31.05.2024 Єдиний унікальний номер 205/6856/24
Провадження № 2-о/205/186/24
У Х В А Л А
31 травня 2024 року м. Дніпро
Суддя Ленінського районного суду м. Дніпропетровська Терещенко Т.П., ознайомившись із матеріалами заяви ОСОБА_1 , заінтересована особа: Лівобережний відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Маріуполі Маріупольського району Донецької області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, про оголошення фізичної особи померлою,
В С Т А Н О В И В:
27 травня 2024 року представник заявника ОСОБА_2 сформував у системі «Електронний суд» вищевказану заяву, яка зареєстрована канцелярією суду 29 травня 2024 року.
Відповідно до ч. 1 ст.293ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду (ч. 3 ст. 294 ЦПК України).
При прийнятті до свого провадження заяви, поданої в порядку окремого провадження, суддя вирішує питання відповідності її вимогам розділу IV «Окреме провадження» ЦПК України,а такожзагальним вимогамдо заяви,передбаченим ст. ст. 175, 177 ЦПК України. Недотримання обов`язкових вимог до змісту заяви є перешкодою до відкриття провадження у справі.
Дослідивши зміст поданої заяви та додані до неї документи, суд вважає, що заява ОСОБА_1 підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст. ст. 175, 177 ЦПК України та має недоліки, що перешкоджають вирішенню питання про відкриття провадження у справі.
Згідно із ч. 4 ст.294ЦПКУкраїни справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб.
Разом зтим,у заявізазначено заінтересовануособу -Лівобережний відділдержавної реєстраціїактів цивільногостану умісті МаріуполіМаріупольського районуДонецької областіСхідного міжрегіональногоуправління Міністерстваюстиції,який на час останнього оновлення даних 30 травня 2024 року має статус організації, яка припинена.
При цьому, у заяві зазначено, що заявниці необхідно оголосити фізичну особу померлою з метою реалізації прав включаючи оформлення спадщини.
Виходячи з цього, заінтересованими особами у цій справі мають бути, окрім відповідноговідділу РАГСу, усі спадкоємці особи, якщо вони є, чи відповідна територіальна громада у разі їх відсутності.
Враховуючи зазначене, заявнику необхідно уточнити сторін, за участю яких має розглядатись зазначена справа окремого провадження.
Більш того, відповідно до п. 2 ч. 3 ст.175ЦПК України заява повинна містити також відомі адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету сторін.
У порушення зазначених вимог закону, представником заявника не зазначено адресу електронної пошти заявника, а також відомості про наявність або відсутність електронного кабінету сторін, а якщо вказана інформація невідома представнику заявника, про це потрібно зазначити.
Крім того, на підставі п. 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК України заява не містить зазначення щодо наявності у заявника або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Також відповідно до положень ч. 1 ст. 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Однак, долучені до заяви копії документів зроблені поганої якості, що кожний другий документ не відображає його дійсність та можливість прочитати зміст тексту вказаного документа.
Правилами ЄСПЛ встановлено певні вимоги до документів, зокрема, відповідно до Пояснювальної нотатки для осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини, вимоги до поданих копій: текст повинен бути зрозумілим і читабельним; копії повинні бути повними (всього документу).
Отже, текст документа повинен бути зрозумілим і читабельним, щоб можливо було вільно читати.
Тому відповідно до положень ч. 1 ст. 177 ЦПК України представнику заявника слід додати до виправленої заяви копії всіх документів, що додаються до заяви, відповідно до кількості сторін.
Більш того, відповідно до вимог ст. 305 ЦПК України заява про визнання фізичної особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою подається до суду саме за місцем проживання заявника або за останнім відомим місцем проживання (перебування) фізичної особи, місцеперебування якої невідоме, або за місцезнаходженням її майна.
Разом з тим, представником заявника не зазначена підстава вибору підсудності вказаної справи, тоді як заявник має постійне місце проживання як внутрішньо переміщена особа за адресою: АДРЕСА_1 , що має значну відстань від Ленінського районного суду м.Дніпропетровська і заявником, та буде утрудняти розгляд справи, а тому представнику заявника необхідно усунути зазначені недоліки, і зазначити докази на підтвердження звернення із вказаною заявою саме до Ленінського районного суду м. Дніпропетровська.
Європейський суд з прав людини у своїй практиці неодноразово наголошував, що право на доступ до суду, закріплене у статті 6 розділу 1 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, не є абсолютним: воно може бути піддане допустимим обмеженням, оскільки вимагає за своєю природою державного регулювання. Держави-учасниці користуються у цьому питанні певною свободою розсуду.
Відповідно до прецедентної практики Європейського суду з прав людини, реалізуючи п. 1 ст.6Конвенції прозахист правлюдини іосновоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони й обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.
Додержання процесуальної форми і змісту позовної заяви є однією з обов`язкових вимог національного законодавства, що забезпечує право на звернення до суду та порушення судом провадження у справі.
Статтею 185 ЦПК України передбачено, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки при вирішенні питання про відкриття провадження у справі встановлено, що заява не відповідає вимогам ст. ст. 175, 177 ЦПК України, а тому заява ОСОБА_1 підлягає залишенню без руху з метою надання заявнику строку, що не перевищує десяти днів з дня отримання нею копії ухвали, усунути зазначені недоліки.
Керуючись ст. ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суддя
П О С Т А Н О В И В:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Лівобережний відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Маріуполі Маріупольського району Донецької області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, про оголошення фізичної особи померлою - залишити без руху.
Надати заявнику строк для усунення недоліків, який не перевищує десяти днів з дня отримання нею копії ухвали, інакше заява буде вважатися неподаною і повернута заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Т.П. Терещенко
.
Суд | Ленінський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 31.05.2024 |
Оприлюднено | 03.06.2024 |
Номер документу | 119412414 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про скасування рішення про визнання фізичної особи безвісно відсутньою чи оголошення її померлою |
Цивільне
Ленінський районний суд м.Дніпропетровська
Терещенко Т. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні