Справа № 562/3149/23
У Х В А Л А
31.08.2023 року Здолбунівський районний суд Рівненської області в складі головуючого судді Саган Л.В., розглянувши в м.Здолбунові позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Гефест" до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення 3% річних за невиконання грошового зобов`язання, -
в с т а н о в и в:
Товариство зобмеженою відповідальністю "ФК "Гефест" звернулося до Здолбунівського районного суду Рівненської області з позовом про стягнення солідарно з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 3% річних у розмірі 2060 (дві тисячі шістдесят) доларів США 83 центи за невиконання грошового зобов`язання за рішенням Здолбунівського районного суду Рівненської області від 30 травня 2012 року в справі № 2-658/11.
Позивачем зазначено ціну позову: 2060,83 доларів США (еквівалентно 75361,66 гривень).
Дослідивши зміст поданої позовної заяви та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що позовна заява Товариства зобмеженою відповідальністю"Фінансовакомпанія "Гефест" підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст.ст.175, 177 ЦПК України та має недоліки, що перешкоджають вирішенню питання про відкриття провадження у справі.
Так, відповідно до чинного законодавства України позовна заява є процесуальним документом, який відповідно до пунктів 4, 5, 8 ч.3 ст.175 ЦПК України повинен містити в собі: зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Частиною 5 ст.177 ЦПК України встановлено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких грунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
За змістом п.1 ч.1 ст.176 ЦПК України ціна позову визначається у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, чи оспорюваною сумою за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку.
Згідно положень п.1 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" при поданні до суду позовної заяви майнового характеру фізичною собою, сплачується судовий збір за ставкою 1% ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму працездатних осіб (1073,60 грн.) та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (13420 грн.).
В силу вимог абз.6 ч.1 ст.6 Закону України "Про судовий збір" за подання позовів, ціна яких визначається в іноземній валюті, судовий збір сплачується у гривнях з урахуванням офіційного курсу гривні до іноземної валюти, встановленого Національним банком України на день сплати.
Як зазначено у п.11 Постанови Пленуму ВССУ "Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах" від 17.10.2014 року № 10, порядок сплати судового збору за подання позовів, ціна яких визначається в іноземній валюті, у випадках та на умовах, встановлених законом (частина третя статті 533 ЦК), передбачено в абзаці 2 частини першої статті 6 Закону № 3674-VI. У цьому випадку ціна позову визначається як в іноземній валюті, так і в національній валюті України відповідно до офіційного курсу, встановленого Національним банком України на день подання позову. Виходячи саме з такої ціни позову (в національній валюті), визначається розмір судового збору, що підлягає сплаті. Однак якщо день подання позову не співпадає з днем сплати судового збору (збір сплачено раніше), то останній визначається з урахуванням офіційного курсу гривні до іноземної валюти, встановленого Національним банком України саме на день сплати, а не на день подання позову.
Як вбачається з матеріалів справи, позовна заява надіслана на адресу суду поштою 24 серпня 2023 року, що стверджується штампом Укрпошти на конверті. Згідно платіжної інструкції № 346687090 позивачем сплачено судовий збір 16 серпня 2023 року в розмірі 2684 (дві тисячі шістсот вісімдесят чотири) грн.
При цьому, позивачем у позовній заяві не зазначено та до позовної заяви не додано доказів офіційного курсу гривні до долара США, встановленого Національним банком України станом на день сплати судового збору, тобто 16 серпня 2023року.
Враховуючи, що позивачем не надано суду доказів на підтвердження ціни позову в національній валюті станом на 16 серпня 2023 року, тобто на день сплати судового збору,неможливо встановити правильність сплати судового збору в розмірі2684 (дві тисячі шістсот вісімдесят чотири) грн., а тому позивач має підтвердити відповідність сплаченого судового збору належними доказами та у разі сплати судового збору не в повному розмірі, доплатити відповідну суму і надати суду оригінал квитанції про оплату.
Підстав для звільнення від доказування судом не встановлено.
Згідно з ч.4 ст.83 ЦПК України якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.
Відповідно до прецедентної практики Європейського суду з прав людини, реалізуючи п.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони й обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.
Додержання процесуальної форми і змісту позовної заяви є однією з обов`язкових вимог національного законодавства, що забезпечує право на звернення до суду та порушення судом провадження у справі.
Згідно з ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175 і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені ст.ст.175, 177 ЦПК України, позовна заява буде вважатися поданою в день первісного її подання до суду.
Керуючись ст.ст.175, 177, 185 ЦПК України, суд
у х в а л и в :
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Гефест" до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення 3% річних за невиконання грошового зобов`язання залишити без руху.
Надати Товариству з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Гефест" строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання копії даної ухвали.
У разі невиправлення недоліків у строк, встановлений судом, позовна заява буде вважатися неподаною і повернута позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
С уд дя
Суд | Здолбунівський районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 31.08.2023 |
Оприлюднено | 30.05.2024 |
Номер документу | 119334024 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Інші справи позовного провадження |
Цивільне
Здолбунівський районний суд Рівненської області
Саган Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні