номер провадження справи 15/33/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
23.05.2024Справа № 908/639/24
м.Запоріжжя Запорізької області
Господарський суд Запорізької області у складі судді Горохова І.С.,
За часті секретаря судового засідання Науменко Т.П.,
розглянувши матеріали
за позовом Акціонерного товариства Комерційного банку «Приватбанк», 01001, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 1Д
до відповідачів
1. Приватного підприємства «Агротех», 72560, Запорізька область, Якимівський район, с. Шелюги, вул. Гагаріна, буд. 8А
2. ОСОБА_1 , АДРЕСА_1
про стягнення коштів
за участю представників сторін та учасників процесу:
від позивача: Якушев С.О., адвокат, довіреність №7756-К-Н-О від 07.09.2021, свідоцтво №ЗП001448 від 30.10.2017;
від відповідача-1: не з`явився;
від відповідача-2: адвокат, ордер серії АР №1170088 від 29.03.2024, посвідчення ЗП001262 від 28.04.2017;
установив
13.03.2024 до Господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява Акціонерного товариства Комерційного банку «Приватбанк» до відповідачів Приватного підприємства «Агротех», ОСОБА_1 про стягнення заборгованість за договором від 01.02.2022, який за своєю правовою природою є договором приєднання, та складається із Анкети-заяви та Умов в розмірі 91 733,34 грн, з яких: заборгованість за кредитом в розмірі 83 333,34 грн, заборгованість за відсотками у вигляді щомісячної комісії в розмірі 8400,00 грн.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 13.03.2024 справу № 908/639/24 передано на розгляд судді Горохову І.С.
Ухвалою суду від 25.03.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі №908/639/24. Присвоєно справі номер провадження 15/33/24, ухвалено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, без виклику сторін.
Ухвалою суду від 30.04.2024 клопотання представника ОСОБА_1 адвоката Кірічок Віталія Вікторовича про розгляд справи № 908/639/24 у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін, задоволено, ухвалено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін, судове засідання у справі, з урахуванням ухвали суду від 01.05.2024 про виправлення описки, призначено на 23.05.2024 о/об 10:15 год.
02.05.024 через систему «Електронний суд»» до суду надійшла заява представника Акціонерного товариства Комерційного банку «Приватбанк» адвоката Якушева Сергія Олександровича про участь у вищезгаданому судовому засіданні в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів у системі ЄСІТС.
Ухвалою суду від 06.05.2024 задоволено заяву представника Акціонерного товариства Комерційного банку «Приватбанк» адвоката Якушева Сергія Олександровича про участь у судовому засіданні у справі №908/639/24 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів з використанням підсистеми відеоконференцзв`язку ЄСІТС, постановлено забезпечити участь представника Акціонерного товариства Комерційного банку «Приватбанк» адвоката Якушева Сергія Олександровича про участь у судовому засіданні, призначеному на 23.05.2024 о 10:15 год., у справі №908/639/24 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів представника за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку ЄСІТС (вебадреса http://vkz.court.gov.ua/), що функціонує в Господарському суді Запорізької області.
Судове засідання 23.05.2024 проводилось в режимі відеоконференції, технічна фіксація здійснювалась за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку: vkz.court.gov.ua.
Судом перевірені повноваження присутніх в судовому засіданні представників сторін. Відводів складу суду не заявлено.
Відповідач заперечує стосовно участі представника позивача Якушева С.О., обґрунтовуючи відсутністю у нього повноважень у зв`язку з припиненням довіреності №7756-К-Н-О від 07.09.2021. Надав для огляду суду роздруківку з сайту https://doverennost.privatbank.ua/, відповідно до якої станом на 23.05.2024 дію довіреності №7756-К-Н-О, якою уповноважується Адвокат (діє на підставі Свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю № ЗП 001448, виданого 30.10.2017 Радою адвокатів Запорізької області) Якушев Сергій Олександрович, припинено.
Представник позивача Якушев С.О. проти таких доводів заперечив, зазначивши, що є повноваженим представником на підставі нової довіреності, ордеру та договору про надання правової (правничої) допомоги із додатковими угодами до нього, які запропонував надати суду шляхом додавання файлів за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку.
Для надання представнику позивача можливості передати відповідні фали судом оголошено на декілька хвилин перерву.
Після перерви суд повідомив присутніх представників сторін, що файли, які намагався передати представник відповідача в програмі відеоконференцзв`язку, не відкриваються, програма видає помилку.
Відповідно до ч. 5 ст. 240 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) датою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення.
Відповідно до приписів ст. 248 ГПК України суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Згідно з ч. ч. 2, 4 ст. 252 ГПК України розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться.
Перше судове засідання у справі проводиться не пізніше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі. За клопотанням сторони суд може відкласти розгляд справи з метою надання додаткового часу для подання відповіді на відзив та (або) заперечення, якщо вони не подані до першого судового засідання з поважних причин.
Відповідно до ч. 8 ст. 252 ГПК України при розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їх усні пояснення. Судові дебати не проводяться.
За приписами частин 1, 2 статті 2 ГПК України завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.
Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Тобто, виходячи з цієї норми, в першу чергу, суд має справедливо, тобто з дотриманням принципу верховенства права, вирішити господарський спір.
Частиною 1 статті 13 ГПК України передбачено, що судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін.
Суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом (п. 4 ч. 5 ст. 13 ГПК України).
Відповідно до ст. 86 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Відповідно до ст. 15 ГПК України суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання господарського судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов`язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.
Відповідно до ч. 3 ст. 247 ГПК України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно до ч. 6 ст. 250 ГПК України, якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.
Питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження належить до дискреційних повноважень суду першої інстанції. Однак, враховуючи приписи ч. 3 ст. 247, ч. 1 ст. 250 ГПК України, суд першої інстанції при вирішенні даного питання (розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження) повинен враховувати такі критерії, зокрема, ціну позову, значення справи для сторін, обраний позивачем спосіб захисту, категорію та складність справи, обсяг та характер доказів у справі, кількість сторін та інших учасників справи, чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес, думку сторін тощо (Постанова Верховного Суду України від 16.04.2019 року у справі № 910/10071/18).
Відповідно до ч. ч. 1, 5 ст. 236 ГПК України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Суд зазначає, що питання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження вирішувалось судом на стадії відкриття провадження у справі. Вирішуючи питання про відкриття провадження у даній справі, суд, врахувавши ціну позову та характер спірних правовідносин, дійшов висновку, що справа підлягає розгляду у порядку спрощеного позовного провадження.
Розпочавши розгляд даної справи та дослідивши надані до неї позивачем докази, ураховуючи необхідність підтвердження повноважень представника позивача, суд дійшов висновку про неможливість з`ясування всіх обставин даної справи без проведення процедур загального позовного провадження.
Отже, зважаючи на необхідність всебічного дослідження доводів учасників процесу та необхідності з`ясування обставин у даній справі, а також підтвердження повноважень представника позивача, які він не зміг підтвердити на дату проведення судового засідання у спрощеному позовному провадженні, до того ж спливу строку розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, суд вважає, що проведення процедур загального позовного провадження у цій справі сприятиме досягненню завдань господарського судочинства, визначених ст. 2 ГПК України, а тому вважає за необхідне здійснити перехід від спрощеного позовного провадження до розгляду цієї справи за правилами загального позовного провадження з призначенням підготовчого засідання зі стадії відкриття провадження у справі.
Керуючись ст. ст. 120, 176, 177, 182, 234, 235, 247, 250 Господарського процесуального кодексу України, суд
ухвалив
1. Здійснювати розгляд справи № 908/639/24 за правилами загального позовного провадження.
3. Розгляд справи здійснювати зі стадії відкриття провадження у справі.
4. Підготовче засідання у справі № 908/639/24 призначити на 10.06.2024 о/об 11:00 год. в режимі відеоконференції.
Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Запорізької області за адресою: м. Запоріжжя, вул. Гетьманська, 4, корпус 2, кабінет № 218.
5. Сторонам у справі до 10.06.2024 запропонувати надати суду:
Позивачу надати докази в підтвердження повноважень представника, який буде брати участь в судовому засідання.
Суд роз`яснює позивачу що відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 46 ГПК України позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог до закінчення підготовчого засідання, а також відповідно до ч. 3 ст. 46 ГПК України позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви до закінчення підготовчого засідання.
6. Направити ухвалу суду учасникам судового процесу на їхні офіційні електронні адреси в електронній формі із застосуванням ЄСІТС та через оголошення офіційному вебсайті судової влади України.
Інформацію щодо справи можна отримати за телефоном «гарячої лінії» (061) 764-89-30 та в канцелярії суду (061) 764-89-29.
Інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі «Інтернет» за вебадресою: http://court.gov.ua/fair/sud5009.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Ухвала підписана 28.05.2024.
СуддяІ. С. Горохов
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 23.05.2024 |
Оприлюднено | 30.05.2024 |
Номер документу | 119329986 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань банківської діяльності кредитування забезпечення виконання зобов’язання |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Горохов І.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні