Справа № 643/3654/23
Провадження № 2/643/108/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31.05.2024 Московський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого судді Мельникової І.Д.,
за участю секретаря Шалі А.В.,
представників позивача ОСОБА_1 ,
представника відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні у м. Харкові клопотання про витребування доказів по цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 , третя особа: приватний нотаріус Харківського міського нотаріального округу Голуб Анна Ігорівна про визнання договору довічного утримання недійсним,-
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Московського районного суду м. Харкова перебуває вищевказана цивільна справа.
У підготовчому судовому засіданні представником позивача адвокатом Мірошником Р.С. підтримано раніше подане клопотання про призначення посмертної судово-психіатричної експертизи по справі, проведення якої просить доручити експертам Харківської Філії судових експертиз Державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України».
В обґрунтування необхідності проведення експертизи посилається на те, що вирішення цього питання потребує спеціальних знань та навичок.
У підготовчому судовому засіданні представник відповідача не заперечував проти задоволення клопотання про проведення експертизи.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що клопотання підлягає задоволенню, оскільки для вирішення питання необхідні спеціальні знання.
Згідно до п.1 ч. 1ст. 103 ЦПК Українисуд призначає експертизу у справі для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо.
Відповідно до п.8 ч.2ст.197 ЦПК Україниу підготовчому судовому засіданні суд вирішує питання про призначення експертизи, виклик у судове засідання експертів, свідків, залучення перекладача, спеціаліста.
У зв`язку з викладеним, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання представника позивача про призначення по справі посмертної судово-психіатричної експертизи.
Пунктом 5 ч.1ст.252 ЦПК Українипередбачено, що суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках призначення судом експертизи.
Оскільки для проведення зазначеної експертизи потрібний значний проміжок часу, на час проведення експертизи провадження у справі зупинити.
З урахуванням викладеного, керуючись ст.103,197,252 ЦПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
Клопотання представника позивача про призначення посмертної судово-психіатричної експертизи задовольнити.
Призначити посмертну судово-психіатричну експертизу по цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 , третя особа: приватний нотаріус Харківського міського нотаріального округу Голуб Анна Ігорівна про визнання договору довічного утримання недійсним.
На вирішення експерта поставити питання:
1) Чи страждала ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на тимчасовий психічний розлад та/або психічні захворювання? Якщо так, то коли (число, місяць, рік) та на яке саме психічний розлад та/або психічне захворювання вона страждала?
2) Який був психічний стан ОСОБА_5 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , за медичними показами на підставі даних, які містяться в матеріалах судової справи №643/3654/23 станом на 26.01.2023 року?
3) Чи могла ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за своїм психічним станом розуміти значення своїх дій та/або керувати ними під час укладення договору довічного утримання від 26.01.2023 між ОСОБА_5 та ОСОБА_4 , посвідчений приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу Голуб А.I., реєстровий №64, на бланку НСТ 505326?
Проведення експертизи доручити експертам Харківської Філії судових експертиз Державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України» (м. Харків, вул. Академіка Павлова, 46).
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за неправдивий висновок згідно до ст.384,385 КК України.
В розпорядження експертів надати матеріали цивільної справи № 643/3654/23, провадження №2/643/108/24.
Оплату за проведення експертизи покласти на позивача.
Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається безпосередньо до Харківського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя І.Д. Мельникова
Суд | Московський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 31.05.2024 |
Оприлюднено | 03.06.2024 |
Номер документу | 119413972 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них довічного утримання |
Цивільне
Московський районний суд м.Харкова
Мельникова І. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні