Ухвала
від 22.05.2024 по справі 542/795/23
НОВОСАНЖАРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

справа № 543/795/23

провадження № 2/542/125/24

22 травня 2024 року Новосанжарський районний суд Полтавської області у складі

головуючого судді Кашуби М.І.,

за участю секретаря судового засідання Журавель О.В.,

представника позивача ОСОБА_1 ,

представника служби у справах дітей ОСОБА_2 ,

відповідачки ОСОБА_3 ,

представника відповідачки адвоката Руль М.І.,

представника третьої особи адвоката Кірнос Н.В.,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні цивільну справу за позовом Виконавчого комітету Новосанжарської селищної ради Полтавського району Полтавської області в інтересах: ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 до ОСОБА_3 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Служба у справах дітей Новосанжарської селищної ради Полтавського району Полтавськоїобласті, ОСОБА_7 про позбавлення батьківських прав,-

в с т а н о в и в:

В провадженні Новосанжарського районного суду Полтавської області перебуває зазначена справа.

01.04.2024 до суду від предтавника ОСОБА_7 адвоката Кірнос Н.В. надійшло клопотання про витребування від відділення поліції № 3 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області належним чином засвідчену копію адміністративної справи відносно ОСОБА_3 та від Октябрського районного суду м. Полтави належним чином засвідчену копію адміністративної справи № 554/5990/22 відносно ОСОБА_3 за ч. 1 ст. 184 КУпАП.

22.04.2024 до суду від представника позивача ОСОБА_8 надійшли доповнення до вказаної позовної заяви, у яких він просив позбавити батьківських прав ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 батьківських прав щодо малолітніх дітей: ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .

Відповідно до пункту 4 частини 5 статті 12 ЦПК України, суд, зберігаючи об`єктивність та неупередженість сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ч. 2 ст. 13 ЦПК України, збирання доказів у цивільних справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд має право збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи лише у випадках, коли це необхідно для захисту малолітніх чи неповнолітніх осіб або осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом.

Частиною першою статті 81 ЦПК України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

З урахуванням викладеного, враховуючи необхідність витребуваних доказів для правильного вирішення справи, оскільки вони сприятимуть забезпеченню повноти та об`єктивності розгляду справи по суті, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання представника третьої особи, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору адвоката Кірнос Н.В. щодо витребування від відділення поліції № 3 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області належним чином засвідченої копії адміністративної справи відносно ОСОБА_3 та від Октябрського районного суду м. Полтави належним чином засвідченої копії адміністративної справи № 554/5990/22 відносно ОСОБА_3 за ч. 1 ст. 184 КУпАП.

Щодо заяви представника позивача про зміну підстав позову, суд враховує наступне.

Відповідно до ч. 3ст. 49 ЦПК Українидо закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви.

Верховний Суд у постанові від 09 липня 2020 року по справі № 922/404/19 зазначив, що позовом у процесуальному сенсі є звернення до суду з вимогою про захист своїх прав та інтересів, який складається із двох елементів: предмета і підстави позову.

Під предметом позову розуміється певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення. Підставу позову становлять обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо захисту права та охоронюваного законом інтересу.

Відтак зміна предмета позову означає зміну вимоги, з якою позивач звернувся до відповідача, а зміна підстав позову - це зміна обставин, на яких ґрунтується вимога позивача.

Отже зміна предмета позову означає зміну матеріальної вимоги, з якою позивач звернувся до відповідача, а зміна підстав позову - це зміна обставин, на яких ґрунтується вимога позивача. Одночасна зміна і предмета, і підстав позову не допускається, оскільки у разі одночасної зміни предмета та підстав позову фактично виникає нова матеріально-правова вимога позивача, яка обґрунтовується іншими обставинами, що за своєю суттю є новим позовом.

Позивач може змінити або підставу, або предмет позову. Зміна підстав і предмету позову не допускається. Верховний Суд вказує, що якщо в процесі розгляду справи повністю змінюються підстави й предмет позову, то це слід розглядати як нові позовні вимоги, які мають бути оформлені письмовою заявою у відповідності зЦПК Україниі одночасною відмовою від раніше заявлених вимог. Зокрема, такий правовий висновок надано Верховним Судом у постанові від 16.03.2018 в справі №916/1764/17.

Не вважаються зміною підстав позову доповнення його новими обставинами при збереженні в ньому первісних обставин та зміна посилання на норми матеріального чи процесуального права.

Аналогічні висновки Верховного Суду викладені у постанові Великої Палати Верховного Суду від 25 червня 2019 року у справі №924/1473/15 та у постанові Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 15 жовтня 2020 року у справі №922/2575/19, у постанові Верховного суду від 22 липня 2021 року по справі №910/18389/20.

Особа, яка звертається до суду з позовом, самостійно визначає у позовній заяві, яке її право чи охоронюваний законом інтерес порушено особою, до якої пред`явлено позов, та зазначає, які саме дії необхідно вчинити суду для відновлення порушеного права. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.

Вивчивши доповнену позовну заяву, якою доповнено підстави позову у даній справі, суд вважає, що така заява не суперечить закону, не виходить за межі спірних правовідносин, сторона позивача змінила підстави позову, не змінюючи предмет позову, тому суд вважає за необхідне заяву представника позивача задовольнити, прийняти до провадження доповнену позовну заяву.

Згідно з частиною 2статті 258 ЦПК України, процедурні питання, пов`язані з рухом справи в суді першої інстанції, клопотання та заяви осіб, які беруть участь у справі, питання про відкладення розгляду справи, оголошення перерви, зупинення або закриття провадження у справі, залишення заяви без розгляду, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом, вирішуються судом шляхом постановлення ухвал.

На підставі викладеного і керуючись статтями 13, 49, 81, 258 - 261 ЦПК України, суд

п о с т а н о в и в:

Прийняти до розгляду доповнену позовну заяву Виконавчого комітету Новосанжарської селищної ради Полтавського району Полтавської області про позбавлення батьківських прав

Відповідачці та її представнику надіслати копію доповненої позовної заяви із додатками та роз`яснити, що відповідно до статей 178, 191 ЦПК України вони мають право у п`ятнадцятиденний строк з дня отримання ухвали, надіслати:

1) суду - відзив на доповнену позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи;

2) позивачу, а також третім особам - копію відзиву та доданих до нього документів.

3) пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву.

Треті особи можуть надати пояснення щодо доповненого позову або відзиву на нього у п`ятнадцятиденний строк з дня їх отримання.

Клопотання представника третьої особи ОСОБА_7 адвоката Кірнос Н.В. про витребування доказів задовольнити.

Витребувати від відділення поліції № 3 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області належним чином засвідчену копію адміністративної справи відносно ОСОБА_3 .

Витребувати від Октябрського районного суду м. Полтави належним чином засвідчену копію адміністративної справи № 554/5990/22 відносно ОСОБА_3 за ч. 1 ст. 184 КУпАП.

Копію ухвали направити до Октябрського районного суду м. Полтави та ВП № 3 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області для виконання.

Копію ухвали невідкладно надіслати учасникам справи.

Ухвала оскарженню не піддягає та набирає законної сили з моменту її підписання.

Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Новосанжарського районного суду

Полтавської області Кашуба М.І.

Повний текст ухвали складений 27 травня 2024 року.

СудНовосанжарський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення22.05.2024
Оприлюднено30.05.2024
Номер документу119333686
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав

Судовий реєстр по справі —542/795/23

Ухвала від 23.12.2024

Цивільне

Новосанжарський районний суд Полтавської області

Кашуба М. І.

Ухвала від 25.11.2024

Цивільне

Новосанжарський районний суд Полтавської області

Кашуба М. І.

Ухвала від 05.11.2024

Цивільне

Новосанжарський районний суд Полтавської області

Кашуба М. І.

Ухвала від 14.10.2024

Цивільне

Новосанжарський районний суд Полтавської області

Кашуба М. І.

Ухвала від 12.09.2024

Цивільне

Новосанжарський районний суд Полтавської області

Кашуба М. І.

Ухвала від 12.07.2024

Цивільне

Новосанжарський районний суд Полтавської області

Кашуба М. І.

Ухвала від 19.06.2024

Цивільне

Новосанжарський районний суд Полтавської області

Кашуба М. І.

Ухвала від 19.06.2024

Цивільне

Новосанжарський районний суд Полтавської області

Кашуба М. І.

Ухвала від 22.05.2024

Цивільне

Новосанжарський районний суд Полтавської області

Кашуба М. І.

Ухвала від 22.05.2024

Цивільне

Новосанжарський районний суд Полтавської області

Кашуба М. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні