ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ДОДАТКОВЕ РІШЕННЯ
"15" травня 2024 р.м. Одеса Справа № 916/4447/23
Господарський суд Одеської області у складі судді Невінгловської Ю.М.
секретар судового засідання: Курко Ю.О.
за участю представників сторін:
від позивача: не з`явився;
від відповідача: не з`явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву (вх.№2-765/24 від 06.05.2024) про ухвалення додаткового рішення по справі №916/4447/23
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕЛЕВАТОР-АГРО" (37240, Полтавська обл., Миргородський рн, місто Заводське, вул.Якубовського, будинок 5А; код ЄДРПОУ 36913885);
до відповідача: Російської Федерації (Russian Federation код ISO ru/rus 643) в особі Генеральної прокуратури Російської Федерації (вул. Большая Дмитровка, д. 15а, строен. 1, Москва, Російська Федерація, ГСП-3, 125993);
про стягнення 44 528 200,00 грн,-
ВСТАНОВИВ:
Суть спору: 13.10.2023 від позивача ТОВ "ЕЛЕВАТОР-АГРО" до Господарського суду Одеської області надійшла позовна заява (вх.№5007/23 від 13.10.2023) до відповідача Російської Федерації (Russian Federation код ISO ru/rus 643) в особі Генеральної прокуратури Російської Федерації, у якій просить суд стягнути із відповідача 44 528 200,00 грн майнової шкоди, що в грошовому еквіваленті іноземної валюти становить 1 217 662 доларів США 15 центів.
Рішенням суду від 29.04.2024 позов Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕЛЕВАТОР-АГРО" задоволено, стягнуто з відповідача на користь позивача 44 528 200 грн 00 коп. майнової шкоди, що в грошовому еквіваленті іноземної валюти становить 1 217 662 доларів США 15 центів.
06.05.2024 до суду від Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕЛЕВАТОР-АГРО" надійшла заява про ухвалення додаткового рішення (вх. № 2-765/24), в якій заявник просить суд покласти на відповідача витрати на професійну правничу допомогу в сумі 150 000,00 грн, що в грошовому еквіваленті іноземної валюти становить 4108 доларів США 94 центів.
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 08.05.2024 заяву про ухвалення додаткового рішення призначено до розгляду в судовому засіданні на 15.05.2024.
15.05.2024 до суду від позивача надійшло клопотання про розгляд зави без участі представника позивача (вх. № 19636/24).
В судове засідання, призначене на 15.05.2024, представники сторін не з`явилися.
До повномасштабної військової агресії російської федерації проти України порядок передачі судових та позасудових документів для вручення на території російської федерації регулювався Угодою про порядок вирішення спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, до якої Україна приєдналася 19.12.1992 та згідно якої вручення судових документів відбувається шляхом направлення доручення компетентному суду або іншому органу договірної сторони.
Однак згідно листа Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) за вих. №9157/11.2-21 від 07.02.2024, з 29 грудня 2023 року припинена для України дія Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року та Протоколу до неї 1997 року.
У відносинах між Україною та російською федерацією чинною є Конвенція про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах 1965 року.
Згідно із заявою російської сторони, розміщеною на офіційному сайті Гаазької конференції з міжнародного права, документи, призначені для вручення державі, повинні передаватись через дипломатичні канали.
Однак, за інформацією, наданою МЗС України, 24.02.2022 розірвано дипломатичні відносини між Україною та росією у зв?язку з широкомасштабною збройною агресією.
Функціонування закордонних дипломатичних установ на території росії та діяльність її дипломатичних установ на території України зупинено.
Враховуючи викладене, Південне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Одеса) повідомило, що передача/отримання будь-яких документів до/з компетентних органів росії, у тому числі дипломатичними каналами, неможлива.
Враховуючи викладене, перекладені на російську мову матеріали заяви про ухвалення додаткового рішення (вх. № 2-765/24) з доданими до неї документами, надсилались відповідачу на його офіційну електронну адресу позивачем.
Відповідач про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлявся шляхом розміщення ухвал суду по справі №916/4447/23 у вигляді публікацій із викладенням змісту ухвал на офіційному веб-сайті судової влади України.
Згідно ч. 4 ст. 244 ГПК України, неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.
У судовому засіданні 15.05.2024, судом підписано вступну і резолютивну частини додаткового рішення та відкладено складення повного додаткового рішення на строк, визначений ч.6 ст. 233 ГПК України.
Розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕЛЕВАТОР-АГРО" (вх.№2-765/24 від 06.05.2024) про ухвалення додаткового рішення по справі №916/4447/23, суд дійшов висновку про її задоволення, з огляду на таке:
Положеннями статті 59 Конституції України закріплено, що кожен має право на професійну правничу допомогу. Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав.
Частинами першою, третьою статті 131-2 Конституції України визначено, що для надання професійної правничої допомоги в Україні діє адвокатура, засади організації і діяльності якої та здійснення адвокатської діяльності в Україні визначаються законом.
Зазначеним приписам Конституції України кореспондує стаття 16 ГПК України, положеннями якої передбачено, що учасники справи мають право користуватися правничою допомогою, а представництво у суді, як вид правничої допомоги, здійснюється виключно адвокатом (професійна правнича допомога), крім випадків, встановлених законом.
Однією з основних засад (принципів) господарського судочинства є відшкодування судових витрат сторони, на користь якої ухвалене судове рішення (п.12 ч.3 ст.2 ГПК України).
Відповідно до ч.1, п.1 ч.3 ст. 123 ГПК України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать, зокрема, витрати на професійну правничу допомогу та витрати, пов`язані з вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду.
Положеннями ч.1-3 ст.126 ГПК України встановлено, що витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на професійну правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат: розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу професійну правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката, визначається згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат. Для визначення розміру витрат на професійну правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
При цьому розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду, за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву. У разі неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду (ч.8 ст.129 ГПК України).
Як вбачається із матеріалів справи, 11.10.2023 між Адвокатським об`єднанням «Перший правничий колегіум «АСТРЕЯ» (Адвокатське об`єднання) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Елеватор-Агро» (клієнт) укладено Договір про надання правової допомоги №10/23 (Договір), згідно умов п. 1.1. якого клієнт доручає, а Адвокатське об`єднання приймає на себе зобов`язання надавати правову допомогу в обсязі та на умовах, передбачених Договором.
За умовами п. 1.2. Договору, Адвокатське об`єднання наступні види правової допомоги:
1. Надання правової інформації, консультацій і роз`яснень з правових питань, що виникають у КЛІЄНТА в процесі здійснення ним діяльності.
1.2.2. Перевіряє відповідність вимогам українського законодавства внутрішніх документів КЛІСНТА, надає допомогу КЛІЄНТУ при підготовці та правильному їх оформленні.
3. Приймає участь в підготовці та юридичному оформленні різного роду договорів, що укладаються клієнтом з суб`єктами господарювання, фізичними особами, а також надає допомогу в організації контролю за виконанням укладених договорів.
4. Представництво та правовий захист прав й інтересів клієнта перед третіми
особами, в усіх державних та недержавних, громадських, приватних організаціях, підприємствах та установах, органах державної влади та місцевого самоврядування, в Національній поліції України та її органах, слідчих підрозділах Державної фіскальної служби, Служби безпеки України, Державного бюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро України, Бюро економічної безпеки, в органах прокуратури, та в інших контролюючих та правоохоронних органах, в органах державної виконавчої служби України та/або перед приватними виконавцями, в судах України всіх рівнів та юрисдикцій, третейських судах з усіма наданими чинним законодавством України правами учасника судового процесу, позивачу (заявнику, скаржнику, кредитору), відповідачу (боржнику), потерпілому, свідку, та третій особі, правами сторін у виконавчому провадженні з правом одержання, подання та підпису будь-яких документів від імені клієнта, в тому числі: вимоги, претензії та відповіді на претензії, позовні заяви, скарги, заяви та відповіді на них, заяви про зміну підстав або предмета позову, заяви про збільшення чи зменшення розміру позовних вимог, заяви про відмову від позову, заяви про порушення справи про банкрутство, заяви про грошові вимоги та заяви про визнання кредитором у справах про банкрутство, заяви про видачу судового наказу, заяви про перегляд заочного рішення, апеляційні та касаційні скарги на рішення, ухвали, постанови усіх судів України, заяви (скарги) про перегляд судових рішень за винятковими чи у зв`язку з нововиявленими обставинами, заяви про затвердження мирових угод, інші процесуальні документи, отримувати копії рішень (ухвал, постанов) та інші документи, які знаходяться у справі, накази судів, інші виконавчі документи, тощо чи їх копії, засвідчувати своїм підписом колії документів, сплачувати державне мито, судовий збір; пред`являти виконавчі документи до примусового виконання (стягнення) шляхом підписання відповідних заяв, та під час виконавчих проваджень підписувати та подавати усі документи, в тому числі і заяви про закінчення виконавчих проваджень; вчиняти всі інші дії, передбачені чинним законодавством України для такого роду уповноважень та які, на думку Адвокатського об`єднання, будуть доцільними для правильного і ефективного виконання зобов`язань, передбачених Договором.
5. Здійснення, у встановленому законом порядку, захисту прав та законних інтересів клієнта у випадках, передбачених кримінальним процесуальним законодавством та законодавством про адміністративні правопорушення України.
6. Узагальнює та аналізує:
- практику розгляду судових та інших справ;
- спільно з іншими підрозділами клієнта результати розгляду претензій;
- практику укладання та виконання договорів;
- надає клієнта пропозиції щодо усунення виявлених недоліків.
7. Інформує клієнта на його запит про зміни в законодавстві, організовує спільно з підрозділами клієнта вивчення працівниками клієнта нормативно-правових актів, які стосуються їх діяльності.
8. Надає інші види правової допомоги.
9. Надає консультаційні послуги, управлінської та організаційної підтримки клієнту з питань керування, корпоративного стратегічного й оперативного планування, визначення напрямів розвитку бізнесу, кадрової політики, планування виробництва та контролю. Вчасно забезпечувати Адвокатське об`єднання всім необхідним для виконання його доручень, передбачених даним Договором, в тому числі інформацією та документами.
Відповідно до п.4.1. Договору, вартість надання Правової допомоги Адвокатським об`єднанням за Договором визначається на підставі попередньої домовленості щодо кожного завдання клієнта.
Згідно п.4.2. Договору, при розрахунку вартості Правової допомоги враховується час, витрачений Адвокатське об`єднання, його учасниками - адвокатами та співробітниками, для належного виконання доручення клієнта, а також:
??- ступінь складності правових питань, що стосуються доручень; вірогідність того, що прийняття доручення перешкоджатиме прийняттю Адвокатським об`єднанням інших доручень або суттєво ускладнить їх виконання;
??- необхідність виїзду у відрядження;
??- важливість доручення з точки зору інтересів клієнта;
??- особливі або додаткові вимоги клієнта стосовно строків виконання доручення.
Адвокатське об`єднання, його учасниками та співробітниками, надає клієнту Правову допомогу в робочий час. Під робочим часом у цьому випадку розуміється час з 09 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв. у робочі дні, визначені згідно законодавства України про працю.
У разі надання Адвокатським об`єднанням, його учасниками та співробітниками, Правової допомоги, на вимогу клієнта, у неробочий час, Адвокатське об`єднання має право на оплату такої Правової допомоги на підставі окремого рахунку, узгодженого сторонами Договору.
Якщо при виконанні Договору виникне необхідність виїхати у відрядження, то вартість часу проїзду учасника та/або співробітника Адвокатське об`єднання до клієнта або до його дорученнях розраховується, виходячи з погодинної ставки роботи адвоката, яка дорівнює 10% мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством на день надання Правової допомоги.
За умовами п. 4.3.Договору, винагорода Адвокатського об`єднання за надання Правової допомоги є гонораром, який поверненню не підлягає.
У п. 4.4. Договору сторони погодили, що крім оплати гонорару, клієнт відшкодовує адвокату всі витрати, понесені ним у зв`язку з виконанням Договору (надалі - витрати), які включають:
??- видатки на міжнародний та/або міжміський зв`язок;
??- витрати на факсимільний зв`язок, поштові витрати;
??- фотокопіювання, транспортні та відрядні витрати;
??- витрати на оплату перекладу на іноземні мови та з іноземних мов;
??- витрати на оплату праці експертів, консультантів із спеціальних питань;
??- інші витрати, пов`язані з наданням Правової допомоги.
Положеннями п. 4.5. Договору передбачено, що за результатами надання Правової допомоги складається акт прийому-передачі наданих послуг, що підписується сторонами протягом 5 (п?яти) днів з моменту його складання. В акті вказується обсяг наданої Адвокатським об`єднанням Правової допомоги, її вартість та порядок оплати. З моменту підписання акту Правова допомога вважається наданою.
У випадку якщо клієнт не повернув Адвокатському об`єднанню підписаний примірник акту прийому-передачі наданих послуг і не надав письмову мотивовану відмову від підписання даного акту в сірок, обумовлений в цьому пункті Договору, Правова допомога, що вказана в цьому акті, вважається прийнятою клієнтом без претензій і підлягає оплаті в повному обсязі.
Відповідно до п. 4.6. Договору, оплата Правової допомоги здійснюється клієнтом шляхом перерахування грошових коштів на банківський Адвокатського об`єднання або у будь-який інший незаборонений законодавством спосіб наступним чином:
??- або авансовий платіж у розмірі до 100% від вартості Правової допомоги, яку Адвокатське об`єднання має надати клієнту;
??- або абонентська оплата з розрахунку на місяць;
??- або протягом 10 (десяти) банківських днів з моменту підписання сторонами акту прийому-передачі наданих послуг за Договором.
Згідно п. 4.7. Договору, в акті, зазначеному в пункті 4.5 Договору, сторони визначають вид оплати, перелік якої наведений у пункті 4.6 Договору, у тому числі може бути визначений і інший порядок оплати та/чи вартість Правової допомоги. В цьому випадку сторони керуються умовами акта.
За умовами п. 5.1. Договору, надання Адвокатським об`єднанням правової допомоги за Договором здійснюється на підставі додаткових угод до Договору, якими визначається обсяг й вартість Правової допомоги, що буде надана або надається.
11.10.2023 між Адвокатським об`єднанням «Перший правничий колегіум «АСТРЕЯ» (Адвокатське об`єднання) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Елеватор-Агро» (клієнт) укладено Додаткову угоду № 1 до Договору №10/23 про надання правової допомоги, згідно п. 1. якої Адвокатське об`єднання зобов`язалось надати наступні послуги Клієнту:
1. Скласти позовну заяву до Російської Федерації (Russian Federation код ISO ru/rus 643) стягнення майнової шкоди, завданої КЛІЄНТУ збройними силами Російської Федерації у період з 01.03.2022 по дату деокупації с. Чорнобаївка Херсонської області - викрадення технологічного обладнання для комбікормового заводу BUHLER.
2. Здійснити аналіз, перевірку та збір наявних доказів, що підтверджують завдання збройними силами Російської Федерації у період з 01.03.2022 по дату деокупації с. Чорнобаївка Херсонської області майнової шкоди клієнту.
3. Здійснити аналіз судової практики розгляду спорів, що виникають із аналогічних правовідносин.
4. Підписати позовну заяву, складену відповідно до підпункту 1.1 пункту 1 цієї Додаткової угоди, та направити колію позовної заяви з додатками на електронну адресу Російської Федерації (Russian Federation код ISO ru/rus 643).
5. Подати позовну заяву, складену відповідно до підпункту 1.1 пункту 1 цієї Додаткової угоди, до суду.
1.6. У разі необхідності готувати й інші процесуальні документи, які пов`язані з розглядом судом позовної заяви, складеної відповідно до підпункту 1.1 пункту 1 цієї Додаткової угоди.
1.7. Здійснювати представництво у встановленому законом порядку інтересів клієнта в Господарському суді Одеської області у справі за позовом клієнта до Російської Федерації (Russian Federation код ISO ru/rus 643) стягнення майнової шкоди, завданої клієнту збройними силами Російської Федерації у період з 01.03.2022 по дату декупації с. Чорнобаївка Херсонської області - викрадення технологічного обладнання для комбікормового заводу BUHLER.
За умовами п. 2 Додаткової угоди № 1 до Договору №10/23, вартість послуг Адвокатського об`єднання, що передбачені цією Додатковою угодою, складає фіксовану суму 150 000 грн 00 коп., що в грошовому еквіваленті іноземної валюти становить 4 108 доларів США 94 центів.
???У п. 3 Додаткової угоди № 1 до Договору №10/23 сторонами погоджено, що оплата правової допомоги здійснюється клієнтом протягом 60 (шістдесят) банківських днів з моменту підписання Сторонами акту прийому-передачі наданих послуг за Договором.
???Згідно Акту про прийняття-передачу наданих послуг від 02.05.2024 Адвокатське об`єднання «Перший правничий колегіум «АСТРЕЯ» надало, а Товариство з обмеженою відповідальністю «Елеватор-Агро» прийняло юридичні послуги, передбачені Додатковою угодою №1 від 11.10.2023 до Договору, а саме: складено та подано позовну заяву до Російської Федерації (Russian Federation код ISO ru/rus 643) про стягнення майнової шкоди, завданої клієнту збройними силами Російської Федерації - у період з 01.03.2022 по дату деокупації с. Чорнобаївка Херсонської області - викрадення технологічного обладнання для комбікормового заводу BUHLER; Російської Федерації майнової шкоди КЛІЄНТУ; здійснено аналіз судової практики розгляду спорів, що виникають із аналогічних правовідносин; направлено на адресу Російської Федерації (Russian Federation код ISO ru/rus 643) копію позовної заяви з додатками; складено та подано у справі №916/4447/23 заяви (клопотання) з процесуальних питань від 09.11.2023, 18.01.2024, 05.02.2024, 05.02.2024, 26.04.2024; прийнято участь в судових засіданнях у справі №916/4447/23, що проводились Господарським судом Одеської області 13.11.2023, 18.01.2024, 25.03.2024, 29.04.2024.
???У п. 2 Акту сторони погодили, що вартість послуг, що вказані у пункті 11 цього Акту, становить 150 000 грн 00 коп., що в грошовому еквіваленті іноземної валюти становить 4 108 доларів США 94 центів.
???За умовами п.6. Акту, оплата послуг, наданих відповідно до Договору та додаткової угоди №1 від 11.10.2023 до Договору, здійснюється клієнту протягом 60 банківських днів з моменту підписання Сторонами цього Акту.
Згідно ст. 221 ГПК України, якщо сторона з поважних причин не може до закінчення судових дебатів у справі подати докази, що підтверджують розмір понесених нею судових витрат, суд за заявою такої сторони, поданою до закінчення судових дебатів у справі, може вирішити питання про судові витрати після ухвалення рішення по суті позовних вимог. Для вирішення питання про судові витрати суд призначає судове засідання, яке проводиться не пізніше п`ятнадцяти днів з дня ухвалення рішення по суті позовних вимог. У випадку, визначеному частиною другою цієї статті, суд ухвалює додаткове рішення в порядку, передбаченому статтею 244 цього Кодексу.
Так, представником позивача, у позовній заяві було зазначено, що докази понесення вказаних витрат будуть надані до суду в строк передбачений ч. 8 ст. 129 ГПК України.
Відповідно до п.3 ч.1, ч.3 ст.244 ГПК України, якщо судом не вирішено питання про судові витрати, суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення. Суд, що ухвалив рішення, ухвалює додаткове судове рішення в тому самому складі протягом десяти днів з дня надходження відповідної заяви. Додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення.
Згідно ч.1 ст.26 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність, адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги. Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
Представником позивача на підтвердження повноважень адвоката на надання правової допомоги до матеріалів справи додано ордер серії АІ №1476030.
Визначення договору про надання правової допомоги міститься в ст.1 Закону України Про адвокатуру і адвокатську діяльність, згідно з якою договір про надання правової допомоги - домовленість, за якою одна сторона (адвокат, адвокатське бюро, адвокатське об`єднання) зобов`язується здійснити захист, представництво або надати інші види правової допомоги другій стороні (клієнту) на умовах і в порядку, що визначені договором, а клієнт зобов`язується оплатити надання правової допомоги та фактичні витрати, необхідні для виконання договору.
За умовами частини третьої ст.27 Закону України Про адвокатуру і адвокатську діяльність, до договору про надання правової допомоги застосовуються загальні вимоги договірного права.
В силу ст. 30 Закону України Про адвокатуру і адвокатську діяльність, гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту. Порядок обчислення гонорару (фіксований розмір, погодинна оплата), підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються в договорі про надання правової допомоги. При встановленні розміру гонорару враховуються складність справи, кваліфікація і досвід адвоката, фінансовий стан клієнта та інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним та враховувати витрачений адвокатом час.
Розмір гонорару визначається лише за погодженням адвоката з клієнтом, а суд не вправі втручатися в ці правовідносини. Разом з тим чинне процесуальне законодавство визначило критерії, які слід застосовувати при визначенні розміру витрат на правничу допомогу: як їх дійсність, обґрунтованість, розумність і співмірність відповідно до ціни позову, з урахуванням складності та значення справи для сторін.
Відповідно до ч.5 ст. 129 ГПК України під час вирішення питання про розподіл судових витрат суд враховує:
1) чи пов`язані ці витрати з розглядом справи;
2) чи є розмір таких витрат обґрунтованим та пропорційним до предмета спору, з урахуванням ціни позову, значення справи для сторін, у тому числі чи міг результат її вирішення вплинути на репутацію сторони або чи викликала справа публічний інтерес;
3) поведінку сторони під час розгляду справи, що призвела до затягування розгляду справи, зокрема, подання стороною явно необґрунтованих заяв і клопотань, безпідставне твердження або заперечення стороною певних обставин, які мають значення для справи, безпідставне завищення позивачем позовних вимог тощо;
4) дії сторони щодо досудового вирішення спору та щодо врегулювання спору мирним шляхом під час розгляду справи, стадію розгляду справи, на якій такі дії вчинялись.
Надавши оцінку наявним у матеріалах справи доказам у сукупності, з урахуванням усіх аспектів і складності цієї справи, обсягу наданих адвокатом послуг, виходячи з характеру спірних правовідносин, обсягу матеріалів справи, суд вважає, що витрати у розмірі 150 000,00 грн, що в грошовому еквіваленті іноземної валюти становить 4 108 доларів США 94 центів, на оплату послуг адвоката є співмірними із рівнем складності справи і виконаним адвокатом обсягом робіт (наданих послуг).
Відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 129 ГПК України, інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються у разі задоволення позову - на відповідача.
Отже, враховуючи те, що рішенням суду було задоволено позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕЛЕВАТОР-АГРО» у повному обсязі, витрати на правову допомогу у розмірі 150 000,00 грн, що в грошовому еквіваленті іноземної валюти становить 4 108 доларів США 94 центів, згідно п. 1 ч. 4 ст. 129 ГПК України, покладаються на відповідача.
Керуючись ст. ст. 123, 126, 129, 221, 232, 236-238, 240, 241, 244 ГПК України, суд
ВИРІШИВ:
1.Заяву (вх.№2-765/24 від 06.05.2024) про ухвалення додаткового рішення по справі №916/4447/23 задовольнити.
2. Стягнути з Російської Федерації (Russian Federation код ISO ru/rus 643) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕЛЕВАТОР-АГРО» (37240, Полтавська обл., Миргородський рн, місто Заводське, вул.Якубовського, будинок 5А; код ЄДРПОУ 36913885) понесені судові витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 150 000/сто п`ятдесят тисяч/грн 00 коп., що в грошовому еквіваленті іноземної валюти становить 4108/чотири тисячі сто вісім/доларів США 94 центів.
Рішення суду набирає законної сили в порядку ст. 241 ГПК України та підлягає оскарженню до Південно-західного апеляційного господарського суду в порядку ст.256 ГПК України.
Повне додаткове рішення складено 27 травня 2024 року.
Суддя Ю.М. Невінгловська
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 15.05.2024 |
Оприлюднено | 31.05.2024 |
Номер документу | 119365084 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Невінгловська Ю.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні