Справа № 351/711/24
Номер провадження №2-о/351/150/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 травня 2024 року м. Снятин
Снятинський районнийсуд Івано-Франківськоїобласті у складі:
головуючого судді Посохова І.С.,
присяжних Костащука М.В., Гояна М.М.,
за участю секретаря судового засідання Боднарук О.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Снятині цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи Орган опіки та піклування Снятинської міської ради Івано-Франківської області, Снятинський психоневрологічний інтернат про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Снятинського районного суду Івано-Франківської області знаходиться цивільна справа за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи Орган опіки та піклування Снятинської міської ради Івано-Франківської області, Снятинський психоневрологічний інтернат про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна.
Згідно з заявленими вимогами заявник ОСОБА_1 зазначає, що рішенням Снятинського районного суду Івано-Франківської області від 16.02.2006 ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , був визнаний недієздатним, але дворічний строк дії цього рішення вже сплив. На даний час ОСОБА_2 перебуває у Снятинському психоневрологічному інтернаті, який знаходиться поруч із роботою заявника. Останній передає йому періодично одяг, їжу та має намір взяти ОСОБА_2 під свою опіку, а тому звернувся до суду із даною заявою, в якій просить визнати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , недієздатним, встановити опіку та призначити його опікуном.
У судове засідання заявник ОСОБА_1 не з`явився, подав до суду письмову заяву, у якій просив провести судове засідання без його участі. Крім того, заявником було заявлено клопотання про призначення амбулаторної судово-психіатричної експертизи по даній справі та доручення її проведення експертам Чернівецької філії судово-психіатричних експертиз Державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України».
Розглянувши заявлене клопотання, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Відповідно доп.2ч.1ст.105ЦПК України призначенняекспертизи судомє обов`язковиму разізаявлення клопотанняпро призначенняекспертизи обомасторонами.Призначення експертизисудом єобов`язковим такожза клопотаннямхоча боднієї ізсторін,якщо усправі необхідновстановити психічний стан особи .
Відповідно до ч. 1 ст. 298 ЦПК України суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
З матеріалів справи вбачається, що для з`ясування обставин, що мають значення для справи, а саме встановлення психічного стану ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , потрібні спеціальні знання, а сторонами не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань.
За таких обставин, враховуючи наявність достатніх даних про психічний розлад здоров`я ОСОБА_2 та необхідність встановлення того, чи розуміє він значення своїх дій в силу свого стану здоров`я та чи може керувати своїми діями, суд вважає за необхідне клопотання заявника ОСОБА_1 задовольнити та призначити уданій справіамбулаторну судово-психіатричнуекспертизу,проведення якоїдоручити експертам Чернівецької філії судово-психіатричних експертиз Державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України».
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.
Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 253 ЦПК України провадження у справі зупиняється у випадках встановлених: пунктом 5 частини першої статті 252 цього Кодексу на час проведення експертизи.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.
Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 253 ЦПК України провадження у справі зупиняється у випадках встановлених: пунктом 5 частини першої статті 252 цього Кодексу на час проведення експертизи.
Оскільки проведення амбулаторної судово-психіатричної експертизи потребує значного проміжку часу, суд вважає за необхідне зупинити провадження у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи Орган опіки та піклування Снятинської міської ради Івано-Франківської області, Снятинський психоневрологічний інтернат про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна, на час проведення експертизи.
Керуючись ст.103-105,252,253, 258-260, 298ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Клопотання заявника ОСОБА_1 про призначення амбулаторної судово-психіатричної експертизи задовольнити.
Призначити уцивільній справі№ 351/711/24 за заявою ОСОБА_1 ,заінтересовані особи Органопіки тапіклування Снятинськоїміської радиІвано-Франківськоїобласті,Снятинський психоневрологічнийінтернат провизнання фізичноїособи недієздатною,встановлення опікита призначенняопікуна амбулаторнусудово-психіатричнуекспертизу,проведення якоїдоручити експертам Чернівецької філії судово-психіатричних експертиз Державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України», розташованої за адресою: 58005, м. Чернівці, вул. Еріха Кольбенгаєра, буд. 2.
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за дачу завідомо неправдивого висновку та за відмову експерта від давання висновку без поважних причин за ст. 384, 385 КК України.
На вирішення експертизи поставити наступні питання:
- чи страждає ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на хронічний, стійкий психічний розлад?
- чи розуміє значення своїх дій, в силу свого стану здоров`я, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ?
- чи може ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , керувати своїми діями?
У разі виникнення необхідності за клопотанням експертів надати матеріали цивільної справи № 351/711/24.
Копію ухвалинаправити длявиконання експертам Чернівецької філії судово-психіатричних експертиз Державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України», розташованої за адресою: 58005, м. Чернівці, вул. Еріха Кольбенгаєра, буд. 2.
Витрати на проведення експертизи віднести на рахунок держави.
Роз`яснити заявнику про наслідки ухилення від участі в експертизі, передбачені ст. 109 ЦПК України.
Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Ухвала в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги на ухвалу суду безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження , якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала набираєзаконної силинегайно післяїї проголошення,якщо іншене передбаченоцим Кодексом. Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею.
Суддя Іван ПОСОХОВ
Присяжні: Микола КОСТАЩУК
Микола ГОЯН
Суд | Снятинський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 30.05.2024 |
Оприлюднено | 03.06.2024 |
Номер документу | 119390725 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Інші справи окремого провадження |
Цивільне
Снятинський районний суд Івано-Франківської області
ПОСОХОВ І. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні