ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
"30" травня 2024 р.м. ХарківСправа № 922/1510/24
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Ємельянової О.О.
розглянувши матеріали
позовної заяви Приватного підприємства "Теплосервіс ЛТД", 64107, Харківська обл., м. Первомайський, вул. Дорожня, буд. 29 до Товариства з обмеженою відповідальністю "ДП "Аграрні стратегії", 61033, м. Харків, вул. Луганська, буд. 31 простягнення коштів
ВСТАНОВИВ:
Приватне підприємство "Теплосервіс ЛТД" звернулось до Господарського суду Харківської області із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ДП "Аграрні стратегії" про стягнення із відповідача суми заборгованості за непоставлений товар у розмірі 815 852,00 грн., неустойку (інфляційні втрати та штрафні санкції) згідно з розрахунком.
Також до стягнення заявлені судові витрати.
Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем зобов`язань за договором купівлі - продажу товару № 09/12 від 09.12.2022 року в частині поставки товару.
Ухвалою суду від 06.05.2024 року позовну заяву Приватному підприємству "Теплосервіс ЛТД" (вх. № 1510/24) залишено без руху. Встановлено Приватному підприємству "Теплосервіс ЛТД" строк на усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Встановлено Приватному підприємству "Теплосервіс ЛТД" спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду: зазначення відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету у позивача, представника позивача (адвоката) та відповідача; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав; зазначенні ціни позову із урахуванням усіх позовних вимог (сум які позивач просить суд стягнути із відповідача); зазначення прохальної части із урахуванням усіх заявлених позовних вимог до відповідача; належним чином завірені копі документів які додані до позовної заяви із зазначенням "підпису, назви посади особи, яка засвідчує копії, її ініціалів, прізвища та дати такого засвідчення"; докази сплати судового збору у встановленому законом розмірі із урахуванням усіх заявлених сум (ціни позову).
Як вбачається із матеріалів справи, позивач має зареєстрований електронний кабінет, у зв`язку із чим, ухвалу суду від 06.05.2024 року про залишення позовної заяви без руху було направлено в електронний кабінет позивача про що свідчить довідка Господарського суду Харківської області про доставку електронного листа, та з якої вбачається, що документ, а саме "Документ в електронному вигляді "Ухвала про залишення позовної заяви без руху" від 06.05.2024 по справі № 922/1510/24 (суддя Ємельянова О.О.) було надіслано одержувачу Приватному підприємству "Теплосервіс ЛТД" в його Електронний кабінет. Документ доставлено до Електронного кабінету: 06.05.2024 року о(б) 19:15 год.".
Враховуючи вищевикладене, десятиденний строк на виконання вимог ухвали суду від 06.05.2024 року про залишення позовної заяви без рух із урахуванням поштового перебігу сплив 22.05.2024 року.
Частина 3 статті 2 Господарського процесуального кодексу України визначає, що основними засадами (принципами) господарського судочинства, зокрема, є: рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом; змагальність сторін; диспозитивність; пропорційність.
Частинами 1 та 2 статті 13 Господарського процесуального кодексу України визначено, що судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом.
Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи не вчиненням нею процесуальних дій (частина 4 статті 13 Господарського процесуального кодексу України).
Також суд, вважає за необхідне зазначити, що відповідно до частини 1 статті 9 Господарського процесуального кодексу України ніхто не може бути позбавлений права на інформацію про дату, час і місце розгляду своєї справи або обмежений у праві отримання в суді усної або письмової інформації про результати розгляду його судової справи. Будь-яка особа, яка не є учасником справи, має право на доступ до судових рішень у порядку, встановленому законом.
Відповідно до частини 2 статті 2 Закону України "Про доступ до судових рішень" усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання.
Згідно з частин 1, 2 статті 3 Закону України "Про доступ до судових рішень" для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень. - автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень.
Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України (частина 1 статті 4 Закону України "Про доступ до судових рішень").
Також судом враховано висновок Європейський суд з прав людини зробив, про те, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження (Рішенні від 03.04.2008 року у справі "Пономарьов проти України").
Передбачене частиною 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод право особи на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку кореспондується з обов`язком добросовісно користуватися наданими законом процесуальними правами, утримуватись від дій, що зумовлюють затягування судового процесу, та вживати надані процесуальним законом заходи для скорочення періоду судового провадження (пункт 35 рішення Європейського суду з прав людини у справі "Юніон Еліментарія Сандерс проти Іспанії" (Alimentaria Sanders S.A. v. Spain") від 07.07.1989).
Особа, яка добросовісно користується наданими законом процесуальними правами, зобов`язана слідкувати за перебігом розгляду своєї заяви.
Згідно з частинами 4, 6 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою. Суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи не пізніше п`яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків.
Враховуючи вищевикладене та те, що позивачем станом на 30.05.2024 року так і не усунуто у строк встановлений судом, а саме, не виконано вимог ухвали суду від 06.05.2024 року, суд дійшов висновку, що позовну заяву Приватного підприємства "Теплосервіс ЛТД" вх. № 1510/24 та додані до неї документи слід повернути позивачеві.
Також, суд звертає увагу позивача, що відповідно до частини 8 статті 174 Господарського процесуального кодексу України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.
Керуючись 4, 6, 8, 174, 234, 235, 256, 257 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
Повернути позовну заяву (вх. № 1510/24) Приватному підприємству "Теплосервіс ЛТД" та додані до неї документи.
Роз`яснити позивачу, що відповідно до частини 8 статті 174 Господарського процесуального кодексу України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею, а саме 30 травня 2024 року.
Ухвала підлягає оскарженню в порядку, передбаченому статтями 255-256 Господарського процесуального кодексу України.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Східного апеляційного господарського суду протягом 10 днів з дня набрання нею законної сили з врахуванням пункту 17.5 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України.
Інформацію щодо роботи суду та щодо розгляду конкретних судових справ можна отримати на сайті суду, а також за допомогою Телеграм-бота Господарського суду Харківської області https://t.me/GospSud_kh_bot.
Ухвалу підписано 30 травня 2024 року
Суддя Ємельянова О.О.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 30.05.2024 |
Оприлюднено | 03.06.2024 |
Номер документу | 119416717 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Ємельянова О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні