Справа № 489/3497/24
Номер провадження 2-о/489/112/24
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
21 травня 2024 року місто Миколаїв
Суддя Ленінського районного суду міста Миколаєва Кокорєв В. В., розглянувши матеріали заяви за вх. № 10940/24-Вх
за заявою про визнання особи недієздатною та призначення опікуна,
заявник: ОСОБА_1 ,
встановив
Заявником подано до суду заяву про визнання особи недієздатною та призначення опікуна.
Відповідно до ч. 3 ст. 42 ЦПК України у справах окремого провадження учасниками справи є заявники, інші заінтересовані особи.
Заявником у заяві не зазначено жодної заінтересованої особи, що є недоліком заяви і унеможливлює відкриття провадження.
Суд наголошує, що в даному випадку заінтересованою особою, наприклад, може бути як сама особа, яку заявник просить суд визнати недієздатною, так як Цивільний процесуальний кодекс України передбачає для такої особи обов`язкове залучення адвоката (ч.5 ст. 293 ЦПК України), так і будь-хто з родичів, орган опіки та піклування.
Виходячи з цього, суд акцентує увагу, що у випадках визнання фізичної особи недієздатною розгляд справ проводиться судом за обов`язковою участю адвоката особи, стосовно якої розглядається справа. У разі якщо особа не залучила адвоката, суд залучає його через орган (установу), уповноважений законом на надання безоплатної правничої допомоги. Рішення суду про доручення призначити адвоката негайно, але не пізніше двох робочих днів, надсилається відповідному органу (установі), уповноваженому законом на надання безоплатної правничої допомоги, для виконання.
Окрім того, суд вважає за необхідно зазначити, що згідно з ч.3 ст. 296 ЦПК України заяву про визнання фізичної особи недієздатною може бути подано членами її сім`ї, близькими родичами, незалежно від їх спільного проживання, органом опіки та піклування, закладом з надання психіатричної допомоги.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, суддя дійшов висновку про те, що заява підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків.
Керуючись ст. ст. 4, 175-177, 185, 259-261 ЦПК України, суддя
ухвалив
Залишити без руху заяву про визнання особи недієздатною та призначення опікуна, заявник: ОСОБА_1 .
Надати заявнику строк для усунення недоліків, а саме сім днів з дня отримання заявником копії ухвали. В зазначений строк заявнику необхідно подати нову заяву (з копією для заінтересованої особи), у якій зазначити заінтересовану (-их) особу (-осіб).
В разі невиконання цих вимог у визначений строк, заява буде вважатись неподаною та буде повернута заявнику.
Ухвала набирає законної сили в момент її підписання і оскарженню не підлягає.
Суддя В. В. Кокорєв
Суд | Ленінський районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 21.05.2024 |
Оприлюднено | 30.05.2024 |
Номер документу | 119343418 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Ленінський районний суд м. Миколаєва
Кокорєв В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні