номер провадження справи 15/43/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29.05.2024 Справа № 908/789/24
м. Запоріжжя Запорізької області
Господарський суд Запорізької області у складі судді Горохова І.С.,
за участю секретаря судового засідання - Науменко Т.П.,
розглянувши матеріали
за позовом Акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк», 01001, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 1Д
до відповідачів:
1. Селянського (фермерського) господарства «Злагода», 71410, Запорізька область, Великобілозерський район, с. Гюнівка, вул. Калинова, буд. 14
2. ОСОБА_1 , АДРЕСА_1
про стягнення коштів
представники сторін та інші учасники судового процесу:
від позивача - Вонсович О.А., довіреність № 6206-К-О від 09.02.2024 (в режимі відеоконференції);
від відповідача-1 - не з`явився;
від відповідача-2 - не з`явився;
суть спору
21.03.2024 до Господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява Акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк» до відповідачів Селянського (фермерського) господарства «Злагода», ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, який за своєю правовою природою є договором приєднанням та складається з Анкети - заявки та Умов в розмірі 567 979,17 грн, з яких: заборгованість за кредитом в розмірі 436 822,68 грн, заборгованість по процентам за користування кредитом в розмірі 131 156,49 грн.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 21.03.2024 справу № 908/789/24 передано на розгляд судді Горохову І.С.
Ухвалою суду від 29.03.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі № 908/789/24, присвоєно справі номер провадження № 15/43/24, постановлено розглядати справу за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання суду призначено на 29.04.2024 о/об 11:00 год.
25.04.2024 через систему «Електронний суд»» до суду надійшла заява представника Акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк» Вонсович О.А. про участь у вищезгаданому судовому засіданні в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів у системі ЄСІТС.
Ухвалою суду від 29.04.2024 задоволено заяву представника Вонсович О.А., призначено проведення судового засідання за участю представника позивача у справі № 908/789/24 29.04.2024 об 11-00 год. в режимі відеоконференції.
29.04.2024 постановлено ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до розгляду по суті на 29.05.2024.
Як вбачається з матеріалів справи, місцезнаходженням відповідачів є Запорізька область, Великобілозерський район, с. Гюнівка.
Станом на момент звернення позивача до суду, не здійснюється відправка пошти на адресу відповідачів, оскільки зазначена територія перебуває під тимчасовою окупацією.
Інформація про не функціонування відділень АТ «Укрпошта» на вказаній території підтверджується інформацією з офіційного сайту АТ «Укрпошта».
Крім того, наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України № 309 від 23.12.2022, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 23 грудня 2022 року за № 1668/39004 (зі змінами), затверджено Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією.
До вказаного Переліку тимчасово окупованих Російською Федерацією територій України входить Великобілозерська сільська територіальна громада.
Згідно зі ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожній фізичній або юридичній особі гарантовано право на розгляд судом протягом розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також, справи про адміністративне правопорушення, у якій вона є стороною.
Відповідно до частини першої статті 121 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» якщо остання відома адреса місця проживання (перебування), місцезнаходження чи місця роботи учасників справи знаходиться на тимчасово окупованій території, суд викликає або повідомляє учасників справи, які не мають офіційної електронної адреси, про дату, час і місце першого судового засідання у справі через оголошення на офіційному вебсайті судової влади України, яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за двадцять днів до дати відповідного судового засідання. Суд викликає або повідомляє таких учасників справи про дату, час і місце інших судових засідань чи про вчинення відповідної процесуальної дії через оголошення на офіційному вебсайті судової влади України, яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за десять днів до дати відповідного судового засідання або вчинення відповідної процесуальної дії. З опублікуванням такого оголошення відповідач вважається повідомленим про дату, час і місце розгляду справи.
На підставі викладеного, повідомлення судом відповідачів про розгляд справи здійснено через оголошення на офіційному вебсайті Судової влади України 01.04.2024.
Згідно з довідкою про доставку електронного листа - документу в електронному вигляді (ухвали суду від 29.03.2024 про відкриття провадження у справі №908/789/247) доставлено до електронної скриньки відповідача-1 - ТОВ «Злагода» на відому суду електронну адресу agro@spectr-agro.com 01.04.2024.
Згідно з ч. 7 ст. 120 ГПК України учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи. Заяв про зміну відповідачами місцезнаходження на адресу суду не поступало.
Заяв про зміну відповідачами місцезнаходження на адресу суду не надходило.
Технічна фіксація судового засідання здійснювалась за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку vkz.court.gov.ua.
Судом перевірені повноваження присутньої в судовому засіданні в режимі відеоконференцзв`язку представника позивача. Відводів складу суду не заявлено.
Позов заявлено з тих підстав, що між банком та відповідачем 1 з урахуванням Анкети-заяви клієнта юридичної особи - резидента про приєднання до умов і правил надання послуг, та підписання через систему інтернет-клієнт-банкінгу із використанням електронного цифрового підпису заявки на отримання послуг «Овердрафтовий кредит» було укладено кредитний договір. на виконання договору відповідачу 1 було встановлено кредитний ліміт. Також в забезпечення виконання умов кредитного договору з відповідачем 2 було укладено договір поруки. Відповідач 1 кредитні кошти не повернув. Позивач просить позов задовольнити та солідарно стягнути з відповідачів заборгованість за кредитом та відсотками.
Представники відповідачів 1, 2 до судового засідання не прибули.
Відповідачі відзивів на позов не надали.
У судому засіданні в порядку ст. 240 Господарського процесуального кодексу України проголошено вступну та резолютивну частини рішення, судом проголошено, що повний текст рішення буде складено протягом 10 днів.
Розглянувши та дослідивши матеріали справи, суд установив.
10.03.2017 Селянське (фермерське) господарство «Злагода» підписано заяву на відкриття рахунку та анкету про приєднання до Умов та Правил про надання банківських послуг (Заява). За заявою селянське господарство приєдналося до «Умов та правил надання банківських послуг» (Умови), тарифів Банку, що розміщені в мережі інтернет на сайті www.pb.ua які разом із Заявою складають договір банківського обслуговування (договір) та взяв на себе зобов`язання виконувати умови договору. На підставі заяви 11.03.2017 відкрито поточний рахунок № 26000055710230.
31.05.2021 Селянське (фермерське) господарство «Злагода» через систему інтернет-клієнт-банкінгу підписало із використанням електронного цифрового підпису заявку на отримання послуг «Кредитний ліміт на поточний рахунок» від 26.05.2021 (Заявка).
Підписанням цієї Заявки Клієнт на підставі ст. 634 Цивільного кодексу України у повному обсязі приєднується до розділу 1.1. Загальні положення та підрозділу 3.2.1. Кредитний ліміт на поточний рахунок Умов та Правил надання банківських послуг, що розміщені на офіційному сайті АТ КБ «ПриватБанк» у мережі інтернет за адресою https://privatbank.ua/terms.
Відповідно до договору Селянському (фермерському) господарству «Злагода» було встановлено кредитний ліміт, на поточний рахунок НОМЕР_1 в електронному вигляді через встановлені засоби електронного зв`язку Банку і Клієнта (системи клієнт-банк, інтернет-клієнт-банк, sms - повідомлення або інших), що визначено і врегульовано «Умовами та правилами надання банківських послуг».
Відповідно до ч. 2. ст. 639 Цивільного кодексу України, якщо сторони домовилися укласти договір у певній формі, він вважається укладеним з моменту надання йому цієї форми, навіть якщо законом ця форма для даного виду договорів не вимагалася.
Відповідно до п. 3.2.1.1.1. кредитний ліміт на поточний рахунок (кредит) надається на поповнення обігових коштів та здійснення поточних платежів Клієнта в порядку та на умовах, визначених Умовами та Правилами надання банківських послуг (Умови або договір) в обмін на зобов`язання Клієнта з повернення кредиту, сплати комісії, процентів в обумовлені цим договором терміни,
Відповідно до п. 3.2.1.2.2.1. клієнт зобов`язується: використовувати кредит на цілі, зазначені у п. 3.2.1.1.1. цих Умов, та відповідно до п. 3.2.1.2.2.2. сплатити Банку проценти за весь час фактичного користування кредитом, комісії та інші платежі в порядку та на умовах, визначених цим договором та тарифами Банку.
Відповідачу-1 надано кредитний ліміт, який станом на дату підписання Заявки становив в розмірі 440 000,00 грн, з 01.03.2022 до 26.05.2022 - 429 912,40 грн (довідка надається).
Відповідно до розділу Заявки та Умов 3.2.1.4. вартість кредиту та порядок розрахунків, яким затверджений порядок розрахунків, за користування кредитом в період з дати виникнення дебетового сальдо на поточному рахунку Клієнта при закритті банківського дня Клієнт виплачує проценти, виходячи з процентної ставки, розмір якої залежить від строку користування кредитом (диференційована процентна ставка).
Відповідно до п. 3.2.1.4.3. Заявки сторони домовились, що сума заборгованості по кредиту підлягає сплаті не пізніше 30 календарних днів з дати виникнення дебетового сальдо на поточному рахунку Клієнта, а сума заборгованості по кредиту, отриманого Клієнтом аграрного сектора економіки (основний вид економічної діяльності підприємства відповідає значенню з секції «А» Класифікатора видів економічної діяльності України і дана приналежність підтверджена документально) підлягає погашенню Клієнтом у строк не пізніше 270 календарних днів з дати виникнення дебетового сальдо на поточному рахунку Клієнта.
За користування кредитом в період з дати виникнення дебетового сальдо на поточному рахунку Клієнт сплачує проценти, які розраховуються щоденно на суму залишку заборгованості по кредиту та сплачуються Клієнтом першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому виникло дебетове сальдо. Сплата нарахованих процентів відбувається як за рахунок власних коштів на поточному рахунку, так і за рахунок невикористаної частини кредитного ліміту, (п. 3.2,1.4.2. Заявка).
Згідно з п. 2 тарифів щоденне нарахування процентів 16,5% при наявності дебетового сальдо на поточному рахунку позичальника при закритті банківського дня. Списання нарахованих відсотків проводяться 1-го числа кожного місяця за попередній місяць. При безперервному користуванні не більше 30-ти днів.
Згідно з 3.2.1.4.1. Заявки за управління фінансовим інструментом Клієнт сплачує Банку комісію, розмір якої визначено тарифами Банку, яка розраховується на суму максимального дебетового сальдо, що існувало на кінець будь-якого банківського дня на поточному рахунку Клієнта за звітній місяць. Банк може на свій розсуд не стягувати зазначені розмір комісії в разі, якщо максимальне сальдо кредиту за попередній календарний місяць не перевищувало 100 гривень. Комісія за управління фінансовим інструментом нараховується щомісячно та сплачується Клієнтом першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому виникло дебетове сальдо. Сплата комісії відбувається як за рахунок власних коштів на поточному рахунку, так і за рахунок невикористаної частини кредитного ліміту.
Відповідно до п. 1 тарифів, розмір комісії складає 0,3%.
Відповідно до п. 3.2.1.4.4. сума заборгованості по кредиту, нараховані проценти та комісія, непогашені у строки, встановлені в п. п. 3.2.1.4.1, 3.2.1.4,2, 3.2.1.4.3 цього договору з наступного дня вважаються простроченими.
У разі виникнення прострочених зобов`язань за кредитом, Клієнт сплачує Банку підвищені проценти, розмір яких встановлено тарифами Банку, які нараховуються на прострочену суму заборгованості по кредиту, п. 3.2.1.4.5.
Відповідно до п. 3 тарифів, проценти у розмірі 33% у разі непогашення кредиту впродовж 30 днів з дати початку безперервного періоду, нараховуються починаючи з 31-го дня після дати закінчення періоду, у котрому дебетове сальдо підлягало обнуленню (з моменту виникнення простроченої заборгованості).
Відповідно п. 3.2.1.5.6. Заявки терміни позовної давності щодо вимог про повернення кредиту, стягнення процентів за користування кредитом, неустойки - пені, штрафів встановлюються сторонами тривалістю 15 років.
Відповідно до п. 3.2.1.6.1. строк користування кредитом становить 12 місяців, з автоматичною пролонгацією за умови своєчасного і повного виконання Клієнтом умов договору.
20.06.2022 відповідачем-1 підписано заяву-анкету про зміну умов договору, згідно з п. 10 якої запропоновано графік погашення: рівними частинами щомісяця, починаючи з 4-го місяця. Нараховані та несплачені проценти/комісії: сплата рівними частинами протягом 3 місяців. Розмір процентної ставки: 25% річних.
АТ КБ «ПриватБанк» погоджено заяву-анкету про зміну умов договору, та починаючи з 20.06.2022 встановлено кінцевий термін повернення кредиту до 19.06.2023 (включно). Погашення заборгованості за кредитом (повернення кредиту) здійснюється позичальником відповідно до графіку наведеного в п. 4 цієї пропозиції про зміну істотних умов кредитування за кредитним договором. За користування кредитом позичальник сплачує проценти у розмірі 25 % річних.
Згідно з п. 3.2, 3.3 якої проценти за користування кредитом нараховуються на непогашений залишок суми кредиту та сплачуються щомісяця, не пізніше 20 числа кожного місяця. Нарахування процентів за користування кредитом здійснюється Банком за фактичний час користування кредитом, включаючи день надання Банком кредиту та виключаючи день повернення кредиту. Проценти розраховуються на фактичну суму неповернутого кредиту, за методом «факт/360», згідно з яким для розрахунку днів використовується фактична кількість днів у місяці, та умовна кількість днів у році - 360. Встановлено п. 4 графік погашення заборгованості відповідно до заяви-анкети про зміну умов договору.
02.07.2021 з ОСОБА_1 (поручитель) підписано договір поруки № Р1624019245863302906 від 18.06.2021 предметом якого є надання поруки відповідачем-2 за виконання зобов`язань відповідача-1, які випливають з кредитного договору, п. 1.1. договору поруки.
Відповідно до п. 1.1. договору поруки, поручитель солідарно відповідає перед кредитором за виконання позичальником зобов`язань у повному обсязі за кредитним договором:
- по поверненню кредиту, який наданий позичальнику шляхом встановлення кредитного ліміту на поточний рахунок НОМЕР_2 (ІВАN НОМЕР_1 ) у розмірі 440 000,00 гривень, максимальний розмір кредитного ліміту за кредитним договором становить 2 000 000,00 грн;
- по поверненню кредитору кредиту у строк до 26.05.2022, з автоматичною пролонгацією кредиту кожні 12 місяців на термін 12 місяців за умови своєчасного і повного виконання позичальником умов кредитного договору;
- по сплаті кредитору процентів за користування кредитом в розмірі 16.5% річних, відповідно до Заявки на отримання послуг «Кредитний ліміт на поточний рахунок» кредитного договору, за період користування кредитом згідно з п. 3.2.1.4.2. Умов та Правил;
- по сплаті процентів за користування кредитами у разі прострочення повернення кредиту, у розмірі 33% річних, які діяли на дату такого прострочення, відповідно до п. 3.2.1.4.5. Умов та Правил;
- по сплаті комісії за управління фінансовим інструментом, в розмірі 0,3% від максимального дебетового сальдо, що існувало на кінець будь-якого банківського дня на поточному рахунку позичальника за звітній місяць, в порядку, встановленому п. 3.2.1.4. - Умов та Правил;
- по-сплаті процентів у розмірі 33% річних від простроченої суми заборгованості, які відповідно до ч. 2 ст. 625 Цивільного кодексу України встановлюються за домовленістю сторін у разі порушення строку повернення кредиту, визначеного п. 3.2.1.6.1. Умов та Правил, починаючи з дня, що є наступним за днем спливу строку, настання обставин, передбачених п. 3.2.1.2.3.9. Умов та Правил, починаючи з дня, що є наступним за днем спливу строку повернення кредиту, відповідно до п. 3.2.1.5.1 Умов та Правил;
- а також по сплаті всіх інших платежів в порядку та на умовах, що визначені кредитним договором, який було укладено між кредитором та позичальником, які укладені та/або можуть бути укладені в майбутньому («Кредитний договір»).
Відповідно до п. 4.1. договору поруки, сторони взаємно домовились, що порука за цим договором припиняється через 15 років після укладення цього договору. У випадку виконання позичальником та/або поручителем всіх зобов`язань за кредитним договором цей договір припиняє свою дію.
У зв`язку з порушеннями зобов`язань за договором відповідач-1 на час вирішення спору в суді має заборгованість в сумі 567 979,17 грн, яка складається з: 436 822,68 грн заборгованість за кредитом; 131 156,49 грн заборгованість по процентам за користування кредитом.
Стаття 1054 ЦК України встановлює, що за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти. До відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 цієї глави, якщо інше не встановлено цим параграфом і не випливає із суті кредитного договору.
Згідно з ч. 2. ст. 1050 ЦК України якщо договором встановлений обов`язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів, належних йому відповідно до статті 1048 цього Кодексу.
Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом, ст. 525 ЦК України.
Зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться, ст. 526 ЦК України.
Якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін), ч. 1 ст. 530 ЦК України.
Виконання зобов`язання може забезпечуватися, зокрема, порукою, ч. 1 ст. 546 ЦК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 553 ЦК України за договором поруки поручитель поручається перед кредитором боржника за виконання ним свого обов`язку.
Згідно зі ст. 554 ЦК України у разі порушення боржником зобов`язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлено додаткову (субсидіарну) відповідальність поручителя.
Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки.
Відповідно до частини першої статті 541 Цивільного кодексу України, солідарний обов`язок або солідарна вимога виникають у випадках, установлених договором або законом, зокрема в разі неподільності предмета зобов`язання.
Наслідки солідарного обов`язку боржників передбачені статтею 543 ЦК України, основний з яких зазначено в частині першій цієї статті, а саме: у разі солідарного обов`язку боржників (солідарних боржників) кредитор має право вимагати виконання обов`язку частково або в повному обсязі як від усіх боржників разом, так і від будь-кого з них окремо.
Відповідач 1 порушив умови кредитного договору, рамкової угоди та вимоги законодавства, не забезпечив своєчасне погашення кредиту та відсотків, внаслідок чого у нього утворилась кредитна заборгованість на загальну суму: 3 807 771,35 грн.
Відповідно до ст. 536 ЦК України за користування чужими грошовими коштами боржник зобов`язаний сплачувати проценти. Розмір процентів за користування чужими грошовими коштами встановлюється договором, законом або іншим актом цивільного законодавства.
Відповідно до ч. 2 ст. 1050 ЦК України, якщо договором встановлений обов`язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів, належних йому відповідно до статті 1048 цього Кодексу.
Стаття 1048 ЦК України передбачає, що позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором.
Відповідно до ч. 1, 3 ст. 74 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Відповідно до статей 76, 77, 78, 79, 80 ГПК України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.
Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Докази, одержані з порушенням закону, судом не приймаються.
Достовірними є докази, створені (отримані) за відсутності впливу, спрямованого на формування хибного уявлення про обставини справи, які мають значення для справи.
Наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування.
Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду.
Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
Відповідач, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, повинні подати суду докази разом з поданням відзиву або письмових пояснень третьої особи.
Відповідачами не надано докази належного виконання умов овердрафтового договору та договору поруки щодо сплати заборгованості за кредитом, та відсотками.
З урахуванням вище наведеного, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню в повному обсязі.
Витрати із сплати судового збору покласти на відповідачів.
Керуючись ст. ст. 123, 129, 233, 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, суд
вирішив
Позов задовольнити повністю.
Стягнути солідарно з Селянського (фермерського) господарства «Злагода» (ідентифікаційний код юридичної особи 31299939, Україна, 71410, Запорізька область, Василівський район, село Гюнівка, вул. Калинова буд. 14), ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 , АДРЕСА_1 ) на користь Акціонерного товариства комерційний банк «ПриватБанк» (01001, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 1Д, ідентифікаційний код юридичної особи 14360570) заборгованість за кредитним договором у розмірі 567 979,17 грн (п`ятсот шістдесят сім тисяч дев`ятсот сімдесят дев`ять гривень 17 коп.), у т.ч. 436 822,68 грн (чотириста тридцять шість тисяч вісімсот двадцять дві гривні 68 коп.) заборгованість за кредитом, 131 156,49 грн (сто тридцять одна тисяча сто п`ятдесят шість гривень 49 коп.) заборгованість по процентам за користування кредитом. Видати наказ.
Стягнути з Селянського (фермерського) господарства «Злагода» (ідентифікаційний код юридичної особи 31299939, Україна, 71410, Запорізька область, Василівський район, село Гюнівка, вул. Калинова буд. 14) на користь Акціонерного товариства комерційний банк «ПриватБанк» (01001, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 1Д, ідентифікаційний код юридичної особи 14360570) судовий збір у розмірі 3407,88 грн (три тисячі чотириста сім гривень 88 коп.). Видати наказ.
Стягнути з ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 , АДРЕСА_1 ) на користь Акціонерного товариства комерційний банк «ПриватБанк» (01001, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 1Д, ідентифікаційний код юридичної особи 14360570) судовий збір у розмірі 3407,87 грн (три тисячі чотириста сім гривень 87 коп.). Видати наказ.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення складено 30 травня 2024 року.
Суддя І. Горохов
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 29.05.2024 |
Оприлюднено | 03.06.2024 |
Номер документу | 119387373 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань банківської діяльності кредитування забезпечення виконання зобов’язання |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Горохов І.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні