоїстатті 1268 ЦК Україниспадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленогостаттею 1270 ЦК України, він не заявив про відмову від неї.
Відповідно до ст.1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки. Спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину (ч.1 ст.1296 ЦК України).
Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини (ч.5 ст.1268 ЦК України).
Згідно зі ст.1218 ЦК України, до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини (ч.5 ст.1268 ЦК України).
Відповідно до ст. 182 ЦК України право власності та інші речові права на нерухомі речі, обмеження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації та підпункту 4.15 пункту 4 глави 10 розділу 2 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, видача свідоцтва про право на спадщину на майно, право власності на яке підлягає державній реєстрації проводиться нотаріусом після подання документів, що посвідчують право власності спадкодавця на таке майно, крім випадків, передбачених пунктом 3 глави 7 розділу 1 цього Порядку, та перевірки відсутності заборони або арешту цього майна.
Згідно з Порядком вчинення нотаріальних дій нотаріусами України затвердженого наказом Міністерства юстиції України 22.02.2012 № 296/5 при видачі свідоцтва про право на спадщину нотаріус обов`язково перевіряє: факт смерті спадкодавця, час і місце відкриття спадщини, наявність підстав для закликання до спадкоємства, прийняття спадкоємцем спадщини у встановлений законом спосіб, склад спадкового майна, на яке видається свідоцтво про право на спадщину. Видача свідоцтва про право на спадщину на майно, право власності на яке підлягає державній реєстрації, проводиться нотаріусом після подання документів, що посвідчують право власності спадкодавця на таке майно.
За відсутності у спадкоємця необхідних для видачі свідоцтва про право на спадщину документів, нотаріус роз`яснює йому процедуру вирішення зазначеного питання в судовому порядку.
Таким чином, в судовому засіданні встановлено, що єдиним спадкоємцем після смерті ОСОБА_2 є його донька ОСОБА_1 , яка подала заяву до нотаріуса про прийняття спадщини після смерті батька.
Враховуючи вищевикладене, те що у день смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина у виді земельної ділянки, позивач є єдиним спадкоємцем, який прийняв спадщину в установленому законом порядку, однак у позасудовому порядку не має можливості реалізувати своє право на спадщину через відсутність правовстановлюючого документу, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись ст. 259, 263, 265, 273, 354 ЦПК України, суд,
У Х В А Л И В:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , право власності на земельну ділянку кадастровий номер 3522285400:02:000:9043 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташовану на території колишньої Суботцівської сільської ради Знам`янського району Кіровоградської області, в порядку спадкування за законом після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 батька ОСОБА_2 .
Судові витрати віднести на рахунок позивача.
На рішеннясуду можебути поданаапеляційна скаргадо Кропивницькогоапеляційного судупротягом тридцятиднів здня йогопроголошення черезЗнам`янськийміськрайонний судКіровоградської області.Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Позивач ОСОБА_1 проживає в АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 .
Відповідач Знам`янська міська рада Кропивницького району Кіровоградської області розташована в м. Знам`янка Кропивницького району Кіровоградської області вул. Михайла Грушевського, 19 , код ЄДРПОУ 32986436.
Суддя В.В. Український
Суд | Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 23.05.2024 |
Оприлюднено | 29.05.2024 |
Номер документу | 119317376 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: |
Цивільне
Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області
Український В. В.
Цивільне
Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області
Український В. В.
Цивільне
Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області
Український В. В.
Цивільне
Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області
Український В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні