Справа № 347/1743/22
УХВАЛА
Іменем України
29.05.2024 м.Косів
Косівський районний суд, Івано-Франківської області в складі :
головуючої судді Крилюк М.І.,
секретаря: Лазорик Л.В.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду м.Косів клопотання ОСОБА_1 про призначення земельно-технічної експертизи по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Косівської міської ради Косівського району Івано-Франківської області, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ФОП ОСОБА_4 , третя особа що не заявляє самостійних вимог: Головне управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернувся до суду із клопотанням про призначення земельно-технічної експертизи по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Косівської міської ради Косівського району Івано-Франківської області, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ФОП ОСОБА_4 , третя особа що не заявляє самостійних вимог: Головне управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою.
Інших клопотань у підготовчому судовому засіданні сторонами не подано.
Суд, вивчивши матеріали справи вважає, що клопотання слід задоволити із наступних підстав.
Відповідно до ст. 76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно ст. 103 ЦПК України, суд призначає експертизу у справі для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо.
При призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. Суд з урахуванням обставин справи має право визначити експерта чи експертну установу самостійно. У разі необхідності може бути призначено декілька експертів для підготовки одного висновку (комісійна або комплексна експертиза).
Питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом.
Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта. У разі відхилення або зміни питань, запропонованих учасниками справи, суд зобов`язаний мотивувати таке відхилення або зміну.
Питання, які ставляться експерту, і його висновок щодо них не можуть виходити за межі спеціальних знань експерта.
Призначений судом експерт невідкладно повинен повідомити суд про неможливість проведення ним експертизи через відсутність у нього необхідних знань або без залучення інших експертів.
Згідно з ч.1ст. 107 ЦПК України матеріали, необхідні для проведення експертизи, експерту надає суд, якщо експертиза призначена судом, або учасник справи, якщо експертиза проводиться за його замовленням. При призначенні експертизи суд з урахуванням думки учасників справи визначає, які саме матеріали необхідні для проведення експертизи. Суд може також заслухати призначених судом експертів з цього питання. Копії матеріалів, що надаються експерту, можуть залишатися у матеріалах справи.
Порядок призначення судової експертизи у науково-дослідних судово-експертних установах міністерства юстиції України, обов`язки, права та відповідальність судового експерта, організація та оформлення їх результатів визначається Законом України «Про судову експертизу»,Цивільним процесуальним кодексом України, Інструкцією про призначення та проведення судових експертиз та науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та іншими нормативно-правовими актами з питань судової експертизи.
Таким чином, враховуючи те, що для з"ясування обставин, що мають значення для справи потрібні спеціальні знання, а тому слід призначити по даній справі земельно-технічну експертизу, проведення якої доручити експертам Івано-Франківського відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз та попередити експерта про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України .
Оскільки дляпроведення зазначеноїекспертизи потрібнийзначний проміжокчасу,а томуна часпроведення експертизипровадження усправі слідзупинити,як цепередбачено вимогами ч.1п.5 ст.252 ЦПК України, згідно якої суд може за заявою особи, яка бере участь у справі, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках: призначення судом експертизи.
Відповідно до ч.2 ст. 135 ЦПК України суд може зобов`язати учасника справи, який заявив клопотання про виклик свідка, призначення експертизи, залучення спеціаліста, перекладача, забезпечення, витребування або огляд доказів за їх місцезнаходженням, попередньо (авансом) оплатити витрати, пов`язані з відповідною процесуальною дією.
А тому, витрати за проведення вказаної експертизи слід покласти на позивача ОСОБА_1 .
Керуючись ст.ст. 76, 103, 107, ч.1 п.5 ст.252 ЦПК України, суд,-
у х в а л и в:
Призначити у справі за позовом ОСОБА_1 до Косівської міської ради Косівського району Івано-Франківської області, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ФОП ОСОБА_4 , третя особа що не заявляє самостійних вимог: Головне управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою земельно-технічну експертизу на вирішення якої поставити наступні питання:
1.Чи відповідають фактичні межі та параметри земельних ділянок з кадастровими номерами 2623610100:02:008:0312 та 2623610100:02:008:0293 межам та параметрам, які вказані в правовстановлюючих документах із землеустрою та містяться у державному земельному кадастрі?
2.Чи має місце зміщення даних земельних ділянок по координатах, якщо має місце зміщення вказати в чому полягає зміщення?
Проведення експертизи доручити експертам Івано- Франківського відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз ( вул. Академіка Сахарова, 23-А, м. Івано-Франківськ, 76014, e-mail: ivano-frankivsk@kndise.gov.ua, код ЄДРПОУ 02883096) та попередити експерта про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України .
Оплату за проведення експертизи покласти на позивача ОСОБА_1 та роз"яснити йому положення ст. 146 ЦПК України про наслідки ухилення від участі в експертизі.
На час проведення експертизи провадження у справі зупинити.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Івано-Франківського апеляційного суду .
СУДДЯ М.І.Крилюк
Суд | Косівський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 29.05.2024 |
Оприлюднено | 30.05.2024 |
Номер документу | 119357597 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: |
Цивільне
Косівський районний суд Івано-Франківської області
КРИЛЮК М. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні