Ухвала
від 30.05.2024 по справі 05/152-50
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10

E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885

УХВАЛА

30 травня 2024 року Справа № 05/152-50 Суддя Господарського суду Волинської області Гарбар І.О., вивчивши матеріали заяви Ратнівського відділу державної виконавчої служби у Ковельському районі Волинської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про встановлення подальшого способу і порядку виконання рішення суду у справі № 05/152-1 за позовом Прокурора м.Луцька в інтересах держави в особі Відкритого акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» до Фермерського господарства «Кореньово», Сільськогосподарського приватного підприємства «Прогрес» про стягнення 1024314,93 грн,

ВСТАНОВИВ:

28.05.2024 до Господарського суду Волинської області від Ратнівського відділу державної виконавчої служби у Ковельському районі Волинської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції надійшла заява про встановлення подальшого способу і порядку виконання рішення суду, у якій заявник просить надати дозвіл на звернення стягнення і реалізацію на нерухоме майно боржника СГПП «Прогрес» для задоволення вимог іншого стягувана, яке відповідно до Державного реєстру іпотек перебуває в іпотеці іпотекодержателя ТзОВ «ТД «Західна молочна група», який ліквідований відповідно до ухвали Господарського суду Волинської області №903/452/13 від 21.01.2014.

Відповідно до ст. 331 ГПК України за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Заява про встановлення або зміну способу або порядку виконання, відстрочення або розстрочення виконання судового рішення розглядається у десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочки або розстрочки виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.

Підставою для відстрочки, розстрочки, зміни способу та порядку виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у визначений строк або встановленим господарським судом способом. При цьому слід мати на увазі, що згоди сторін на вжиття заходів, передбачених статтею 331 ГПК, ця стаття не вимагає.

Згідно ч.1 ст.170 ГПК України, будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити:

1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву, клопотання або заперечення, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для такої фізичної особи), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;

2) найменування суду, до якого вона подається;

3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі;

4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника;

5) підстави заяви (клопотання, заперечення);

6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення);

7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.

Вимога вказати в заяві по суті справи, скарзі, заяві, клопотанні або запереченні ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України стосується лише юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України. Іноземна юридична особа подає документ, що є доказом її правосуб`єктності за відповідним іноземним законом (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру тощо).

Відповідно до абз.2 ч.2 ст.170 ГПК України, письмова заява, клопотання чи заперечення підписується заявником або його представником. До заяви, скарги, клопотання чи заперечення, що подається на стадії виконання судового рішення, у тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надсилання (надання) іншим учасникам справи (провадження) з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.

Разом з цим, як слідує з матеріалів заяви, заявник не вказав ідентифікаційні коди юридичних осіб (стягувача та боржника), також не повідомив суд відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у заявника, стягувача та боржника.

За визначенням ч. 1 ст. 172 ГПК України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Згідно з п.п. 59, 61 постанови Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 року № 270 "Про затвердження Правил надання послуг поштового зв`язку" внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.

Відповідно до ст.6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод від 04.11.1950 року кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом. Згідно практики Європейського суду з прав людини, яка є джерелом права згідно ст.17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини", право на справедливий суд охоплює не лише стадію розгляду справи по суті, але також дотримання всіх процедур, що передбачені національним законодавством і повинні відбуватися до порушення провадження у справі.

Національним законодавством України (ст.ст. 164, 172 ГПК України) передбачено забезпечення права відповідачів на інформацію про подану заяву та ознайомлення з її змістом і доданими документами, а також передбачено механізм реалізації такого права - шляхом встановлення обов`язку заявника (позивача) надіслати сторонам копії заяви та доданих до неї документів.

З матеріалів заяви вбачається, що заявником надіслано на адресу АТ "Державний ощадний банк України" в особі філії Волинське обласне управління АТ "Державний ощадний банк України" (вул.Червоного Хреста,8, м.Луцьк), разом з цим у заяві вказано АТ "Державний ощадний банк України".

Разом з цим, місцезнаходження АТ "Державний ощадний банк України": вул.Госпітальна, буд. 12-Г, місто Київ, 01001, код ЄДРПОУ 00032129.

Однак, як слідує з наказу №05/152-1 від 15.11.200 стягувачем є ВАТ Державний ощадний банк України в особі Волинського обласного управління ВАТ Державний ощадний банк України, м. Луцьк, вул.Червоного Хреста, 8 (р/р 3739290005 в ОПЕР в філії - Волинського обласного управління Ощадбанку, МФО 303398, код 09303328)

Згідно витягу з Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України за кодом ЄДРПОУ 09303328 зареєстрована ФІЛІЯ-ВОЛИНСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "ДЕРЖАВНИЙ ОЩАДНИЙ БАНК УКРАЇНИ".

Разом з цим, як слідує з матеріалів справи, позов був поданий прокурором м.Луцька в інтересах держави в особі Відкритого акціонерного товариства «Державний ощадний банк України», однак докази надіслання Луцькій окружній прокуратурі (43025, м.Луцьк, вул.Винниченка, 13) в матеріалах справи відсутні.

У відповідності до ч.4 ст.170 ГПК України суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику (скаржнику) без розгляду. Суд повертає письмову заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду також у разі, якщо її подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.

За таких обставин суд дійшов висновку, що заяву та додані до неї документи слід повернути заявнику без розгляду.

Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.

Керуючись ст.ст. 170, 172, 234, 235, 342 ГПК України, господарський суд-

УХВАЛИВ:

Заяву Ратнівського відділу державної виконавчої служби у Ковельському районі Волинської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про встановлення подальшого способу і порядку виконання рішення суду у справі № 05/152-1 за позовом Прокурора м.Луцька в інтересах держави в особі Відкритого акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» до Фермерського господарства «Кореньово», Сільськогосподарського приватного підприємства «Прогрес» про стягнення 1024314,93 грн, та додані до неї документи повернути заявнику без розгляду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до Північно-західного апеляційного господарського суду відповідно до ст.255 ГПК України в строк та порядку, встановленому ст. ст. 256, 257 ГПК України.

Ухвала підписана 30.05.2024.

Суддя І. О. Гарбар

СудГосподарський суд Волинської області
Дата ухвалення рішення30.05.2024
Оприлюднено31.05.2024
Номер документу119387024
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —05/152-50

Ухвала від 03.12.2024

Господарське

Господарський суд Волинської області

Вороняк Андрій Сергійович

Ухвала від 28.11.2024

Господарське

Господарський суд Волинської області

Вороняк Андрій Сергійович

Ухвала від 27.11.2024

Господарське

Господарський суд Волинської області

Вороняк Андрій Сергійович

Ухвала від 14.11.2024

Господарське

Господарський суд Волинської області

Гарбар Ігор Олексійович

Ухвала від 18.06.2024

Господарське

Господарський суд Волинської області

Гарбар Ігор Олексійович

Ухвала від 11.06.2024

Господарське

Господарський суд Волинської області

Гарбар Ігор Олексійович

Ухвала від 30.05.2024

Господарське

Господарський суд Волинської області

Гарбар Ігор Олексійович

Ухвала від 30.04.2024

Господарське

Господарський суд Волинської області

Шум Микола Сергійович

Ухвала від 15.04.2024

Господарське

Господарський суд Волинської області

Шум Микола Сергійович

Ухвала від 03.04.2024

Господарське

Господарський суд Волинської області

Дем'як Валентина Миколаївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні