КОЗЯТИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
/про залишення без руху/
133/1315/24
27.05.2024 м. Козятин
Суддя Козятинського міськрайонного суду Вінницької області розглянувши в порядку прийняття позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав, третя особа: Орган опіки та піклування - виконавчого комітету Самгородоцької сільської ради Хмільницького району Вінницької області, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулася до суду з позовом і просить позбавити батьківських прав відповідача ОСОБА_2 щодо ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Зазначена позовна заява не відповідає вимогам, встановленимст. 175 ЦПК України, а тому є підстави для залишення її без руху відповідно до ч. 1ст. 185 ЦПК Україниз метою усунення недоліків.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осібгромадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Всупереч зазначеної норми позивачем в найменуванні сторін, зазначено власне прізвище « ОСОБА_4 », тоді як в прохальній частині позовної заяви зазначено прізвище « ОСОБА_5 ».
Частиною 4 статті 177ЦПК України, передбачено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 1ст. 4 Закону України «Про судовий збір»,судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до підпункту 2 пункту 1 частини другоїстатті 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збірза подання до суду позовної заяви немайнового характеру становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Станом на 01.01.2024 прожитковий мінімум для працездатних осіб був встановлений у розмірі 3028,00 грн.
Позивачем заявлено вимогу немайнового характеру позбавлення батьківських прав. Посилання позивача на звільнення від сплати судового збору на підставі п.7 .ч 1 ст. 5 ЗУ "Про судовий збір" (громадяни, які у випадках, передбачених законодавством, звернулися із заявами до суду щодо захисту прав та інтересів інших осіб) є помилковим, оскільки за суттю позову - позбавленн батьківських прав, спір є таким, що стосується прав та інтересів батька дитини; підстав вважати, що вимога позову обумовлена необхідністю захисту інтересів дитини немає.
Враховуючи викладене, позивачу необхідно сплатити судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімум для працездатних осіб, що становить 1211,20 грн та надати суду оригінал квитанції про сплату судового збору.
Відповідно до частини першоїстатті 185 ЦПК України,суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху із зазначенням недоліків позовної заяви, способом і строком їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до частини третьоїстатті 185 ЦПК України,якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Таким чином, позивачеві потрібно надати суду позовну заяву у новій редакції з усунутими недоліками, та квитанцію про сплату судового збору.
Зважаючи на викладене, керуючись статтями175,177,185,187,260,261 ЦПК України,
УХВАЛИЛА:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 пропозбавлення батьківськихправ,третя особа:Орган опікита піклування-виконавчого комітетуСамгородоцької сільськоїради Хмільницькогорайону Вінницькоїобласті- залишити без руху.
Надати позивачу строк, не більше десяти днів з моменту отримання копії цієї ухвали, для усунення недоліків позовної заяви.
Роз`яснити позивачу, що в разі якщо у вказаний строк недоліки позовної заяви не будуть усунуті, позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Наталя ПЄТУХОВА
Суд | Козятинський міськрайонний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 27.05.2024 |
Оприлюднено | 31.05.2024 |
Номер документу | 119385593 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Козятинський міськрайонний суд Вінницької області
Пєтухова Н. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні