Справа № 686/25206/21
Провадження № 1-кс/686/4561/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 травня 2024 року м. Хмельницький
Слідча суддяХмельницького міськрайонногосуду Хмельницькоїобласті ОСОБА_1 ,з участюсекретаря судовогозасідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого відділу розслідування злочинів, скоєних проти життя та здоров`я особи СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором, про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні № 12021243000002045,
встановила:
21.05.2024 слідчий відділурозслідування злочинів,скоєних протижиття таздоров`я особиСУ ГУНПв Хмельницькійобласті ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області із клопотанням, погодженим із заступником начальника відділу Хмельницької обласної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 ).
СУ ГУНПв Хмельницькійобласті здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12021243000002045, відомості у якому внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 23.10.2021 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 15, п.5 ч.2 ст. 115, ч.1 ст. 263, ч.2 ст. 263-1 КК України.
Клопотання обґрунтовано тим, що «22.10.2021 близько 20:00 год. невстановлена досудовим розслідуванням особа, з метою умисного вбивства користувача автомобілем, способом небезпечним для життя багатьох осіб, зайшла на територію автомобільної стоянки " ІНФОРМАЦІЯ_2 "розташованої по АДРЕСА_2 , підійшовши до припаркового на такій стоянці на парко місці №148, автомобіля «TOYOTA LAND CRUISER 200» д.н.з. НОМЕР_1 , яким користується ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , прикріпила саморобний вибуховий пристрій, що складається з ізоляційної стрічки, магніта, корпусу гранати «Ф-1», підривав дистанційної дії типу «УЗРГМ», шнурка та металевого гак, до днища автомобіля під сидінням водія. Про те зазначена невстановлена особа виконавши усі дії, які вважала необхідними для доведення злочину до кінця, але злочин не було закінчено з причин, які не залежали від її волі, оскільки таку особу помітив охоронець зазначеної стоянки ОСОБА_7 , повідомивши при цьому працівників поліції про виявлений саморобний пристрій під дном автомобіля «TOYOTA LAND CRUISER 200» д.н.з. НОМЕР_1 .
Окрім цього, 23 жовтня 2021 року, в період часу з 18:02 год. по 20:02 год. під час проведення санкціонованого обшуку за адресою: АДРЕСА_3 , за місцем реєстрації ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_3 , виявлено та вилучено предмет ззовні схожий на пістолет «Вальтер», без будь яких маркувань калібр 9 мм., та 4 набої калібру 9 мм. із стальними осердям, із маркуваннями, які не є читабельними у зв`язку із корозійним впливом, які невстановлена досудовим розслідуванням особа зберігала без належного на те дозволу.
За результатами проведених слідчих (розшукових) дій та іншими матеріалами кримінального провадження в свої сукупності зібрано достатньо доказів, які свідчать про безпосередню причетність до вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 263-1, ч. 2 ст. 28, ч.1 ст. 263 КК України ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , вірменин, громадянина України, уродженця м. Єреван, Вірменії, з вищою освітою, не одруженого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_4 , в силу ст. 89 КК України не судимого.
В ході проведення досудового розслідування, органом досудового розслідування зібрано достатньо доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_9 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 263-1, ч. 2 ст. 28, ч.1 ст. 263 КК України.
31.01.2024 процесуальним прокурором у даному кримінальному провадженні погоджено складене слідчим повідомлення про підозру ОСОБА_9 за ч. 2 ст. 263-1, ч. 2 ст. 28, ч.1 ст. 263 КК України.
Зміст підозри та стислий виклад фактичних обставин кримінальних правопорушень, у вчиненні яких підозрюється ОСОБА_9 :
ОСОБА_9 та ОСОБА_10 , з метою виготовлення саморобного вибухового пристрою шляхом поєднання промислових та саморобних елементів, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин (дата, місце, час, спосіб), усвідомлюючи суспільно небезпечнийхарактер свогодіяння, передбачаючи і бажаючи настання суспільно небезпечних наслідків, вступили в попередню змову між собою.
Так, ОСОБА_9 діючи умисно, за попередньою змовою із ОСОБА_10 реалізуючи свій злочинний умисел на виготовлення саморобного вибухового пристрою за невстановлених досудовим розслідуванням обставин (дата, місце, час, спосіб) привласнили споряджений корпус промислово виготовленої ручної оборонної осколкової гранати « ІНФОРМАЦІЯ_5 » та уніфікований підривач (запал) типу «УЗРГМ».
Продовжуючи свій злочинний умисел на незаконне виготовлення саморобного вибухового пристрою за невстановлених досудовим розслідуванням обставин (дата, місце, час) але до 22.10.2021, діючи умисно, усвідомлюючи суспільно небезпечнийхарактер свогодіяння, передбачаючи і бажаючи настання суспільно небезпечних наслідків, діючи за попередньою змовою групою осіб, ОСОБА_9 та ОСОБА_10 діючи в порушення вимог Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії та патронів до них, а також боєприпасів до зброї, основних частин зброї та вибухових матеріалів, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ від 21.08.1998 № 622, зареєстрованої в ІНФОРМАЦІЯ_6 07.10.1998 за № 637/3077, виготовили пристрій, що містить елементи, як промислового так і саморобного виробництва.
Зокрема, за допомогою ізоляційної стрічки до даної торцевої частини корпусу гранати прикріпили магніт, у корпус гранати закрутили уніфікований підривав дистанційної дії типу «УЗРГМ» та до кільця підривача закріпили відрізок шнура, інший кінець якого приєднали до металевого гака, які у своєму конструктивному поєднанні утворюють саморобний вибуховий пристрій.
Крім того, ОСОБА_9 та ОСОБА_10 за невстановлених досудовим розслідуванням обставин (дата, місце, час, спосіб) усвідомлюючи суспільно небезпечнийхарактер свого діяння, передбачаючи і бажаючи настання суспільно небезпечних наслідків, маючи на меті незаконне зберігання, носіння та передачу вибухового пристрою вступили в попередню змову між собою.
Продовжуючи свій злочинний умисел на незаконне зберігання, носіння та передачу вибухового пристрою за невстановлених досудовим розслідуванням обставин (дата, місце, час) але до 22.10.2021, діючи умисно, усвідомлюючи суспільно небезпечнийхарактер свогодіяння, передбачаючи ібажаючи настаннясуспільно небезпечнихнаслідків,діючи запопередньою змовою групоюосіб, ОСОБА_9 та ОСОБА_10 ,після незаконноговиготовлення саморобноговибухового пристрою, діючи впорушення вимогІнструкції пропорядок виготовлення,придбання,зберігання,обліку,перевезення тавикористання вогнепальної,пневматичної,холодної і охолощеноїзброї,пристроїв вітчизняноговиробництва длявідстрілу патронів,споряджених гумовимичи аналогічнимиза своїмивластивостями метальнимиснарядами несмертельноїдії тапатронів доних,а такожбоєприпасів дозброї,основних частинзброї тавибухових матеріалів,затвердженої наказомМіністерства внутрішніхсправ від21.08.1998№ 622,зареєстрованої в ІНФОРМАЦІЯ_6 07.10.1998за №637/3077, зберігали його у невстановленому досудовим розслідуванням місці до невстановленого досудовим розслідуванням часу, але не пізніше ніж до 22.10.2021.
Продовжуючи свій злочинний умисел 22.10.2021 ОСОБА_9 та ОСОБА_10 перенесли саморобний вибуховий пристрій у невстановлене досудовим розслідуванням місце, де передали невстановленій досудовим розслідування особі.
05.02.2024 підозрюваного ОСОБА_9 постановою слідчого оголошено в розшук.
21.03.2024 постановою слідчого досудове розслідування кримінального провадження зупинене.
В ході проведення досудового розслідування отримано рапорт працівника УКР ГУНП в Хмельницькій області, про те що у ході здійснення оперативно-розшукової діяльності, встановлено що підозрюваний ОСОБА_9 перебуває за межами України, переховується на території Францумзька Респумбліка, схильний до подорожей іншими країнами Європи та наміру повертатись в країну не має.
Водночас, проведеною перевіркою наявних інформаційних ресурсів, насамперед АЦ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », даних прикордонної служби, не установлено фактів перетину останнім державного кордону, що вказує на нелегальний виїзд з метою уникнення кримінальної відповідальності.
Окрім цього, здійснюючи оперативно-розшукову діяльність на виконання доручення слідчого, було установлено що ОСОБА_9 перетнув державний кордон в квітні 2023 року в напрямку виїзду до Словаччини. У подальшому із території цієї країни прибув до Польщі, звідки здійснив переїзд до Франції.
Також, з`ясовано те, що підозрюваному виїхати із України допомагали невстановлені особи на ім`я ОСОБА_11 та ОСОБА_12 , які на даний час підтримують зв`язок із останнім.
Перебуваючи за межами України ОСОБА_9 активно використовує номер мобільного телефону НОМЕР_2 , іноземного оператору мобільного зв`язку. За допомогою якого спілкується із невстановленими особами, які перебувають на території України та використають наступні номера мобільних телефонів: НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 та НОМЕР_9 , оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
З метою встановлення місця перебування підозрюваного ОСОБА_9 та визначення коло його зав`язків, які в свою чергу можуть володіти інформацією щодо місцезнаходження останнього, виникла необхідність отримання тимчасового доступу до речей та документів, що перебувають у власності операторів мобільного зв`язку по абонентських номерах, що зазначені вище за період з 01.03.2023 по 20.05.2024».
Слідчий у судове засідання не з`явився, проте у матеріалах справи міститься заява про розгляд даного клопотання без його участі та зазначено, що вимоги зазначені у клопотанні підтримує в повному обсязі, просить задовольнити.
Крім того слідчий просить розглядати клопотання без участі володільця вказаного майна, з причин розташування юридичної особи у іншому місті (м. Київ), обмежених строків зберігання інформації.
У зв`язку із недоведенням слідчим наявності достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, про тимчасовий доступ до яких він клопоче, слідча суддя дійшла висновку про необхідність виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Представник володільця документів ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » у судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду клопотання повідомлений належним чином.
Дослідивши матеріали клопотання, приходжу до висновку, що воно підлягає задоволенню з наступних підстав.
За змістом ст.131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження, різновидом яких є тимчасовий доступ до речей і документів, застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Статтею 160 КПК України встановлено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
У п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України визначено, що інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо; належить до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах. Відтак, відомості про тимчасовий доступ до яких клопоче слідчий, належать до охоронюваної законом таємниці.
Оцінивши обґрунтованість та підставність наведених слідчим доводів, слідча суддя дійшла висновку, що слідчим доведено наявність достатніх підстав, передбачених ч. 5 ст.163 КПК України, уважати, що речі та документи, про тимчасовий доступ до яких клопоче слідчий, знаходяться у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », самі по собі так і в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, оскільки нададуть можливість встановити місце перебування підозрюваного ОСОБА_9 та визначити коло осіб, які можуть володіти інформацією щодо місцезнаходження останнього.
Відтак, з урахуванням доведених слідчим обставин, а саме: підстав для застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ до речей і документів, визначених у ст.160, 163 КПК України; що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права та свободи; за допомогою саме такого виду заходу забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ, може бути виконане завдання слідчого щодо забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування, слідча суддя уважає, що клопотання слідчого є підставним, обґрунтованим і підлягає задоволенню.
Водночас,слідча суддяуважає занеобхідне надатитимчасовий доступдо документівслідчим,які вказаніу клопотанні та є повноважними на ведення досудового слідства в даному кримінальному провадженні згідно з витягом з ЄРДР у кримінальному провадженні № 12021243000002045 від 23.10.2021, а саме: слідчому СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 , слідчому СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_13 , слідчому СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_14 , старшому слідчому СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_15 , старшому слідчому-криміналісту СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_16 , слідчому СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_17 , старшому слідчому ОВС СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_18 , старшому слідчому ОВС - криміналісту СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_19 , старшому слідчому СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_20 , старшому слідчому ОВС -криміналісту СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_21 , слідчому СВ ХРУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_22 .
Керуючись ст.ст.163, 164 КПК України,
постановила:
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл слідчому СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 , слідчому СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_13 , слідчому СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_14 , старшому слідчому СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_15 , старшому слідчому-криміналісту СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_16 , слідчому СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_17 , старшому слідчому ОВС СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_18 , старшому слідчому ОВС - криміналісту СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_19 , старшому слідчому СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_20 , старшому слідчому ОВС -криміналісту СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_21 , слідчому СВ ХРУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_22 на тимчасовий доступ до речей і документів, з можливістю отримання їх належним чином завірених копій ( в т.ч. в електронній формі), які перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 ), а саме до документів, які містять відомості щодо деталізації з`єднань осіб з номерами: НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , НОМЕР_9 , а саме: щодо дати, часу і тривалості вхідних та вихідних телефонних з`єднань, з посиланням на ретранслятор та прив`язку до базових станцій, із зазначенням їх адреси, а також адресу місцеперебування абонента у момент кожного вхідного та вихідного телефонного з`єднання із зазначенням типу з`єднання, ідентифікатора (IMEI та IMSI) та вхідних та вихідних SMS повідомлень, і інформацію про GPRS трафіки, з урахуванням нульових з`єднань вказаних абонентів, за період часу з 01.03.2023 по 20.05.2024.
Уповноваженим службовим особам ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 ) забезпечити тимчасовий доступ та надати можливість отримати копії вище зазначених документів.
Ухвала діє по 28 липня 2024 року.
Відповідно до ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її проголошення.
Слідча суддя
Суд | Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 30.05.2024 |
Оприлюднено | 03.06.2024 |
Номер документу | 119394231 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Кирик О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні