Рішення
від 28.05.2024 по справі 910/3297/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м. Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.uaРІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

28.05.2024Справа № 910/3297/24

За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Мега Інвест Девелопмент" (м. Київ)

до Товариства з обмеженою відповідальністю " Меблі-Декор Прайм" (м. Львів)

про стягнення 426 200,19 грн,

Суддя Ващенко Т.М.

Секретар судового засідання Шаповалов А.М.

Представники сторін: не викликались

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Мега Інвест Девелопмент" звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю " Меблі-Декор Прайм" про стягнення 426 200,19 грн. за Договором на оренду нежитлового приміщення № 01-12/21-30 від 01.12.2021.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 27.03.2024 відкрито провадження у справі №910/3297/24, її розгляд вирішено здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін, встановлено сторонам процесуальні строки для подання відзиву, відповіді на відзив, заперечень, заяв і клопотань.

Копія цієї ухвали була вручена відповідачу в його електронний кабінет, що підтверджується повідомленням про доставлення процесуального документа.

Таким чином, відповідач належним чином повідомлений про розгляд даної справи, проте у встановлений строк відзиву на позовну заяву не подав; будь-яких заяв чи клопотань на адресу суду від відповідача не надходило.

Частиною 9 ст. 165 ГПК України передбачено, що в разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

29.04.2024 від позивача надійшло підтвердження про незмінність суми заборгованості.

Оскільки наявні у матеріалах справи документи достатні для прийняття повного та обґрунтованого судового рішення, у відповідності до ч. 5 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України справа розглядається за наявними у справі матеріалами.

Згідно з частиною 4 статті 240 Господарського процесуального кодексу України у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення. Датою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення (ч. 5 ст. 240 Господарського процесуального кодексу України).

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Господарський суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

01.12.2021 між позивачем (Орендодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Люкс Технології", яке в подальшому змінило найменування на Товариство з обмеженою відповідальністю " Меблі-Декор Прайм" (відповідач, Орендар) було укладено договір оренди №01-12/21-30 (далі - Договір), відповідно до п. 1.1. якого Орендодавець передає, а Орендар, для здійснення власної господарської діяльності, за плату і на певний строк приймає у користування майно.

Майно, що є об`єктом оренди, згідно з умовами цього Договору, є нежитлове приміщення загальною площею 410,00 кв.м., що знаходиться в споруді арочного складу відділу зовнішньої комплектації (літера «П»), за адресою: м. Київ, вул. Дегтярівська, 21 (надалі - Приміщення) і належать Орендодавцю на праві власності (п. 1.2. Договору).

Згідно з п. п. 1.3. - 1.5. Договору приміщення, визначені в п.1.2. розділу 1 цього Договору, надаються Орендарю для здійснення його господарської діяльності та виключно у відповідності до цільового призначення використання Приміщення, а саме: під склад. Приміщення, вказані в п. 1.2. розділу 1 Договору, залишаються на балансі Орендодавця і не передаються на баланс Орендаря. Амортизаційні відрахування на Приміщення нараховує та залишає в своєму розпорядженні Орендодавець. Місце розташування Майна та його межі визначаються Сторонами на Плані розташування. (Додатки №1 до Договору, що є його невід`ємною частиною).

Пунктом 2.1. Договору передбачено, що Орендар набуває Приміщення у строкове, платне, поворотне користування з 01 грудня 2021р. Передача Приміщень оформляється Актом приймання-передачі, у якому зазначається при необхідності наявне обладнання, інвентар та інше майно, що належить Орендодавцю, та передається разом з Приміщеннями. Акт приймання-передачі складається у довільній формі і підписується повноважними представниками Сторін Договору та скріплюється печатками Сторін (за наявності). У випадку відмови від укладення Акту Приймання-передачі Орендарем у строк визначений вище Орендодавець має право розірвати цей договір Достроково та передати приміщення в користування третім особам.

Відповідно до п. 2.4. Договору повернення Орендарем Приміщень Орендодавцю здійснюється після припинення дії цього Договору та оформляється Актом передачі-приймання (повернення), який складається у довільній формі і підписується повноважними представниками Сторін Договору. У випадку якщо Орендар прострочив повернення Приміщень більш ніж на 10 календарних днів, Орендодавець вправі передати Приміщення в користування третім особам разом із майном Орендаря, що знаходиться в Приміщенні, що підтверджується Актом про звільнення приміщення, якщо Сторони не погодили інший порядок розпорядження майном Орендаря. У цьому разі, Орендодавець звільняється від відповідальності за будь-яку майнову шкоду (збитки), які виникли в результаті пошкодження, зникнення, знищення тощо майна Орендаря. Факт звільнення Приміщення підтверджується Актом про звільнення приміщення, складеним комісією у складі представників Орендодавця у складі не менше 3 осіб. Вказаний Акт підписується членами комісії та не потребує узгодження та підписання зі сторони Орендаря або його уповноважених представників. Складання Акту про звільнення приміщень є рівнозначним складанню Акту передачі (повернення) Приміщень. Акт про звільнення приміщень є підставою для припинення нарахування Орендної плати та інших передбачених договором платежів. Дата підписання зазначеного Акту вважається останнім днем оренди. Копія Акту про звільнення приміщень направляється Орендарю рекомендованим листом або вручається під розпис (якщо Орендодавцю відомо місцезнаходження Орендаря).

У пункті 3.1. Договору сторони домовились, що розмір орендної плати на момент підписання Договору становить: 80,00 грн. (вісімдесят грн. 00 коп.) за 1 кв.м., в т.ч. ПДВ 20%. Загальний розмір орендної плати в місяць за користування Приміщеннями складає 32 800,00 грн. (тридцять дві тисячі вісімсот гривень 00 копійок), в т.ч. ПДВ 20%. Орендна плата нараховується з моменту укладення Акту приймання-передачі. Витрати Орендодавця на оплату податків за Земельну ділянку, на якій розміщено Об`єкт оренди, податку на нерухомість, входять до складу Орендної плати і окремій оплаті Орендарем не підлягають. Для уникнення непорозумінь Сторони погодились, що Орендар не сплачує і не компенсує Орендодавцю жодних інших платежів, не передбачених цим Договором.

За умовами п. п. 3.2. - 3.4. Договору протягом 3 (трьох) календарних днів з моменту підписання Акта приймання-передачі, вказаного в п. 2.1. розділу 2 даного Договору, Орендар зобов`язаний сплатити Орендодавцю орендну плату за перший календарний місяць оренди і за останній календарний місяць оренди в сумі 65 600,00 (шістдесят п`ять тисяч шістсот грн. 00 коп.), в т.ч. ПДВ 20%. Орендна плата сплачується Орендарем щомісяця до першого числа розрахункового місяця шляхом перерахування коштів на поточний рахунок Орендодавця, що вказаний у цьому Договорі за виключенням сплати за перший та останній місяці оренди. Орендна плата за користування Приміщенням може підлягати підвищенню. Орендодавець повідомляє Орендаря про підвищення вартості орендної плати за 60 календарних днів до підвищення шляхом направлення або вручення під розписку повідомлення про таке підвищення. Зміни, що стосуються цього пункту Договору, вносяться Сторонами шляхом укладення окремої угоди, яка підписується повноважними представниками Сторін та є невід`ємною частиною Договору.

Пунктами 3.5., 3.6. Договору передбачено, що на підставі виставленого (-их) рахунку (-ів) Орендар відшкодовує Орендодавцю вартість фактично спожитих комунальних послуг (надалі - «Комунальні послуги»): водопостачання та водовідведення, вартість спожитої електроенергії та інші) у періоді фактичного споживання цих послуг до 15ого числа наступного за розрахунковий місяць споживання цих послуг Орендарем. Додатково Орендар сплачує вартість обслуговування електромереж, вартість яких становить - 0,80 грн. кВт/год з ПДВ. Нарахування Комунальних послуг відбувається з моменту укладення Акту приймання - передачі Приміщення. Орендодавець розраховує вартість фактично спожитих Орендарем комунальних послуг виходячи із вартості послуг третіх осіб, що надають комунальні послуги пропорційно до площі, що передається Орендарю в користування.

Згідно з п. п. 3.7., 3.8. Договору вартість експлуатаційних послуг складає 10,00 грн. (десять грн. 00 коп.) включаючи ПДВ 20%, в місяць з одного квадратного метра орендованого Приміщення. Відшкодування експлуатаційних витрат здійснюється Орендарем до першого числа розрахункового місяця шляхом перерахування коштів на поточний рахунок Орендодавця. Експлуатаційні витрати нараховуються з моменту укладення Акту приймання-передачі Приміщення. Розрахунок суми відшкодування Комунальних послуг Орендодавець може щомісячно надавати Орендарю до Акту наданих послуг.

Орендар самостійно отримує від Орендодавця рахунки на сплату орендної плати, Комунальних послуг та Експлуатаційних витрат (п. 3.10. Договору).

Пунктами 10.1., 10.2. Договору (в редакції Додаткового договору від 30.11.2022) передбачено, що він вважається укладеним і набирає чинності з моменту його підписання Сторонами та скріплення їх печатками. Строк цього Договору починає свій перебіг у момент, визначений у п. 2.1 розділу 2 цього Договору, та закінчується 30 листопада 2023 року.

За змістом ст. 509 Цивільного кодексу України, ст. 173 Господарського кодексу України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

За приписами ст. ст. 11, 509 Цивільного кодексу України зобов`язання виникають, зокрема, з договору.

Згідно зі ст. 626 Цивільного кодексу України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

Відповідно до ст. ст. 6, 627 Цивільного кодексу України сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

До відносин оренди застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цих Кодексом (ч. 6 ст. 289 ГК України).

Згідно з ч. 1 ст. 759 Цивільного кодексу України, за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов`язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

Відповідно до ч. 1 ст. 762 Цивільного кодексу України, за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму.

Статтею 631 ЦК України визначено, що строком договору є час, протягом якого сторони можуть здійснити свої права і виконати свої обов`язки відповідно до договору. Договір набирає чинності з моменту його укладення. Сторони можуть встановити, що умови договору застосовуються до відносин між ними, які виникли до його укладення. Закінчення строку договору не звільняє сторони від відповідальності за його порушення, яке мало місце під час дії договору.

01.12.2021 по акту приймання-передачі позивач передав, а відповідач прийняв в оренду об`єкт нерухомості за Договором.

Як вказує позивач, відповідач під час дії Договору, належним чином не виконував своїх зобов`язань зі сплати орендних платежів та оплати комунальних послуг, а після закінчення його дії орендоване приміщення по акту приймання-передачі не повернув.

Листом вих. №2 від 07.02.2023 відповідач гарантував сплату заборгованості за Договором за період з січня 2022 по січень 2023 року в розмірі 338 032,60 грн.

11.08.2023 позивач направив відповідачу претензію про сплату заборгованості, акти наданих послуг та рахунки на оплату.

Проте відповідач відповіді на претензію не надав, наявну заборгованість за Договором не сплатив, що і зумовило звернення позивача до суду з даною позовною заявою.

Судом встановлено, що за наявними в матеріалах справи доказами заборгованість відповідача по орендній платі за період користування приміщенням з січня 2022 року по квітень 2023 року та спожитим комунальним послугам складає 426 200,19 грн.

Доказів сплати відповідачем заборгованості чи відсутності підстав для її сплати сторонами до матеріалів справи не надано.

Доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків. (ч. ч. 1, 2 ст. 73 ГПК України).

Згідно з ч. 1 ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Статтями 76, 77 ГПК України визначено, що належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Відповідно до ст. 79 ГПК України наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування. Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Відповідно до частини 1 статті 86 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Оцінивши подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд встановив наявність підстав для задоволення позовних вимог та стягнення з відповідача заборгованості за Договором в загальному розмірі 426 200,19 грн.

Відповідно до ст. 129 ГПК України витрати по сплаті судового збору покладаються на відповідача.

Керуючись ст. ст. 73, 74, 76-80, 86, 129, 165, 219, 232, 233, 236-238, 240, 241, 252 ГПК України, Господарський суд міста Києва, -

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю " Меблі-Декор Прайм" (79054, Львівська область, м. Львів, вул. Виговського, 1, буд.41; ідентифікаційний код 37725526) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Мега Інвест Девелопмент" (01010, м. Київ, вул. Князів Острозьких, буд. 8; ідентифікаційний код 41080475) 426 200 (чотириста двадцять шість тисяч двісті) грн 19 коп. заборгованості та 6 393 (шість тисяч триста дев`яносто три) грн 00 коп. судового збору.

3. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили у відповідності до приписів ст. 241 Господарського процесуального кодексу України. Рішення господарського суду може бути оскаржене в порядку та строки, передбачені ст. ст. 253, 254, 256-259 ГПК України.

Суддя Т.М. Ващенко

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення28.05.2024
Оприлюднено30.05.2024
Номер документу119330504
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань оренди

Судовий реєстр по справі —910/3297/24

Рішення від 28.05.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ващенко Т.М.

Ухвала від 27.03.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ващенко Т.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні