Олевський районний суд Житомирської області
Справа № 287/978/24
1-кс/287/148/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 травня 2024 року м. Олевськ
Слідчий суддя Олевського районного суду Житомирської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні клопотання старшого слідчого СВ відділення поліції № 2 Коростенського районного управління поліції ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів у межах кримінального провадження №12024060520000080 від 13.03.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 128 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчий СВ відділення поліції № 2 Коростенського районного управління поліції ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором Олевського відділу Коростенської окружної прокуратури ОСОБА_4 , звернулася до слідчого судді із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів у межах кримінального провадження №12024060520000080 від 13.03.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 128 КК України, в якому вона просить надати дозвіл старшому слідчому слідчого відділення відділення поліції №2 Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 , старшому слідчому слідчого відділення відділення поліції №2 Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_5 , слідчому слідчого відділення відділення поліції №2 Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області лейтенанту поліції ОСОБА_6 або за дорученням слідчого, оперуповноваженому СКП відділення поліції №2 Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області капітану поліції ОСОБА_7 , оперуповноваженому СКП відділення поліції №2 Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_8 , старшому оперуповноваженому СКП відділення поліції №2 Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області капітану поліції ОСОБА_9 , оперуповноваженому СКП відділення поліції №2 Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області капітану поліції ОСОБА_10 , оперуповноваженому СКП відділення поліції №2 Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області капітану поліції ОСОБА_11 на тимчасовий доступ до оригіналів документів, що становлять лікарську таємницю та перебувають у володінні Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Ушомирської сільської ради, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , керівник - ОСОБА_12 , з можливістю їх вилучення, а саме:
- медичної карти (історії хвороби) стаціонарного хворого ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жителя АДРЕСА_2 та інших наявних медичних документів відносно останнього (рентген знімків, довідок з діагнозом, довідки за результатами інструментальних досліджень), який проходив стаціонарне лікування з 12 березня 2024 року.
З матеріалів клопотання вбачається, що 12.03.2024 року надійшло повідомлення, про те, що до приймального відділення КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОМР доставлено ОСОБА_13 , 1981 року народження, з тілесними ушкодженнями, які останній отримав при падінні з висоти власного зросту.
Відомості про початок досудового розслідування до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені 13.03.2024 року за №12024060520000080 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 128 КК України.
В ході проведення досудового розслідування, з метою встановлення істотних обставин, які мають значення та відносяться до предмету доказування, а саме передбачених п. 3 ч. 1 ст. 91 КПК України, визначення правильної кваліфікації, існує обґрунтована потреба в експертному дослідженні медичної документації ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жителя АДРЕСА_2 .
Після отримання тілесного ушкодження ОСОБА_13 , проходив лікування у Комунальному некомерційному підприємстві « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Ушомирської сільської ради.
Враховуючи наведене, а також те, що відповідно до Наказу міністерства охорони здоров`я №6 від 16.01.1995 року для проведення судово-медичної експертизи надаються оригінали медичної документації відносно особи, ступінь тяжкості тілесних ушкоджень якої встановлюється, з метою забезпечення повноти, всебічності та об`єктивності при наданні експертного матеріалу для проведення судово-медичної експертизи та при розслідуванні даного кримінального правопорушення в цілому, у органу досудового розслідування існує необхідність в надані тимчасового доступу до оригіналів медичної документації, історії хвороби, ОСОБА_13 .
Враховуючи те, що відомості, які містяться у вищезазначеній медичній документації стаціонарних хворих містять дані, які можуть бути використані як доказ факту або обставин, які встановлюються під час досудового розслідування, а отримання відомостей про тілесні ушкодження потерпілого в інший спосіб є неможливим, тому у органу досудового розслідування виникла необхідність у тимчасовому доступі до медичної документації з можливістю її вилучення.
Крім того, слідчий просить вказане клопотання розглянути за відсутністю сторони у володінні якої знаходяться вказані вище документи, оскільки є достатні підстави вважати, що до зазначеної інформації можуть мати доступ сторонні особи. Таким чином в разі будь-якого зволікання з її вилученням будуть створені можливості для знищення чи зміни вищезазначеної інформації, що в подальшому унеможливить прийняття законного рішення при розслідуванні даного кримінального провадження.
Слідчий ОСОБА_3 в судове засідання не з`явилася, до суду надала письмову заяву з проханням розглядати клопотання без її участі, подане клопотання підтримує та просить задоволити.
Прокурор ОСОБА_4 надала до суду письмову заяву з проханням розглядати клопотання без її участі, подане клопотання підтримує та просить його задоволити.
Враховуючи вимоги частини другої статті 163 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя вважає можливим розглядати клопотання у відсутності особи, у володінні якої знаходяться документи, тимчасовий дозвіл на доступ до яких просить слідчий за погодженням з прокурором, оскільки це є необхідним з метою запобігання загрози їх знищення або зміни.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
За змістом ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження, різновидом яких є тимчасовий доступ до речей і документів, застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
За приписами ч. 1, ч. 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.
Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161цього Кодексу (речей і документів, до яких заборонено доступ: 1) листування або інші форми обміну інформацією між захисником та його клієнтом або будь-якою особою, яка представляє його клієнта, у зв`язку з наданням правової допомоги; 2) об`єкти, які додані до такого листування або інших форм обміну інформацією). Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
У клопотанні зазначаються:1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; 2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; 4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; 6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; 7) обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження (ч. 2 ст. 160 КПК України).
До охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити лікарську таємницю (п. 2 ч. 1 ст. 162 КПК України).
Частиною 1 статті 286 ЦК України передбачено, що фізична особа має право на таємницю про стан свого здоров`я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при її медичному обстеженні.
Відповідно до ч. 1 ст. 40 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров`я»медичні працівники та інші особи, яким у зв`язку з виконанням професійних або службових обов`язків стало відомо про хворобу, медичне обстеження, огляд та їх результати, інтимну і сімейну сторони життя громадянина, не мають права розголошувати ці відомості, крім передбачених законодавчими актами випадків.
За приписами ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбаченихчастиною п`ятоюцієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом (ч. 6 ст. 163 КПК України).
Відповідно до частини 7 цієї статті слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді.Особа, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і оригіналів або копій документів, зобов`язана залишити володільцю речей і оригіналів або копій документів опис речей і оригіналів або копій документів, які були вилучені на виконання ухвали слідчого судді.На вимогу володільця особою, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених оригіналів документів (ч. 1, ч. 3, ч. 4 ст. 165 КПК України).
Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання, дійшов висновку про наявність правових підстав для його задоволення, оскільки сторона обвинувачення довела наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи перебувають у володінніКомунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Ушомирської сільської ради, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, відомості, що містяться в цих документах, можливо використати, як докази у даному кримінальному провадженні та іншими способами неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою зазначених документів.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 131, 132, 159-166, 309 КПК України, слідчий суддя -
У Х В А Л И В:
Клопотання старшого слідчого СВ відділення поліції № 2 Коростенського районного управління поліції ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів у межах кримінального провадження №12024060520000080 від 13.03.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 128 КК України задоволити.
Надати дозвіл старшому слідчому слідчого відділення відділення поліції №2 Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 , старшому слідчому слідчого відділення відділення поліції №2 Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_5 , слідчому слідчого відділення відділення поліції №2 Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області лейтенанту поліції ОСОБА_6 або за дорученням слідчого, оперуповноваженому СКП відділення поліції №2 Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області капітану поліції ОСОБА_7 , оперуповноваженому СКП відділення поліції №2 Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_8 , старшому оперуповноваженому СКП відділення поліції №2 Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області капітану поліції ОСОБА_9 , оперуповноваженому СКП відділення поліції №2 Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області капітану поліції ОСОБА_10 , оперуповноваженому СКП відділення поліції №2 Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області капітану поліції ОСОБА_11 на тимчасовий доступ до оригіналів документів, що становлять лікарську таємницю та перебувають у володінні Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Ушомирської сільської ради, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , керівник - ОСОБА_12 , з можливістю їх вилучення, а саме:
- медичної карти (історії хвороби) стаціонарного хворого ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жителя АДРЕСА_2 та інших наявних медичних документів відносно останнього (рентген знімків, довідок з діагнозом, довідки за результатами інструментальних досліджень), який проходив стаціонарне лікування з 12 березня 2024 року.
Визначити строк дії ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів 2 (два) місяці з дня постановлення ухвали.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, у відповідності до вимог ч.1ст.166 КПК України, слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннямиКПК Україниз метою відшукання та вилучення зазначених вище речей.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Олевський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 28.05.2024 |
Оприлюднено | 31.05.2024 |
Номер документу | 119382098 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Олевський районний суд Житомирської області
Винар Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні