Ухвала
від 30.05.2024 по справі 600/2268/24-а
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

30 травня 2024 р. м. Чернівці Справа № 600/2268/24-а

Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Брезіна Т.М., розглянувши матеріали позову ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправним та скасування наказу, зобов`язання вчинити дії,-

в с т а н о в и в:

В поданому до суду адміністративному позові позивач просить суд винести рішення, яким:

- визнати протиправним та скасувати наказ начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 від 23.04.2024 року в частині призову ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 на військову службу під час загальної мобілізації та направлення для проходження військової служби до військової частини НОМЕР_1 ;

- визнати протиправним та скасувати наказ командира військової частини НОМЕР_1 (по стройовій частині) в частині зарахування до списків особового складу частини та на всі види забезпечення, призначення на посаду ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Розглянувши позовну заяву та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що її слід залишити без руху, з наступних підстав.

Відповідно до п. 4, п. 5, ч.5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Згідно з ч. 2 ст. 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.

У прохальній частині позову позивач оскаржує, зокрема, наказ командира військової частини НОМЕР_1 (по стройовій частині) в частині зарахування до списків особового складу частини та на всі види забезпечення. Однак, у вступній частині позову військова частина НОМЕР_1 зазначена, як заінтересована особа, а не відповідач. При цьому, у позові не наведено жодних доказів протиправності оскаржуваного наказу військової частини НОМЕР_1 . Крім того, вказана вимога є нечіткою, оскільки не містить реквізитів (номер, дата) оскаржуваного рішення.

Також, суд звертає увагу, що до позову не було додано копії оскаржуваних наказів на підтвердження доводів їх протиправності.

Щодо зазначення представником позивача про витребування судом зазначених оскаржуваних наказів у відповідача суд зазначає наступне.

Згідно з ч. 1 та ч. 3 ст. 79 КАС України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом із поданням позовної заяви.

Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк. Учасник справи також повинен надати докази, які підтверджують, що він здійснив усі залежні від нього дії, спрямовані на отримання відповідного доказу.

Відповідно до ч. 1 та п. 4 ч. 2 ст. 80 КАС України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 79 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.

У клопотанні про витребування доказів повинно бути зазначено заходи, яких особа, що подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів, та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.

Суд звертає увагу, що представником позивача не надано доказів вжиття заходів для отримання оскаржуваних наказів та інших документів та неможливість їх самостійного отримання. Суд наголошує, що обов`язок доказування обґрунтувань позову та порушеного права покладено на позивача. З вказаних підстав, позивач зобов`язаний надати суду усі докази, якими обґрунтовано позовні вимоги, а випадку неможливості їх подати позивач зобов`язаний надати докази вжиття заходів для отримання вказаних доказів та неможливості їх надання.

Крім того, відповідно до п. 5 ч.1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

За правилами ч. 1 ст. 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Відповідно до абз. 2 ч.2, ч.5 ст. 122 КАС України для звернення до адміністративного суду суб`єкта владних повноважень встановлюється тримісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб`єкту владних повноважень право на пред`явлення визначених законом вимог. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб`єкта владних повноважень.

Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.

Судом встановлено, що предметом спірних правовідносин є оскарження позивачем, зокрема, наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 в Чернівецькій області від 23.04.2024 року, а тому місячний строк на звернення до суду про його оскарження закінчився 23.05.2024 р., в той час як до суду позов подано лише 27.05.2024 р. поза межами місячного строку. До позову подано заяву про поновлення строку звернення до суду, у зв`язку із тим, що права позивача були обмежені та у зв`язку із неможливістю встановити вказані обставини через повномасштабне вторгнення російської федерації на територію України. Однак, жодного доказу на підтвердження існування перешкод вчасно звернутися до суду надано не було. Крім того, зі змісту ордера на надання правової допомоги від 24.05.2024 р. вбачається, що договір між позивачем та адвокатом про надання правової допомоги був укладений 20.05.2024 р. Таким чином, позивач скористався своїм правом на отримання правової допомоги та мав достатньо часу для своєчасного звернення до суду з даним позовом. Щодо неможливості встановити обставини спірних правовідносин через повномасштабне вторгнення російської федерації на територію України, суд звертає увагу, що воєнний стан введено на території України ще з 24.02.2022 р., а тому повідомлені позивачем доводи є безпідставними, необґрунтованими та не приймаються судом. З вказаних підстав, позивачу необхідно надати додаткові обґрунтування та докази щодо поважності причин пропущення місячного строку звернення до суду з даним позовом.

Вказані недоліки позовної заяви унеможливлюють подальший розгляд справи, оскільки позивачем не дотримано вимог ст. 160 та ст. 161 КАС України. Тому в суду є достатньо підстав для залишення заяви без руху та надання строку для усунення недоліків, у встановлений судом строк.

Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В разі невиконання вимог ухвали і не усунення недоліків у вказаний строк позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута особі, яка її подала на підставі пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

У зв`язку з цим, для усунення недоліків позовної заяви позивачу необхідно:

- уточнити належний склад учасників справи (відповідачів) відповідно до сформованих позовних вимог до кожного суб`єкта владних повноважень;

- надати обґрунтування та докази порушення прав та інтересів позивача рішеннями, діями чи бездіяльністю військової частини НОМЕР_1 ;

- надати суду копії оскаржуваних рішень чи докази на підтвердження вжиття заходів для їх отримання та неможливості їх самостійно подати;

- сформувати чіткі позовні вимоги із зазначенням реквізитів (дата, номер) оскаржуваних рішень;

- надати додаткові обґрунтування та докази щодо поважності причин пропущення місячного строку звернення до суду з даним позовом.

На підставі наведеного та керуючись статтями 122-123, 169, 248 КАС України, суддя,-

У Х В А Л И В:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви п`ять днів з моменту отримання даної ухвали шляхом приведення позовної заяви у відповідності до вимог, встановлених статтею 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя Т.М. Брезіна

СудЧернівецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення30.05.2024
Оприлюднено03.06.2024
Номер документу119401760
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо проходження служби, з них

Судовий реєстр по справі —600/2268/24-а

Ухвала від 11.06.2024

Адміністративне

Чернівецький окружний адміністративний суд

Брезіна Тетяна Миколаївна

Ухвала від 30.05.2024

Адміністративне

Чернівецький окружний адміністративний суд

Брезіна Тетяна Миколаївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні