Ухвала
від 27.05.2024 по справі 450/2287/24
ПУСТОМИТІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 450/2287/24 Провадження № 2/450/1440/24

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

27 травня 2024 року суддя Пустомитівського районного суду Львівської області Мельничук І. І., розглянувши в м. Пустомити матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , в інтересах якого діє представник адвокат Лука Тарас Миколайович до Підберізцівської сільської ради Львівського району Львівської області про визнання права власності в порядку спадкування,-

в с т а н о в и в:

до Пустомитівського районного суду Львівської області 23.05.2024 року надійшла позовна заява ОСОБА_1 , в інтересах якого діє представник адвокат Лука Тарас Миколайович до Підберізцівської сільської ради Львівського району Львівської області про визнання права власності в порядку спадкування, в якому представник позивача просить суд визнати за ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , що проживає: АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 виданий Залізничним РВ УМВС України у Львівській області від 15.06.1999р. РНОКПП: НОМЕР_2 право особистої приватної власності на земельну ділянку для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), площею 34 ари, яка розташована за адресою: АДРЕСА_2 ; судові витрати покласти на відповідача.

Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи, суд приходить до висновку, що позовна заява не відповідає вимогам ч. 3 ст. 175 ЦПК України: не зазначено ціну позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці (п. 3); відсутні відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися (п. 7); не зазначено доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності) (п. 8).

Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до пп. 2 п. 2 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду фізичною особою позовної заяви немайнового характеру, встановлено ставку судового збору у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з пп. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду фізичною особою позовної заяви майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Законом України «Про державний бюджет України на2024рік» станомна 01січня 2024року встановленорозмір прожитковогомінімуму 3028 гривні.

Пунктом 2 ч. 1 ст. 176 ЦПК України передбачено, що ціна позову у позовах про визнання права власності на майно визначається вартістю такого майна.

Як вбачається з позовної заяви, позивач звернувся до суду з позовними вимогами майнового характеру, а саме просить визнати за нею право особистої приватної власності на земельну ділянку для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), площею 34 ари, яка розташована за адресою: АДРЕСА_2 .

Дійсна вартість майна визначається згідно вимог Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні». Документом, який підтверджує вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна суб`єктом оціночної діяльності - суб`єктом господарювання відповідно до договору є звіт про оцінку майна, висновок про вартість майна є його невід`ємною частиною (стаття 12 Закону).

Зі змісту ст.ст. 175, 176 ЦПК України вбачається, що тягар доказування вартості майна несе саме позивач.

Позивач звернувся до суду, не зазнаючи ціну, така не підтверджена жодними документами щодо вартості та оцінки майна у встановленому законом порядку.

Таким чином, позивачу необхідно визначити ціну позову відповідно до документа, що підтверджує вартість майна, та сплатити судовий збір за подання позовної заяви до суду, виходячи з ціни позову.

Відповідно дост. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити). Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями175і177цьогоКодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

З врахуванням викладеного, позовну заяву слід залишити без руху та зобов`язати позивача усунути недоліки, зазначені в ухвалі суду протягом десяти днів з дня отримання ухвали шляхом зазначення відомостей про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення ціни позову відповідно до документа, що підтверджує вартість майна та сплати судового збору за подання позовної заяви до суду, виходячи з ціни позову розрахованого відповідно до дійсної вартостіземельної ділянкидля будівництваі обслуговуванняжитлового будинку,господарських будівельі споруд(присадибнаділянка)на моментзвернення досуду іззаявленими позовнимивимогами, представлення суду квитанції на підтвердження сплати судового збору.

У випадку неусунення недоліків заява вважатиметься неподаною і буде повернута.

Керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 260 ЦПК України, суддя,-

п ос та но ви в:

позовну заяву ОСОБА_1 , в інтересах якого діє представник адвокат Лука Тарас Миколайович до Підберізцівської сільської ради Львівського району Львівської області про визнання права власності в порядку спадкування,- залишити без руху.

Надати позивачам десятиденний строк, який обчислюється з дня отримання даної ухвали, для усунення недоліків, вказаних в ухвалі.

У разі невиконання вимог ухвали суду в зазначений строк, позовну заяву ОСОБА_1 , в інтересах якого діє представник адвокат Лука Тарас Миколайович до Підберізцівської сільської ради Львівського району Львівської області про визнання права власності в порядку спадкування,- вважати неподаною та повернути позивачам з усіма доданими до неї документами.

Ухвала остаточна та окремому оскарженню не підлягає.

СуддяІ. І. Мельничук

СудПустомитівський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення27.05.2024
Оприлюднено03.06.2024
Номер документу119408847
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування

Судовий реєстр по справі —450/2287/24

Ухвала від 27.05.2024

Цивільне

Пустомитівський районний суд Львівської області

Мельничук І. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні