Ухвала
від 31.05.2024 по справі 916/2395/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"31" травня 2024 р.м. Одеса № 916/2395/24

Господарський суд Одеської області у складі судді Бездолі Д.О., розглянувши матеріали позовної заяви вх. № 2455/24 від 29.05.2024 Товариства з обмеженою відповідальністю «Спілка співвласників «Нерубайське» (пр-т Миру, 2, кв. 30, м. Чорноморськ, Одеська обл., 68001) до 1) Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Нерубайське» (вул. Радгоспна, 4, с. Нерубайське, Одеський р-н, Одеська обл., 67661) та 2) Нерубайської сільської ради Одеського району Одеської області (пл. Партизан, 4, с. Нерубайське, Одеський р-н, Одеська обл., 67661) про визнання права власності на нерухоме майно,

УСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Спілка співвласників «Нерубайське» звернулось до Господарського суду Одеської області з позовною заявою до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Нерубайське» та Нерубайської сільської ради Одеського району Одеської області, в якій просить суд визнати за позивачем право власності на будівлю лінії по змішуванню кормів (яка має суміжну капітальну стіну з приміщенням кормоцеху), загальною площею 300,9 кв.м., згідно технічного паспорту інв. справа № 1907.05.1.2/0.1 від 30.07.2019, як господарську будівлю-навіс під літерою «А» поверх « 1», номери приміщень « 1» та знаходиться за адресою: Одеська область, Одеський район (колишній Біляївський район), Нерубайська сільська рада, комплекс будівель та споруд № 8, будівля № 4.

Розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Спілка співвласників «Нерубайське», суд дійшов висновку про таке.

Згідно з ч. 6 ст. 6 ГПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку. Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.

Відповідно до ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява, серед іншого, повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету (п. 2); перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви (п. 8).

За змістом ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують, зокрема, сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно з ч.1 ст. 4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до п.1 ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру судовий збір сплачується у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з ч.7 ст.12 ГПК України для цілей цього Кодексу розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб вираховується станом на 1 січня календарного року, в якому подається відповідна заява або скарга, вчиняється процесуальна дія чи ухвалюється судове рішення.

Відповідно до ст. 7 Закону України Про державний бюджет України на 2024 рік установлено у 2024 році прожитковий мінімум для працездатних осіб, зокрема, з 1 січня 2024 року 3028 гривень.

За змістом п. 2 ч. 1 ст. 163 ГПК України ціна позову у позовах про визнання права власності на майно або його витребування визначається вартістю майна.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави, визначеної абзацом другим частини першої цієї статті, суд у такій ухвалі зазначає про обов`язок такої особи зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 6 цього Кодексу.

Розглянувши матеріали позовної заяви позивача, суд встановив її невідповідність вимогам ст. 162, 164 ГПК України, з огляду на таке:

- позовна заява не містить відомостей щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

- позовна заява не містить відомостей щодо наявності електронного кабінету у позивача, між цим, згідно з відповіддю від 31.05.2024 № 1276700 на запит про отримання інформації про наявність зареєстрованого Електронного кабінету ЄСІТС, позивач не має зареєстрованого Електронного кабінету в підсистемі Електронний суд ЄСІТС;

- у позовній заяві позивач повідомив, що станом на 30.09.2006, оціночна вартість спірного нерухомого майна складала 42200,00 грн, в цей же час, матеріали позовної заяви не містять доказів дійсної оціночної вартості спірного майна на час звернення позивача до суду, з яких можна встановити ціну позову.

З урахуванням наявності вищевикладених недоліків, позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Спілка співвласників «Нерубайське» на підставі ст.174 ГПК України підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення виявлених судом недоліків.

Керуючись ст. 6, 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1.Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Спілка співвласників «Нерубайське» за вх. № 2455/24 від 29.05.2024 залишити без руху.

2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви п`яти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом надання до суду:

- відомостей щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

- відомостей щодо наявності зареєстрованого у Товариства з обмеженою відповідальністю «Спілка співвласників «Нерубайське» електронного кабінету в підсистемі Електронний суд ЄСІТС;

- доказів, які підтверджують вартість спірного майна та правильність обрахування ціни позову, станом на час звернення позивача з позовом до суду. У випадку зміни ціни позову, позивачу надати докази сплати судового збору у повному розмірі відповідно до вимог ст. 163 ГПК України та Закону України «Про судовий збір».

3. Звернути увагу позивача, що згідно з ст. 6 ГПК України позивач зобов`язаний зареєструвати електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі.

4. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.

5. У зв`язку з зазначенням у позовній заяві неповної адреси позивача, направити копію ухвали Товариству з обмеженою відповідальністю «Спілка співвласників «Нерубайське» на адресу, що міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань: АДРЕСА_1 .

Ухвала набирає законної сили 31.05.2024 року та оскарженню не підлягає.

Суддя Д.О. Бездоля

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення31.05.2024
Оприлюднено03.06.2024
Номер документу119416615
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —916/2395/24

Ухвала від 31.05.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бездоля Д.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні